MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Sikorski "Pod Jeleniami"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2007, 9:18
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Były minister obrony w ogólnopolskich obchodach Święta Wojsk Radiotechnicznych?

Radiolokacyjne tradycje Jeleniej Góry odżyją w zbliżający się piątek podczas święta wojskowych techników radiowych. Impreza odbędzie się w auli Kolegium Karkonoskiego, gdzie jeszcze kilka lat temu były wojskowe koszary.

W programie uroczystości przewidziano projekcję filmu „50 lat Polskiej Radiolokacji 1953 – 2003”. Będzie także nadanie nazw byłym uliczkom koszarowym oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej Wacława Kazimierskiego, dawnego komendanta WOSR.
Spotkanie, które zaczyna się o godz. 12, organizuje Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR.

Tradycje szkoły wojskowej sięgają lat powojennych. W dawnych koszarach niemieckiego Luftwaffe urządzono najpierw podchorążówkę. Placówka rozwijała się awansując w okresie szczytowym do Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej im. kpt. Sylwestra Bartosika.
To dzięki tej placówce o charakterystycznych posągach jeleni pamięta dziś wielu jej absolwentów, którzy ułożyli sobie życie w Polsce i zagranicą.
Niestety, szkoła zaczęła tracić rangę i zakończyła byt jako Centrum Szkolenia Radioelektronicznego.

Garnizon jeleniogórski został zlikwidowany po rządowych decyzjach z 2002 roku, kiedy ministrem obrony narodowej był poseł ziemi jeleniogórskiej Jerzy Szmajdziński.
W piątek, być może, do Jeleniej Góry przyjedzie jego „następca”, również eksminister obrony w rządzie PiS, Radosław Sikorski. Pokłócił się z dawnymi sprzymierzeńcami i dziś jest twarzą Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Tablica przy szlaku

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~marzka 9-10-2007 9:55
ooo cos sie bedzie dzialo kolo domku na jednostce :)
~kmam 9-10-2007 10:48
Dzięki obietnicom p.Szma.... są to w Jeleniej Górze BYŁE tradycje szkoły wojskowej. A Jelenia Góra znowu będzie na niego głosować.
~waldek_a 9-10-2007 10:59
Ciekawych sojuszników dobiera sobie Zarząd Radaru,kiedyś było to Wspólne Miasto z Robertem P na czele, była również pani Poseł Beata S. Sikorski jeszcze nie ma zarzutów ale kandyduje.Chyba w PO zabrakło liderów. Wszystko to fundują naszej zacnej organizacji panowie gen.Bronisław P. i chor.Jan G.
~smutny 9-10-2007 11:54
Pan Szmajdziński zlikwidował miejsca pracy wojskowych i cywilnych pracowników garnizonu jak również swoimi decyzjami drastycznie zmarginalizował atrakcyjność tego regionu. Nic bym na to nie powiedział ot taka kolej rzeczy. Jednak pan Szmajdziński cały czas perorował że nie będzie żadnej likwidacji a wręcz odpowiednie przekazane przez niego środki rozbudują centrum przywracając jej porzednią rangę wyższej uczelni. Nie wiem na co liczy pan Szmajdziński? na amnezję tytejszego społeczeństwa, czy na jego głupotę? Trzeba mieć tupet aby tu się pokazywać i kandydować z tego terenu. No cóż jedynym hasłem wyborczym jest tu bezczelność.
~Adam 9-10-2007 12:06
Swój ciągnie do swojego tak jak Robert P. do gen.Bronisława P. i innych działaczy z wyrokami lub z zarzutami prokuratorskimi. Ten Zarząd Radaru to towarzystwo w którym właśnie tacy fałszywi działacze społeczni jak gen.B.P. chor.J.G. i jeszcze paru innych malwersantów znalazło schronienie i szuka kolejnej możliwości dopchania się do koryta. Obecność tych osobników skutecznie odstrasza innych od tej organizacji która zrzesza mikroskopijną ilość byłych żołnierzy(około 60 osób) spośród paru tys.powiązanych w przeszłości służbą w jeleniogórskim garnizonie.
~jeleniogórzanka 9-10-2007 13:29
No proszę a mogło to wszystko dalej funkcjonować (szkoła jak również dwie jednostki wojskowe w Jeleniej Górze), ale po co. Lepiej wszystko polikwidować.
~az71 9-10-2007 14:25
Jestem absolwentem SChWrt pod "Jeleniami", służyłem w niej ale minister Szmajdziński obiecankami zlikwidował tą wspaniałą uczelnię. Ja i moi koledzy musieliśmy szukać pracy w całym kraju. I tak zostałem młodym emerytem bo związałem się z Jelenią Górą i znowu nie uśmiechała mi się tułaczka po kraju. Pozdrawiam P.S. Panie Szmajdziński ja nie zagłosuję na pana.
~Panu już dziękujemy 9-10-2007 16:33
Szmaja rozłożył szkołę, a jego zastępcy utrzymali jednostki winnej części Polski – to było świadoma likwidacja. Aż się ciśnie na usta >>Panu już dziękujemy<< Przestań mydlić oczy, obiecanki cacanki, tak jak tym sponsorem dla sporu.
~zloty666 9-10-2007 17:11
Trochę czasu spędziłem w Jednostce WOSR "Pod Jeleniami", niekoniecznie jako mundurowy. Osobiście Pana Sikorskiego szanuję za jego wysokiego poziomu kompetencje. Jedyny pIsIOR co nie szukał dziur w całym ! ! !
~len 9-10-2007 21:22
Pan SZ. rozłożył wojsko w Jeleniej Górze, i zrobił pare rzeczy jak był posłem, ze Jelenia dalej jest "czerwoną dolina" I mądrzy jeleniogórzanie dalej będą na niego głosować.
~Do wojskowych ! 9-10-2007 21:44
Peikert był słabym dowódcą /komendantem/ dlatego uczelnię przeniesiono.Przecież Panowie Oficerowie wiecie najlepiej, kto to był pan Peikert ??????
~cypis 9-10-2007 21:59
Szmaja, nawet nie wiesz ile szabel straciłeś.
~sen o Parlamencie gen .B.P. 10-10-2007 9:14
gen.Peikert to "czarna dziura "w historii jeleniogórskiej szkoły wojskowej– zero zainteresowania ludzmi,obiektami,przyszłością uczelni itd. –wyłącznie prywata ,malwersacje,oszustwa wspólnie ze swoimi "przydupasami" (Balcerkowski i inni). płk Kazimierski,gen Pazdzior–to byli prawdziwi KOMENDANCI !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Utrudnienia w Witkowie

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%