MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sierpień bez książki?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lipca 2018, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 7:07
Autor: WAC
Fot. WAC
Do naszej redakcji zadzwoniła pani Alicja oburzona informacją o czasowym zamknięciu w sierpniu Filii nr 5 Książnicy Karkonoskiej w Sobieszowie.

- Według informacji jaka pojawiła się na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej, jej filia w Sobieszowie przez cały sierpień będzie zamknięta – mówi nasza Czytelniczka. - Uważam tę decyzję za wyjątkowo niefortunną, bo w wakacje młodzież oraz dorośli mają więcej czasu na czytanie i nie powinno się ograniczać im dostępu do książek.

Jak mówi dyrektor Książnicy Karkonoskiej Danuta Sawicz, przyczyną podjęcia decyzji, która tak zirytowała naszą Czytelniczkę, są braki kadrowe w kierowanej przez nią instytucji, które są szczególnie dotkliwie odczuwalne w sezonie urlopowym.

- Informacja o zamknięciu w sierpniu naszej sobieszowskiej filii została zamieszczona z dużym wyprzedzeniem i myślę, że nasi czytelnicy mają możliwość wcześniej zaopatrzyć się w zapas książek na ten okres – mówi D. Sawicz. - Poza tym, przez cały miesiąc będzie czynna dysponująca dużo większym księgozbiorem filia w Cieplicach.

Dla naszej Czytelniczki, jak i innych osób zmartwionych planowaną przerwą w pracy sobieszowskiej biblioteki mamy dobre wieści.

- Przeanalizowaliśmy jeszcze raz całą sytuację i zdecydowaliśmy, że w sierpniu raz w tygodniu Filia nr 5 będzie otwarta – informuje D. Sawicz. - Zapraszamy czytelników w środy od 9.00 do 16.00 – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wyjątkowa wystawa  

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~boy 12-07-2018 8:17
No i fajnie. Chociaż w niektórych filiach powinno się powymieniac kadrę. Na przykład w Cieplicach taka młoda brunetka. Cały czas na telefonie i nawet potrafi rozmawiać przez telefon gdy klient czeka.
~ 12-07-2018 8:39
Dziękujmy za zrozumienie potrzeb mieszkańców. Proszę zauważyć, że dla małych dzieci wizyta w bibliotece to wydarzenie - cały proces wybierania książek, szperania w zawartości regału jest atrakcją. Moje dziecko raz w tygodniu przychodzi do "naszej Pani" i przez to uczy się regularności czytania. Tego nie zastąpi wypożyczenie na zapas. Ta biblioteka jest mała, ale dla nas bardzo ważna.
~Jaaas 12-07-2018 17:07
Szkoda tylko, że Ci wszyscy oczytani ludzie nie pomyślą o tym, że każdy ma prawo do odpoczynku. Jaki to problemem podjechać cztery przystanki do Cieplic?
~Nowa 12-07-2018 23:16
do: ~Jaaas (17:07)
Pozamykajmy biedronki na miesiac bo ludzie maja prawo do odpoczynku
~ 13-07-2018 11:38
do: ~Jaaas (17:07)
Przepraszam, czy Ty pracujesz gdziekolwiek? Bo chyba nie, skoro nie wiesz, że jest coś takiego jak "plan urlopów", a rolą kierownika/dyrektora jest zapewnienie zastępstw. Gdyby przyjąć Twój tok rozumowania, to każdą instytucję/przedsiębiorstwo trzeba by obowiązkowo zamykać na miesiąc żeby wszyscy na raz mieli urlop. Tak nie jest. Naprawdę.
~ 13-07-2018 11:39
do: ~Nowa (23:16)
Obawiam się, że nie wszyscy ironię zrozumieją ;-)
~Dea 12-07-2018 21:28
Mam odpowiednie wykształcenie. Proszę mnie zatrudnić to będę pracować w nawet w sierpniu.😊
~Tara53 13-07-2018 20:22
Ojejku! Pani Dorociu kochana co my bez pani zrobimy? Syn mi pokazał i nie wierzę. Jest pani cudowną osóbką i bez pani ta wioska nie istnieje. To serce Sobieszowie, to nasza chwila spokoju i rozmowy. Pani zawsze z sercem. Niech filie w cieplicach zamkną z tą naburmuszona wiecznie kierowniczka w okularach. Że takie jeszcze pracują. Nie nadaje się ta kobieta do pracy z ludźmi. Odkąd tam pracuje, moja noga już progu Cieplic nie przekroczyła. Nic nie wie i doradzić nie potrafi. I ludzie jak przychodzą to widzą. My emerytki do pani wolimy, bo pani ma serce i uśmiech. A ta kobieta nie powinna obsługiwać ludzi, tylko w zamknięciu pracować. Do ludzi to tylko pani. I to pani powinna być kierownikiem. Ale nie docenia się takich. Oj pani Dorociu smutna ta wiadomość. Ale władza to władza. My czytelnicy do prezydenta napiszemy i od razu o zmianę kierownika. A jak kadry brak bo urlopy to niech kogoś zatrudnia bo tyłu młodych w domach siedzi i szuka. Pani Dorociu kochana. Trzymam kciuki. Halinka z Podgórzynie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mazolewski show!

Świętują Niepodległość

Ruszył Krokus Jazz Festiwal 2019  

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%