MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Sierpniowe lato z nudą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 lipca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Natasza
Fot. TEJO
W piątek zakończyły się letnie półkolonie dla dzieci w ODK na Zabobrzu. W nadchodzących tygodniach letnia oferta wypoczynkowa dla dzieci pozostających w mieście nie będzie zbyt bogata.

Smutne twarze i pożegnalne uściski pojawiły się po czterech tygodniach wspólnej przygody. ODK przygotował dla dzieci wiele zajęć. Odbyły się miedzy innymi zawody sportowe na boisku przy ul. Ogińskiego, warsztaty artystyczne w Wrzeszczynie, gdzie uczestnicy wykonywali etui na telefony komórkowe oraz portfele z filcu. Był takze spektakl teatralny „Odyseja kosmiczna”, wycieczka do stadniny koni na osiedlu „Czarne” .

Były też zabawy w ODK-u: rozgrywki tenisa stołowego, tworzenie opowiadań opartych na własnych przeżyciach, impreza „Mini Playback” oraz dyskoteka z konkursami nagrodami na zakończenie półkolonii.
Jedna z opiekunek była bardzo dumna z dzieci. – Minęły cztery tygodnie, a ja w ogóle nie czuje się zmęczona” – mówiła. Wzorowe zachowanie zostało nagrodzone skromnymi upominkami.

Osiedlowy Dom Kultury przypomina, że 2 sierpnia rozpocznie się drugi turnus półkolonii „Słońce w mieście”. Letnisko dla najmłodszych organizuje też Cieplickie Centrum Kultury „Przystań Twórcza”. Czy to wystarczy? Zdaniem wielu sierpniowa oferta miejskich placówek kultury jest za uboga, a dzieci, które zostają w mieście, będą się nudziły. Jest też sporo pretensji o brak wakacyjnych propozycji dla młodzieży w wieku gimnazjalnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Wóz strażacki w nagrodę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

dolnoślązak 27-07-2010 13:23
W latach 60-tych w harcerskim mundurku latałem po jeleniogorskich podwórkach w ramach akcji "Lato w mieście", "Nieobozowe lato". Razem z nami występowali przyszli belfrowie, uczniowie z Liceum Pedagogicznego. Gdy pojawialiśmy się radość dzieciaków była przeogromna. A rodzice byli nam wdzięczni, że w miejscu zamieszkania zorganizowaliśmy dzieciakom tzw. "półkolonie". Proponuję jednak nie upowszechniać tego wzorca, gdyż jest to przeżytek "pokomunistyczny" i w Kotlinie Jeleniogórskiej /wiadomo jakiego koloru/ nie godzien ponownej realizacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Promesy dla strażaków  

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
752
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%