MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Sięgać po niewidzialne

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 marca 2019, 14:05
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2019, 6:06
Autor: Jarosław Czarnoleski
Fot. Jarosław Czarnoleski
W kawiarni „Muza” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu, w ramach cyklu ars poetica, odbyła się prezentacja najnowszego tomiku wierszy Grażyny Domagalskiej pt. „Sięgać po niewidzialne”.

Wieczór poprowadziła Urszula Musielak, która na początku przywitała przybyłych na spotkanie gości: Danutę Jaśkiewicz - reżyserkę spektakli w JCK, Alfredę Rękowską - reżyserkę z Klubu „Kwadrat” oraz malarzy Teresę i Jerzego Tańskich ze Szklarskiej Poręby.

Grażyna Domagalska jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej – przedstawiła jeleniogórską poetkę Urszula Musielak. – Jest to już czwarty tomik poetycki, po wydanych: „W cieniu różowej magnolii”, „Ścieżkach przeznaczenia” i „Odnalezionych w czasie”. Te wiersze są jak obrazy malowane słowem, a te obrazy to spostrzeżenia i doznania. Są to wrażenia, które są ulotne i trzeba dużo wrażliwości, żeby przelać je na papier w formie wiersza. Poezja nie przemija, bo jak już nas nie będzie, ona zostaje.

W wierszach autorka próbuje zatrzymać ulotną, tajemniczą chwilę, która każdego wrażliwego człowieka, a takim jest na pewno poeta, określa, i wyznacza mu jego miejsce w życiu. Z każdym kolejnym wydanym tomikiem, dostrzegamy coraz większą paletę barw i możliwości, i widzimy jak poetka rozwija się wewnętrznie.

Tak jak napisała w ostatnim tomiku wierszy „Odnalezione w czasie”, jest konsekwentna w tym postanowieniu: „Tutaj pozostanie mój ślad, a raczej ślady, które już zrobiłam i których zrobię jeszcze kilka, a może i więcej. Tak myślę, ale los czasami za nas tworzy ścieżki i my nimi kroczymy, a od nas zależny czy odnajdziemy tę właściwą drogę, czy też nie.”

Muzyczną oprawę wieczoru zapewnił, działający pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury, zespół śpiewaczy „Szklarki”, którego założycielem i kierownikiem jest Urszula Musielak. Zespół zdobył drugie miejsce w jesiennej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław w 2018 r.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O fontannie Donatella

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zamienili przejście w parking

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Kino plenerowe w Gryfowie Śląskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
519
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%