MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Sięgnij po unijne pieniądze i załóż firmę

Wiadomości: Region
Czwartek, 18 lipca 2013, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Org
Fot. Archiwum
Osoby, które nie prowadzą własnej firmy, a chciałby ją otworzyć mogą otrzymać preferencyjną pożyczkę przeznaczoną na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Trwa rekrutacja do projektu „Fundusz Pożyczkowy EFS”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt „Fundusz Pożyczkowy EFS” jest przeznaczony dla osób zamieszkałych na terenie województwa dolnośląskiego, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Priorytetowo będą traktowani studenci, doktoranci i pracownicy naukowi.

- Osoby, które przystąpią do projektu mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 50 tys. zł – wyjaśniają realizatorzy projektu. - Pożyczka może być przeznaczona na dowolny jednoznacznie określony cel, w szczególności na zakup, budowę lub modernizację obiektów produkcyjnych czy usługowych, zakup sprzętu, wyposażenia, maszyn oraz inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju MŚP. Dopuszczalny jest także zakup środków obrotowych – dodają.

Pożyczka nie może być jednak przeznaczona na pokrywanie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub na cele konsumpcyjne, na spłatę innych pożyczek i kredytów zaciągniętych w innych instytucjach finansowych oraz spłatę innych zobowiązań.

Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi do 60 miesięcy. Oprocentowanie wynosi od tylko 3procent, nie jest wymagany wkład własny i nie są pobierane dodatkowe opłaty czy prowizja.

Wszelkie informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji dostępne są m.in. stronie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jacha 18-07-2013 9:01
w tym mieście nie opłaca się zakładać żadnej firmy. Plajta murowana.
~jj 18-07-2013 9:12
do ~jacha - opłaca się jak najbardziej - większe szanse na hajs, mniejsze podatki niż we wroc, łdz lub na śląsku - a gdzie będziesz działał to już kwestia twojej branży..
~do jacha 18-07-2013 10:24
opłaca się tylko musisz mieć leb na karku, wiedzieć co otworzyć i być konkurencyjny,jak masz pomysł typu spożywczak obok marketu albo kafeja z netem to na pewno plajta murowana,nie tylko w tym mieście.Apropos tego artykulu to znowu jakaś reklama,jak z tym lotniskiem we Wrocławiu.
~Autor 18-07-2013 11:18
Pożyczka ??? pff, ble, 50 kawałków to ja mam od ręki na swoim koncie, też mi pomoc.
~ 18-07-2013 13:37
DOLNOŚLĄZAK. Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej - co to takiego jest? Od kogo ma pieniądze, że tak chętnie je udostępnia na 3%. Czy Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego - w związku z uaktywnieniem nowotworu DAWG - zostanie postawiona w stan likwidacji?
~grass 18-07-2013 15:26
Z kasą czy bez jak nie masz znajomości US JG to nawet nie próbuj ...
~bu ba 18-07-2013 15:39
Pożyczka buhahaha.a co chwila hiper markety stawiacie wypad z ta pożyczka....
~Mi 18-07-2013 18:19
Chwilę. Dlaczego nie podacie żadnego telefonu, adresu? TO TYLKO ŚWIADCZY, ŻE SAMI NIE WIERZYCIE W POWODZENIE TEGO PROJEKTU UNIJNEGO. PO PROSTU COŚ TRZEBA NAPISAĆ, ŻEBY ZROBIĆ DOBRE WRAŻENIE
~Mi 18-07-2013 19:31
Widziałem regulamin kogo dotyczy możliwość dostania pożyczki na założenie firmy: Nie dotyczy to np. pracownika administracji publicznej ani rolnika ani pracownika NGO. Szkoda, bo chciałem założyć firmę pomiarową, ale nie mogę, bo jestem pracownikiem administracji publicznej za psie pieniądze. OT MAMY POMOC UNI na różne wodotryski, a na pracę nie ma. Do dupy z taką unią jewropską.
~do MI 18-07-2013 22:01
pracownik administracji publicznej ma fajnie nie becz kasa co m-c spokojna, trzynastka, urlopik spoko, urlopówka, premia i od 7-15 wielu by chcialo byc na Twym miejscu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Nadbrzeżna gotowa

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sklepowy złodziej zatrzymany

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%