MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Siódemka” pełna talentów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 19 kwietnia 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Fot. Angela
Ponad siedemdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze odebrało dyplomy i nagrody im. Adama Mickiewicza „Talent 2007”.

Upominki wręczono za aktywny udział lub szczególne osiągnięcia w ośmiu kategoriach: matematyka, teatr, sport, poezja, plastyka, recytacja wierszy, przyroda i muzyka.

– Są to nagrody za rozwijanie własnych zainteresowań i pogłębianie wiedzy z danego zakresu, który często znacznie wykracza poza program nauczania – mówi Piotr Grosman, lider wspierania uzdolnień i zainteresowań i pomysłodawca imprezy. Chcemy pokazać naszym uczniom i ich rodzicom, że warto jest rozwijać swoje zdolności.

Uroczystość uświetniły prezentacje wokalne, recytatorskie oraz sceniczne w wykonaniu zespołu „Radosna Siódemka”, który wystąpił w ubiegłym roku w dolnośląskim festiwalu twórczości oraz imprezach skierowanych do mieszkańców miasta.

Wiersze kilku szczególnie uzdolnionych literacko młodych laureatów czytała Lidia Lisowicz, aktorka Teatru Jeleniogórskiego Sceny Animacji im. C.K. Norwida. Nagrody w imieniu kapituły wręczali m.in. Alina Obidniak, wieloletni dyrektor TJ, Renata Jabłońska, sekretarz Ligi Ochrony Przyrody, Renata Kryńska, nauczyciel wiedzy o kulturze z LO im. Norwida i Aneta Sikora-Firszt, historyk sztuki.

Nagrodzeni mają na swoim koncie liczne sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Oto niektóre sukcesy szkoły i osiągnięcia uczniów: Asia Bączyk – Nagroda Główna w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Wielcy znani i nieznani" – „Toulouse-Lautrec - kronikarz Belle Époque” w Rybniku, Oliwia Belta – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży na projekt witraża „Krakowskie witraże nawiązujące do tradycji przedlokacyjnej i lokacyjnej miasta” w Krakowie, Krzysztof Bosek - II miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret" w Warszawie, Piotr Skoczke – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „Anioły” w Białymstoku, Martyna Machnik - wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej” w Mławie, Rafał Szafrański – I miejsce w XI Pucharze Karkonoszy w Biegach na Orientację, Basia Kaczorowska – Nagroda Główna w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat przyjazny dziecku” – pt. "Mój przyjaciel" Komitetu Praw Ochrony Praw Dziecka w Warszawie, Dawid Kwasowski – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Zwierzęta pluszowe – nasi przyjaciele" w Sopocie, Ewa Olczak – I miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jesiennej pt. „Poeci o jesieni” oraz I miejsce w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych, Angelika Kujawa, Damian Olczak i Joanna Śliwińska – I miejsce drużynowo w strzelaniu sportowym grupy powszechnej uczniów w konkurencji ps-20 szkoły podstawowe, Wiktoria Romanowska – wyróżnienie w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Przyroda Moja Miłość” w Kielcach.
Nagrodzonym gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Seniorzy świętowali

Forum Turystyczne

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Nauczycielka z Cieplic 19-04-2008 10:22
Wspaniały pomysł! Rewelacyjne sukcesy uczniów! Pewnie ogrom pracy organizatorów. I zdaje się, udana impreza! Tak więc - gratulacje!!!
~mama 19-04-2008 12:55
tam była moja córka jest czy sie pochwalic,a ma dopiero 12 lat jestem dumna.jest czym sie pochwalic
zloty666 19-04-2008 14:37
BRAWO ! ! ! Kończyłem tę szkołę kilkanaście lat temu, wtedy nie było tak fajnie, ale teraz to widzę, że to jedna z najlepszych placówek :) Gratuluję pomysłu.
~'73 19-04-2008 23:17
Ja również ładnych 20 latek wstecz kończyłam tą Szkołę, więc serduszko się cieszy. GRATULACJE!!!
~Rodzic 20-04-2008 10:48
Wielkie gratulacje dla organizatorów z SP 7!!! Impreza naprawdę udana!!! A przedstawienie było przepiękne i pomysłowe!!!
~Tato 28-04-2008 9:30
Brawo!!! Oby więcej takich imprez!!! Jestem dumny ze swojego syna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprawdzian w górach

Jest wykonawca remontu dworca

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Spór o edukację seksualną

Złoty Krokus dla...

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
242
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%