MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Sięgnęli po medale w obecności Otylii Jędrzejczak!

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 13:10
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2016, 22:36
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Osiem medali przywieźli z VIII Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach jeleniogórscy pływacy z Klubu Sportowego "Just Swim". Zawody cieszące się coraz większą renomą i frekwencją zgromadziły w ubiegłą sobotę, 2 kwietnia niemal 400 pływaków z 32 klubów z całej Polski.

- Do Świebodzic jechaliśmy po rekordy życiowe i doświadczenia startowe – mówi trener Andrzej Jaworski i dodaje - To pierwsze zawody w których wzięliśmy udział od czasu startu w Zimowych Mistrzostwach Okręgu więc oczekiwania nie były wygórowane. A tu miła niespodzianka - zawodnicy włączyli się do walki o medale! Najpierw Natalia Stelmaszczyk na 50 metrów stylem motylkowym z wynikiem 0’35”78 zdobyła brąz, poprawiając jednocześnie rekord życiowy o 2,5 sekundy. Później medale dorzucili jeszcze: trzykrotnie Maksym Woźny (brąz - 50m. st. grzbietowym z czasem 0’39”45, brąz – 50m. st. dowolnym z czasem 0’34”10 oraz srebro – 100m. st. zmiennym z czasem 1’26”28), dwukrotnie Dominika Książek (srebro – 50m. st. dowolnym z czasem 0’33”84 oraz złoto na 100m. stylem zmiennym z czasem 1’24”72), Kuba Miliszkiewicz (brąz – 50m. st. klasycznym z czasem 0’42”77) i Wojciech Mynarski (brąz – 100m. st. zmiennym z czasem 1’09”95). Najważniejszy jest dla mnie fakt, że "życiówki" padły w prawie wszystkich startach, mimo często już dość wyśrubowanych wyników. Jest dobrze!

- Zawody przebiegły bardzo sprawnie, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i wkładowi pracy Klubu Rodzica ze Świebodzic, a nagrody ufundowane przez sponsorów, zawodnicy przyjmowali z wielkim zaskoczeniem i radością – to na pewno motywujące. Hitem w kwestii motywacji była jednak obecność na zawodach Otylii Jędrzejczak. Mieliśmy szczęście "dopaść" ją zanim inni zdążyli – później było ciężko, choć najbardziej utytułowana polska pływaczka rozdawała autografy przez cały czas trwania zawodów, cierpliwie pozując do zdjęć. Motywujące? … sądząc po wynikach tak - kończy szczęśliwa Agnieszka Grycka, szkoleniowiec KS Just Swim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Roboty na Dworcowej

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~djradar 7-04-2016 14:09
Brawo !!! Gratulacje dla zawodników i trenerów !!!
~GT 7-04-2016 20:30
Gratulacje dla zawodników i trenera. Andrzej czekamy na następne wyniki powoli sukces za sukcesem.....
~Raf z Wichosia :) 8-04-2016 7:13
Jawor kurde ale masz kumpele :) szczerze w fotoszopie sobie tez z nia zrobie bo chcialbym miec pamietajmy zlote medale na igrzyskach olimpijskich zdobywala
~pukpukwłep 8-04-2016 14:33
Jendrzejczak dla większości (pamietających o tym) na zawsze jest zabójczynią swojego brata. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w którym jadąc w sposób bandycki o drzewo rozwaliła jadącego z nią brata - nie siedziała ani godziny. Inni dostają po kilka lat. Jej włos z "OKOLIC BIKINI" NIE SPADŁ - O GŁOWIE NIE WSPOMINNAJĄC. Jak widać wcale się tym nie gryzie. A zdobyte medale to jedno, zaś zabójstwo to drugie. Tak różne, jak posługa w kiblu i konsumpcja przy stole.
~Michal89 8-04-2016 14:58
Jak zwykle znajdzie się osoba, która zamiast gratulować przyczepi się faktu nie mającego nic wspólnego z artykułem. Jak się nie ma co napisać to się po prostu tego nie piszę ;) Pukpuk się w łeb ;) Z mojej strony gratulację dla młodych, dla których isntnieje świat poza tym wirtualnym! Oby tak dalej!!! :)
~pukpukwłep 8-04-2016 21:43
Durnyś Michale.Czy odium zabójcy nie stanowi przeciwwskazania do stawiania sprawcy jako wzór? A właśnie jako taka była zaproszona.Wzór sportowy dla młodych. Którzy nic o jej przeszłości nie wiedzą. Jesteś wybitnie płaskiego umysłu i to właśnie ty kłapiesz dziobem tylko żeby gdzieś zaistnieć. Właśnie TO jest najistotniejsze w tym zdarzeniu ... Dla ciebie widzę trzeba pisać to co ty uważasz i może jeszcze będziesz chciał to zatwierdzać ? Krew pisiora widzę cię roznosi. A co do meritum: Gratulować można autorowi sukcesu, ale nigdy osobie, która ma na sumieniu zabójstwo. Nawet nieumyślne. A nie odpowiadała za nie tylko dlatego, że jest znana, ma układy i była potrzebna Polsce po medale. Jako skazana nie mogła by nigdzie występować. To jest największy idiotyzm, do którego ty się podłączasz.
~pukpukwłep 8-04-2016 21:59
PS. Widzę, że w redakcji Jelonki też zrobiło się ciulowato, bo wycofali ten artykuł z głównego nurtu. Kiedyś takim sportowym casusem był szermierz Pawłowski. Który szpiegował na rzecz CIA i został skazany na 25 lat. Jak się zmieniło nam w ustroju, został bohaterem. Podobnie było z niejakim Kuklińskim - zdrajcą, który wydał Amerykanom plany rozmieszczenia wojsk ruskich. A dotyczyło to terenów, na których mieszkały dziesiątki tysięcy Polaków. Tu, niedaleko, miedzy Bolesławcem a Żarami. W razie czego ludzie szli do gleby. I to mogli zawdzięczać Kuklińskiemu. Którego teraz pchają na bohatera i honorowego coś tam, jak chcą pOSŁY jednej partii. Polityka to syf, a nawet takie zdarzenia jak to z Jędrzejczak powinny być nauką, a nie wyłącznie poprawnością polityczną dla aktualnie panujących.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%