MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

“Shirley Valentine” w Kaprysie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 24 kwietnia 2015, 8:44
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2015, 8:00
Autor: Manu
Fot. Organizator
25 kwietnia (w sobotę) o godz. 18.00 w Restauracji “Kaprys” w Szklarskiej Porębie (przy ul. Jedności Narodowej 12) wystawiony będzie monodram “Shirley Valentine” autorstwa Willy'ego Russella w reżyserii Roberta Czechowskiego w wykonaniu aktorki Izabeli Noszczyk. Producentem jest Teatr Scena Poczekalnia w Kaliszu. Bilety: 30 zł (do nabycia w “Kaprysie”; tel.: 793–117–170).

W roli tytułowej i jedynej, bo tekst (w przekładzie Małgorzaty Semil) jest napisany na jeden głos, zobaczymy Izabelę Noszczyk, aktorkę na co dzień związaną z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Tytułowa Shirley to “kura domowa” po czterdziestce, świadoma straconego czasu i niezrealizowanych marzeń, stłamszona, znużona życiem, mężem, dorosłymi dziećmi, brakiem widoków na to, że coś jeszcze może się zdarzyć.

- To historia o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją – rekomendują twórcy spektaklu. - Ta opowieść zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy.

Teatr Scena Poczekalnia powstał w 2007 roku w Kaliszu. Jego nazwa wzięła się od poczekalni dworca PKS, gdzie Teatr zaprezentował swój pierwszy spektakl - “Ławeczkę” Aleksandra Gelmana. Scena Poczekalnia powołana do życia przez Izabelę Noszczyk i Sebastiana Nowickiego jest teatrem prywatnym, zawodowym. Teatr ma już na swoim koncie cztery premiery: wspomnianą “Ławeczkę” Gelmana, monodram “Shirley Valentine” Russella, “Związek otwarty” Dario Fo oraz “Tajemniczy Mr. Love” Karoline Leach.

- Scena Poczekalnia skupia wokół siebie pasjonatów tworzenia – czytamy w informacji. - Spektakle teatru to synteza aktora, słowa, ruchu, rekwizytu, przestrzeni i muzyki, w której każdy z tych elementów jest równie ważny. To teatr bez zbędnych środków i niepotrzebnego przepychu, spójny w swojej stylistyce, którego podstawowym założeniem jest pobudzanie i uwalnianie wyobraźni widzów, nawiązywanie z nimi dialogu poprzez ukazanie relacji damsko-męskich w otaczającej nas rzeczywistości. Scena Poczekalnia nie posiada własnej siedziby, swoje spektakle prezentuje na terenie całej Polski realizując ideę “teatru mobilnego”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Mały Strażak dla jednostek OSP

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Wyjątkowa wystawa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
84
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%