Jelenia Góra: Siatkarze powalczą na własnym parkiecie

Aktualizacja: Niedziela, 15 lutego 2009, 7:03
Autor: Mateusz Banaszak
Siatkarze KU AZS Kolegium Karkonoskie powalczą o prawo gry o awans do trzeciej ligi.
W rewanżowym pojedynku barażowym podopieczni Wojciecha Lary zmierzą się z Pogonią Górą.

Przypomnijmy, w poprzednim pojedynku tych drużyn górą była Pogoń. Na własnym parkiecie pokonała jeleniogórzan 3:1. Nasi zawodnicy, aby awansować, muszą wygrać w sobotnim spotkaniu 3:0 lub 3:1 – przy korzystniejszym stosunku „małych punktów”.

W pierwszym pojedynku w Górze pierwszego seta wygrali jeleniogórzanie. Wygrali zasłużenie i byli pewni kolejnych wygranych w następnych setach. Niestety później było zupełnie inaczej. W drugiej odsłonie jeleniogórzanie wyszli na parkiet zbyt pewni siebie i przegrali tą partię 14:25. W trzecim i czwartym secie jeleniogórzanie nie mogli przeciwstawić się atakom gospodarzy, którzy z minuty na minutę grali coraz lepiej. Podopieczni Wojciecha Lary popełniali zbyt wiele błędów i nie byli w stanie wygrać z rywalem. W sobotnim pojedynku również nie będzie łatwo, lecz w jeleniogórskiej drużynie panuje bojowe nastawienie. Każdy z siatkarzy jest przekonany o awansie „
Musimy wygrać, to dla nas sprawa priorytetowa. Rywal jest do ogrania, potrzebujemy tylko koncentracji i trochę szczęścia. Miejmy nadzieję, że się uda” - powiedział przed spotkaniem jeden z siatkarzy - Jakub Nowotny.

Życzymy powodzenia!

Poprzedni mecz barażowy:
7 lutego 2009 - Pogoń Góra – AZS KK Jelenia Góra 3:1 (21:25, 25:14, 25:21, 25:22)

Początek spotkania o godz. 12:00 w Hali Szkoły Podstawowej nr 11. w Jeleniej Górze przy ul. Moniuszki.