Simet Jelenia Góra na piątym miejscu

Wiadomości: Wrocław
Środa, 27 września 2017, 21:39
Aktualizacja: 21:40
W dniach 22–24 września we Wrocławiu odbył się Puchar Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce na siedząco. W turnieju udział wzięło 9 najlepszych zespołów w kraju, które zostały podzielone na 2 grupy.

Nasza drużyna z Jeleniej Góry znalazła się w grupie A wraz z następującymi team'ami: KS Indra Kaźmierz, START Łódź, START Szczecin oraz Lew Legnica. W grupie B wystąpiły drużyny: START Wrocław, Atak Elbląg, START Lublin oraz Kadra Polski Kobiet. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów.

Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Simet Jelenia Góra- Lew Legnica: 1-2 (25-18, 22-25, 12-15)
Simet Jelenia Góra- KS Indra Kaźmierz: 0-2 (15-25, 17,25)
Simet Jelenia Góra- START Szczecin: 0-2 (17-25, 18-25)
Simet Jelenia Góra- START Łódź: 2-0 (25-17, 25-18).

Powyższe wyniki dały naszemu zespołowi 4. miejsce w grupie A i zapewniły grę o miejsca 5-8 w turnieju. W meczu o 5. lokatę nasza drużyna kolejny raz spotkała się z drużyną Lwa Legnica, wygrywając tym razem 2-0 (25-18, 25-22). Turniej zwyciężyła drużyna Ataku Elbląg, która w meczu finałowym pokonała START Wrocław 3-1 i zdobyła Puchar Polski. Drużyny z miejsc 1-6 Pucharu Polski wystąpią w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski w Łodzi w dn. 13-15. października.

Drużyna Simetu Jelenia Góra wystąpiła w następującym składzie: Jan Kicki, Zdzisław Filipiak, Krzysztof Boguszewski, Tomasz Głąb, Tomasz Jancelewicz, Andrzej Schutz, Mirosław Zymek, Marcin Zezulak i Wiktor Żuryński.