MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Silni sprawni inaczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 maja 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Piąty Dolnośląski Integracyjny Plener Artystyczny pod hasłem „Tworzę, Więc Jestem” miał miejsce w poniedziałek w salach Muzeum Karkonoskiego.

Organizatorem pleneru wspólnie z MK w Jeleniej Górze są Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jeleniej Górze ul. Waryńskiego 14.

Muzeum Karkonoskie gościło 40 uczestników niepełnosprawnych intelektualnie z Dolnego Śląska i z zaprzyjaźnionego Zittau.
Pomysłodawcy imprezy pragną wyrównania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tak, aby każdy niepełnosprawny był traktowany na równi z innymi ludźmi.

Warsztaty otworzyli Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Karkonoskiego, szefowa placówki w Szklarskiej Porębie Bożena Danielska oraz Danuta Żmijewska, kierowniczka Wartsztatów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze.

Uczestnikom pomagali pracownicy tych jednostek oraz kilkudziesięciu wolontariuszy z Kolegium Karkonoskiego, głównie studentów pedagogiki opiekuńczej. Wszyscy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem warsztatów. Praktycznie każdy z uczestników miał jednego opiekuna.

Plonem warsztatów jest kilkadziesiąt prac artystycznych z dziedziny malarstwa, rysunku, wycinanek, rzeźby w glinie, wyklejanek. Najlepsze dzieła otrzymały wyróżnienia jurorów, ale praktyką warsztatów jest, że nie ma tam przegranych. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej.

Godnym pochwały jest fakt dużego zaangażowania wszystkich osób pracujących przy organizowaniu warsztatów w realizacji hasła ”Godność Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Ogłoszenia

Czytaj również

W MZK testowali autobus elektryczny

Jubileusz koła PTTK

KSWiK bez prezesa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~studentka kk 2 po gr a 31-05-2006 12:30
fajnie jest widzieć że taki imprezy mają miejsce powinno byc wiecej takich zajęć, a reportaz zostal okrojony i to też jest nie wporządku, czy ludzie niepelnosprawni nie zasluguja na więcej uwagi?
~Redakcja 31-05-2006 15:01
Z całym szacunkiem dla Studentki oraz sprawnych inaczej: reportaż nie został okrojony. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Mysłakowicach dla turystyki i ochrony przyrody

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

W czerwcu koncert Juli

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Świętowali nasi strażacy

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
382
Tak
34%
Nie
61%
Nie mam zdania
6%