MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

SHOW BAROQUE i ORLAND SZALONY. Po trzecim dniu z teatrami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:09
Autor: Petr
Fot. Tomasz Raczyński
Zwieńczenie trzeciego dnia Festiwalu Teatrów Wędrujących 2011 stanowiły wczoraj dwie sztuki. Pierwsza SHOW BAROQUE w wykonaniu DIE ARTISTOKRATEN z Berlina wystawiona na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, druga – ORLAND SZALONY niezależnej, wędrownej grupy teatralnej ANTAGON THEATER AKtion, która odbyła się na placu przy ul. Sudeckiej za hotelem „Mercure”.

SHOW BAROQUE to sztuka niekonwencjonalna, eklektyczna, będąca wybuchową mieszanką popisów cyrkowych, tańca oraz obrazów pełnych poetyckiego wyrazu. A mimo to klarowna i łatwa w odbiorze; śmieszna, lekka i przyjemna ukazująca losy rodziny szlacheckiej w świecie pełnym zabawy i wesołości – hrabianek i hrabiów korzystających z życia w największym tego słowa znaczeniu.

Co zaś się tyczy ORLANDA SZALONEGO jest to spektakl niezwykle ekspresyjny, łączący w sobie zarówno przeróżne elementy realistyczne, jak i fantastyczne – tu sztuka filmowa miesza się z teatralną, śpiew i muzyka z efektami pirotechnicznymi, postaci codzienne, zwykłe z istotami z jakiegoś tajemniczego wymiaru, które mistrzowsko zagrali aktorzy i performerzy z ANTAGON THEATER AKTion.

– Moim zdaniem ORLAND SZALONY to najlepsza ze sztuk zaprezentowanych dotychczas na Festiwalu Teatrów Wędrujących 2011. Świetna choreografia, znakomita muzyka oraz efekty wizualne; humor, rozrywka a na koniec refleksyjne ale czytelne przesłanie. Po prostu, bomba! – mówił nam po spektaklu Jan Palka, jeden z uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie o „Kuchni Ducha Gór” w Muzeum Karkonoskim

Nyski Festiwal Filmowy

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~isa 8-08-2011 13:42
Bardzo podobał mi się show baroque...czy ktoś wie co to za piosenka leciała w czasie ostatniego numeru - gramnde finale (koleś na drążkach)?
~vjg 8-08-2011 13:45
Moim zdaniem ten festiwal póki co nie zachwyca. O ile spektakl Arystokratów oceniłbym b. wysoko, o ile spektakle Orlanda i Teatru A oceniłbym nawet wysoko (choć mnie bardziej urzekł Teatr A niż Orlando) o tyle brakuje mi teatrów pokroju Gajes, Woskresinnia, a nawet Los Gingers (bodajże tak to się pisało). Póki co dla mnie: 1. Arystkoraci 2. Teatr A 3. chyba Orlando, chociaż nie był to jakiś genialny spektakl.
~Do redakcji 8-08-2011 15:00
Ta wyskakująca reklama przeszkadza w czytaniu waszej gazety. Czy umyślnie szkodzicie nam szkodząc w rezultacie sobie? To jakaś przesada, chciwość i głupota.
~Do redakcji 8-08-2011 15:03
Czy bardziej zależy wam na tym żeby czytelnicy czytali reklamy niż artykuły?
~peterek 8-08-2011 15:13
do @isa The Presets - Pretty little eyes :-) Występ szalony, genialny, ale ja też mam pytanie, czy ktos wie co to za piosenka leciała w tle kiedy ta dziewczyna kręciła tym śmiesznym sznurkiem zakończonym kulkami z liny? Z góry dziękuje.
~nn. 8-08-2011 15:34
Do peterka.... Utwór to One, grupa Apocalyptica :-)
~ 8-08-2011 15:43
ja sie im nie dziwie, koszty utrzymania serwisu sa spore a jeszcze pensje dziennikarzy
~ 8-08-2011 16:07
do @nn One Apocalyptica to utwór bez wokalu, a ta piosenka ma damski wokal. Więc... To nie to. A może mówimy o nie tym samym? Show Baroque kobietka kręcąca wokół swojego ciała kawałkiem sznurka jak kijem.
~isa 8-08-2011 23:24
do ~peterek dziękuje Ci bardzo za pomoc ,fajnie że znowu moge usłyszeć ten intrygujący diabelski wokal...i przypomineć sobie niezły wystep tego niemca
Piipi Jelonkowa 9-08-2011 0:48
~ Jan Palka .. to nie miał racji ! .. bo najpiękniejsza ze sztuk zaprezentowanych dotychczas na Festiwalu Teatrów Ulicznych .. to - "O ósmej na Arce" - taki dialog o Stwórcy ..bo,"Bóg,kto to taki ?" ,.. tutaj zwycięzyła przyjazn i bez udziału Boga !
~Zibi 9-08-2011 11:35
Każdy ma swoje zdanie droga Piipi... Ja się zgadzam z panem Janem, choć wczorajsi Ślepcy, zdetronizowali Orlanda. Podsumowując... KTO najlepszym teatrem Festiwalu...
Piipi Jelonkowa 9-08-2011 23:54
--do - [~Zbi] .. po "Ślepcach" pozostało mi .. małe "złotko",które wpadłp prosto do mojego biustonosza ,a po "Arce" mam opalone policzki ! ~Wiesz ? .. te Sztuki są do siebie podon´bne ,gdyż ..tutaj i tam jest mowa o korzeniach człowieka,który wyrasta .. na Anioła lub Szatana ! ~Chociaż .. Przyjazn zwierząt z "Arki" jest NAJpiękniejsza !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty z digital artu w BWA

W Teatrze Animacji prapremiera “Cienia bestii”

Artystyczny Flowland

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
763
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%