MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Sieciowa pomoc powodzianom

Wiadomości: REGION/ KRAJ
Piątek, 4 czerwca 2010, 15:06
Aktualizacja: 15:11
Autor: RED
Federacja Polskich Banków Żywności koordynuje akcję charytatywnej pomocy żywnościowej poszkodowanym w wyniku klęski powodzi.

– Setki ludzi straciły cały swój dobytek i pozostały bez dachu nad głową i podstawowych produktów do życia – piszą do nas organizatorzy. Zainteresowani mogą im pomóc dokonują zakupu żywności na rzecz powodzian w charytatywnym sklepie internetowym. FPBŻ dba ,by żywność trafiła jak najszybciej do najbardziej potrzebujących.

http://www.e-piotripawel.pl/powodzianie/ - oto link sklepu, gdzie można zakupić najbardziej potrzebne powodzianom produkty: wodę pitną, suche pieczywo, konserwy i artykuły do szybkiego przygotowania. Żywność jest transportowana samochodami, pontonami do rodzin odciętych przez powódź.

W dostarczenie żywności zaangażowały się ochotnicze straże pożarne, ośrodki pomocy społecznej, gminy, samorządy, czy rady osiedlowe. Ewakuowane osoby otrzymują żywność w postaci ciepłych posiłków. Banki żywności będą pomagać powodzianom także po tym, kiedy woda już opadnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

To będzie wzruszający maraton!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Obywatel 4-06-2010 16:44
Widać jaką mamy władze w Polsce i w jaki sposób stara się ona pomagać podczas kataklizmu tysiącom swoich obywateli, nawet nie umie zapewnić podstawowych produktów pierwszej potrzeby a co dopiero solidną pomoc po powodzi i podjąć kroki by taka sytuacja na taką skale się już nie powtórzyła. Jak tak dalej pójdzie to będziemy bliżej Grecji niż USA.
~jelel 4-06-2010 19:55
smieszą mnie ludzie w tv co mają po dwa domy , samochody luksusowe i płaczą do kamery że ich dobytek nie był ubezpieczony!!!!!Państwo oczywiscie powinno pomóc, dać zjesć i zastępczy dach nad głową!!!!!żadnej innej pomocy!!!ludzie zrozumcie że są bardziej potrzebujący, np samotne matki, dzieci z domów dziecka, starzy ludzie co potrzebują na leki, nie dajmy sie omamić płaczącym ludziom którzy mając taki majątek , nie ubezpieczyli go!!!
~Krysia 4-06-2010 21:06
Wszelkie sposoby na pomoc powodzianom są dobre. To nieszczęście mogło spotkać każdego. Pomysł na internetową zbiórkę żywności jest bardzo dobry i praktyczny. Pochwalę się, że już dokonałam zakupu i oby ta żywność dotarła do ofiar powodzi jak najprędzej i choć trochę pomogła w tym nieszczęściu.
~Wierny tylko Jemu 5-06-2010 23:57
Kryzys jest owocem podążania za obcymi bogami. Bóg pozwala na trudności po to, by przyciągnąć nas do siebie. Co to oznacza? To znaczy, że Bóg pozwala nam zbierać owoce z tego, czemu służymy. Chodzenie Bożymi drogami przynosi błogosławieństwo i pełnię życia, podczas, gdy chodzenie ścieżkami „boga tego świata” przyniesie owoce boga tego świata: upadek, zniszczenie, zanieczyszczenie i śmierć. My podejmujemy decyzję, a te decyzje kształtują nas. W Biblii czytamy, że gdy ludzie doświadczali kryzysów, zwracali swoje serca ku Bogu a On słyszał i podejmował działanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Kursy zawodowe za kratami

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%