Zalogowanych: 9

IV-liga siatkarzy: Siatkarze zakończyli rundę zwycięstwem

Sobota, 18 lutego 2012, 16:47
Aktualizacja: 0:28
W sobotnim spotkaniu 10. kolejki IV–ligi KPSW Jelenia Góra pokonało KUS–KUS Sudety II Kamienna Góra 3:0 (25:22, 25:15, 25:20). Jeleniogórscy siatkarze już wcześniej zapewnili sobie prawo gry o miejsca 1–6.

Ostatni mecz rundy zasadniczej IV-ligi, w którym Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa podejmowała KUS-KUS Sudety II rozgrywany był o niefortunnej porze (w sobotę, o godz.15:00). W czasie gdy niemal cały sportowy region, podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, skupiał się na starcie Justyny Kowalczyk na Polanie Jakuszyckiej - w hali SP 11 przy ul. Moniuszki czwartoligowi siatkarze z Jeleniej Góry rozgrywali tzw. mecz o pietruszkę z przedostatnią drużyną w tabeli. Nieliczna garstka wiernych kibiców obejrzała stosunkowo gładkie zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Lary.

W pierwszym secie obie ekipy miały problem z wprowadzeniem piłki do gry, ale w odpowiednim momencie zaczął funkcjonować blok gospodarzy, którzy odskoczyli na 15:12. W dalszej części gry przewaga oscylowała wokół 3 punktów i chociaż w końcówce jeleniogórzanie prowadzili już 24:19 to seta zakończyli zwycięstwem do 22. Drugi set odbył się bez większej historii, gospodarze szybko wypracowali przewagę 8:3, a całą partię wygrali do 15. W trzecim secie przez dłuższy czas siatkarze szli na wymiany ciosów seriami po kilka punktów, ale w decydującej fazie trzeciej partii gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad młodym zespołem z Kamiennej Góry i wygrali 25:20, a cały mecz 3:0.

W meczu na szczycie grupy II Opal Kudowa Zdrój pokonał Olimpię Kowary 3:2 (21:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:9), dzięki czemu Opal kończy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, drugie zajęła ekipa KPSW Jelenia Góra, a trzecie Olimpia Kowary.

KPSW Jelenia Góra - KUS-KUS Sudety II Kamienna Góra 3:0 (25:22, 25:15, 25:20)

KPSW: Florkowski, Browarczyk, Świdziński, Tabaka, Zaremba, Łotocki, Pawlikowski, Lara, Zwoliński, Trzeciak, Zdanowski, Romańczyk.

KUS-KUS: Olszewski, Tarnowski, Mastej, Oleksyk, Lema, Moszyk, Urbanowicz, Sokołowicz.