MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Sierpień bez książki?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lipca 2018, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 7:07
Autor: WAC
Fot. WAC
Do naszej redakcji zadzwoniła pani Alicja oburzona informacją o czasowym zamknięciu w sierpniu Filii nr 5 Książnicy Karkonoskiej w Sobieszowie.

- Według informacji jaka pojawiła się na stronie internetowej Książnicy Karkonoskiej, jej filia w Sobieszowie przez cały sierpień będzie zamknięta – mówi nasza Czytelniczka. - Uważam tę decyzję za wyjątkowo niefortunną, bo w wakacje młodzież oraz dorośli mają więcej czasu na czytanie i nie powinno się ograniczać im dostępu do książek.

Jak mówi dyrektor Książnicy Karkonoskiej Danuta Sawicz, przyczyną podjęcia decyzji, która tak zirytowała naszą Czytelniczkę, są braki kadrowe w kierowanej przez nią instytucji, które są szczególnie dotkliwie odczuwalne w sezonie urlopowym.

- Informacja o zamknięciu w sierpniu naszej sobieszowskiej filii została zamieszczona z dużym wyprzedzeniem i myślę, że nasi czytelnicy mają możliwość wcześniej zaopatrzyć się w zapas książek na ten okres – mówi D. Sawicz. - Poza tym, przez cały miesiąc będzie czynna dysponująca dużo większym księgozbiorem filia w Cieplicach.

Dla naszej Czytelniczki, jak i innych osób zmartwionych planowaną przerwą w pracy sobieszowskiej biblioteki mamy dobre wieści.

- Przeanalizowaliśmy jeszcze raz całą sytuację i zdecydowaliśmy, że w sierpniu raz w tygodniu Filia nr 5 będzie otwarta – informuje D. Sawicz. - Zapraszamy czytelników w środy od 9.00 do 16.00 – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Czytelniczka: drogo i brudno

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~boy 12-07-2018 8:17
No i fajnie. Chociaż w niektórych filiach powinno się powymieniac kadrę. Na przykład w Cieplicach taka młoda brunetka. Cały czas na telefonie i nawet potrafi rozmawiać przez telefon gdy klient czeka.
~ 12-07-2018 8:39
Dziękujmy za zrozumienie potrzeb mieszkańców. Proszę zauważyć, że dla małych dzieci wizyta w bibliotece to wydarzenie - cały proces wybierania książek, szperania w zawartości regału jest atrakcją. Moje dziecko raz w tygodniu przychodzi do "naszej Pani" i przez to uczy się regularności czytania. Tego nie zastąpi wypożyczenie na zapas. Ta biblioteka jest mała, ale dla nas bardzo ważna.
~Jaaas 12-07-2018 17:07
Szkoda tylko, że Ci wszyscy oczytani ludzie nie pomyślą o tym, że każdy ma prawo do odpoczynku. Jaki to problemem podjechać cztery przystanki do Cieplic?
~Nowa 12-07-2018 23:16
do: ~Jaaas (17:07)
Pozamykajmy biedronki na miesiac bo ludzie maja prawo do odpoczynku
~ 13-07-2018 11:39
do: ~Nowa (23:16)
Obawiam się, że nie wszyscy ironię zrozumieją ;-)
~ 13-07-2018 11:38
do: ~Jaaas (17:07)
Przepraszam, czy Ty pracujesz gdziekolwiek? Bo chyba nie, skoro nie wiesz, że jest coś takiego jak "plan urlopów", a rolą kierownika/dyrektora jest zapewnienie zastępstw. Gdyby przyjąć Twój tok rozumowania, to każdą instytucję/przedsiębiorstwo trzeba by obowiązkowo zamykać na miesiąc żeby wszyscy na raz mieli urlop. Tak nie jest. Naprawdę.
~Dea 12-07-2018 21:28
Mam odpowiednie wykształcenie. Proszę mnie zatrudnić to będę pracować w nawet w sierpniu.😊
~Tara53 13-07-2018 20:22
Ojejku! Pani Dorociu kochana co my bez pani zrobimy? Syn mi pokazał i nie wierzę. Jest pani cudowną osóbką i bez pani ta wioska nie istnieje. To serce Sobieszowie, to nasza chwila spokoju i rozmowy. Pani zawsze z sercem. Niech filie w cieplicach zamkną z tą naburmuszona wiecznie kierowniczka w okularach. Że takie jeszcze pracują. Nie nadaje się ta kobieta do pracy z ludźmi. Odkąd tam pracuje, moja noga już progu Cieplic nie przekroczyła. Nic nie wie i doradzić nie potrafi. I ludzie jak przychodzą to widzą. My emerytki do pani wolimy, bo pani ma serce i uśmiech. A ta kobieta nie powinna obsługiwać ludzi, tylko w zamknięciu pracować. Do ludzi to tylko pani. I to pani powinna być kierownikiem. Ale nie docenia się takich. Oj pani Dorociu smutna ta wiadomość. Ale władza to władza. My czytelnicy do prezydenta napiszemy i od razu o zmianę kierownika. A jak kadry brak bo urlopy to niech kogoś zatrudnia bo tyłu młodych w domach siedzi i szuka. Pani Dorociu kochana. Trzymam kciuki. Halinka z Podgórzynie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
287
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%