MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Skamieniały świat w Parku Norweskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 października 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
Fot. rylit
Już po raz trzydziesty czwarty spotykają się miłośnicy minerałów i kamieni półszlachetnych na Karkonoskiej Giełdzie Minerałów, Skał i Skamieniałości organizowanej Przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. Impreza kończy się dziś.

Tylko najwytrwalszych miłośników przepięknych, kolorowych i oryginalnych minerałów można było spotkać od rana w pobliżu Pawilonu Norweskiego w sobotę, 3 października, na dwudniowej plenerowej imprezie. Sprawiła to chłodna, jesienna pogoda.

Wystawcy, którzy już przed godziną dziewiątą rozkładali swoje stoiska musieli cierpliwie czekać na ocieplenie, rozgrzewając się starymi sposobami. Kiedy temperatura powietrza podniosła się trochę zaczęli pojawiać się pierwsi oglądający.

Przeważały jak zwykle panie, które – podziwiając błyskotki – zatrzymywały się częściej przy stoiskach z obrobionymi już minerałami, z ozdobami wykonanymi z półszlachetnych kamieni. Przebierały w ozdobach, przymierzały je spoglądając co chwilę w lustro, szukając potwierdzenia u towarzyszących im panów o trafności wyboru.

Nie brakowało wśród gości przekonania o nadzwyczajnych mocach i właściwościach kamieni i ozdób z nich wykonywanych. Jak przekonywali wystawcy, popularny agat chroni życie, działa antystresowo wspomaga system immunologiczny. Takie i inne właściwości można przypisać wszystkim minerałom i kamieniom półszlachetnym, które wspólnie ze swą urodą zachęcają do podziwiania tych tworów natury i do zakupu.
Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili giełdy, mogą to zrobić jeszcze dziś bowiem twa ona jeszcze również w niedzielę do godziny 15. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sklepowy złodziej zatrzymany

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Drastyczne billboardy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 4-10-2009 18:02
od rana patrzyłem i tego artykułu nie było...
teessi 4-10-2009 19:15
Był od rana. ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%