MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Siatkarskie emocje w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 września 2014, 22:09
Aktualizacja: Środa, 1 października 2014, 6:59
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W minioną sobotę, 27 września, Jelenia Góra była areną zmagań siatkarskich drużyn z terenu Dolnego Śląska. Do Jeleniej Góry przyjechało 6 drużyn złożonych z kobiet w wieku od 17 do 35 lat, biorących udział w Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Jeleniej Góry. Turniej był zorganizowany przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra – Moje Miasto, wspieranego przez Urząd Miasta Jelenia Góra

- Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik', a brały w nich udział drużyny z takich miejscowości jak Oborniki Śląskie, Oława, Nowa Ruda, Wrocław oraz Jelenia Góra, Zawody rozpoczęto o godzinie 10:00 a rozdanie nagród nastąpiło o godzinie 17:30 i brało w nich udział 70 osób wraz z opiekunami. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora słodki poczęstunek oraz owoce i wodę mineralną, co bardzo spodobało się uczestnikom, którzy już teraz wyrazili chęć na przyjazd na następne tego typu zawody w Jeleniej Górze. To daję spokój myślenia nad następną imprezą, która jeśli pozwolą warunki, będzie trwała 2 dni i wezmą w nich udział także drużyny spoza naszego województwa - mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

Drużyny grały systemem każdy z każdym, po dwa sety do 25 punktów i bez względu na wynik. O zwycięstwie decydowały ilość zdobytych punktów za wygrane sety, następnie zdobyte małe punkty, a ostatecznie bezpośrednie spotkanie.

Tabela końcowa turnieju:
1. miejsce: SMS Olimp Oborniki Śląskie
2. miejsce: MGLKS Sobieski Oława
3. miejsce: MDK Fabryczna Wrocław
4. miejsce: SL Salos Nowa Ruda
5. miejsce: Limonki Wrocław
6. miejsce: IKS Jelenia Góra

Organizator był zadowolony iż mimo dużej różnicy wieku między najmłodszą a najstarszą uczestniczką zawodów, rywalizacja była toczona w sportowym duchu i poszanowania, a to jest najlepszy sposób na integrację środowiska aktywnie spędzającego czas, poprzez uprawianie siatkówki. Organizator pragnie podziękować także osobom pomagającym w przeprowadzeniu imprezy a były to: Alicja i Karolina Majewskie, Anna Wierzbicka, Emilia Szmeterowicz, Katarzyna Kowalska, Kinga Brzezik oraz Wiktoria Ryś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Siatkówka dla każdego

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~author 2-10-2014 8:52
Odejdź pseudo trenerze, przez którego rozpada się klub!!!
~PB 2-10-2014 11:26
i wcześniejszy klub również!
~do 2-10-2014 18:37
Fajnie jest wymienić wszystkie zawodniczki w podziękowaniu oprócz jednej! ależ to wymyślił pan prezes!
~~xx 3-10-2014 8:24
Pan Prezes wymienił swoje ulubione zawodniczki. Poza tym impreza była dobrze zorganizowana. Szkoda, że znowu nie było profesjonalnych sędziów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

To grozi tragedią  

Rok niespełnionych obietnic

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%