MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Ska, reggae i więcej jeszcze. YELLOW UMBRELLA wystąpi w JAZGOCIE

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 sierpnia 2011, 8:58
Aktualizacja: 9:02
Autor: Petr
Fot. Organizator
W najbliższy piątek, 26 sierpnia 2011 na deskach scenicznych popularnego klubu JAZGOT w Szklarskiej Porębie wystąpi rewelacyjna niemiecka kapela grająca ska, reggae oraz szeroko pojętą muzykę alternatywną – YELLOW UMBRELLA.

Od niemal dwudziestu lat niemiecki zespół YELLOW UMBRELLA święci tryumfy na scenie ska, reggae i muzyki alternatywnej nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz w całej Europie. W kompozycjach tej właśnie, siedmioosobowej kapeli – grającej pod przewodnictwem znanego dziennikarza i dokumentalisty Jensa Strohschniedera, łączą się w jedno najrozmaitsze rytmy charakterystyczne dla kultur z całego świata. Co charakterystyczne, YELLOW UMBRELLA raz koncertuje jak rdzenni Jamajczycy, innym znów razem jak rodowici Cyganie.

W swoich utworach YELLOW UMBRELLA porusza najbardziej aktualne tematy społeczne, jak również filozoficzno-obyczajowe. Jak twierdzą sami artyści ich twórczość głosi potrzebę bycia ponad wszelkimi podziałami, jednoczenia się ludzi przez muzykę i nie tylko. Jak dotąd, zespół koncertował w Polsce m.in. na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, w Bielawie, a także w Płocku. Popisy wokalne Jensa Strohschniedera można też było usłyszeć na krążkach kultowej Papriki Korps i Vavamuffin.

– Tym razem, YELLOW UMBRELLA zagra specjalnie dla was. A gra świetnie, o czym będziecie mogli przekonać się już w piątek, 26 sierpnia. Start: godz. 21.00. Bilety w cenie 20 zł. Warto, nie przegapcie tego! – zachęca ekipa z JAZGOTU, organizatorzy koncertu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Muzyka u Schnabla

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Rodzinna wystawa

Tym razem "Malala"  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
800
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%