MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sherlock Holmes w Teatrze Animacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 września 2018, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2018, 6:53
Autor: ZTA
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza w najbliższą sobotę (15.09) o godzinie 16.00 na spektakl „Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli” . Na Czytelników Jelonki.com czekają dwa dwuosobowe zaproszenia. Otrzymają je ci, którzy pierwsi zadzwonią pod numer 75 7557690 wew. 16 i 20.

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej pop-kultury. Popularność powieści Conana Doyle’a była tak wielka, że gdy autor znużony wymyślonym przez siebie bohaterem, uśmiercił go w jednym ze swoich opowiadań, „czytelnicy brytyjscy nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty czytelników spowodowały, że detektyw pojawił się znów…”.

"Holmesomania” trwa nieprzerwanie do dziś, wystarczy tylko wspomnieć rozliczne ekranizacje przygód genialnego detektywa, telewizyjne seriale czy teatralne adaptacje. Nic zatem dziwnego, że ten najlepszy na świecie detektyw musiał w końcu pojawić się również na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Karkołomnego zadania przeniesienia przygód mistrza kryminalnej dedukcji na sceniczne deski podjęli się, znani już jeleniogórskiej publiczności, twórcy, których wyobraźnia i kreatywność bliska jest fascynującym horyzontom myślowym geniusza z Baker Street – Michał Derlatka, Michał Dracz, Joanna Sówka-Sowińska. Autorką scenicznej adaptacji jest Joanna Gerigk.

Występują: Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska/Zuzanna Łuczak

Bilety i rezerwacje 75 7557690 wew. 16 i 20. Kasa teatru czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Karkonoskie witraże

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Unikatowa wystawa

Złoty Krokus dla...

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
180
Tak
60%
Nie
36%
Nie wiem
4%