MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Shakespeare na finał Letnich Koncertów Promenadowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 sierpnia 2016, 10:39
Aktualizacja: 10:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na zakończenie Letnich Koncertów Promenadowych Zdrojowy Teatr Animacji zaoferował mieszkańcom i turystom przebywającym w Cieplicach sonety 'a. Nastrojowy koncert w przyjemne sobotnie (27.08) popołudnie w Parku Zdrojowym, w cieniu drzew otaczających muszlę koncertową, wprawił słuchaczy w dobry nastrój.

Takie muzyczne klimaty uzupełniły uroki parku Zdrojowego. - Tym bardziej, że jest lato – jest przyjemnie, słonecznie, może trochę za ciepło, ale to nieważne, bo atmosfera u Shakespeare'a jest już gorąca, więc ładnie się to połączyło – przyznał Krzysztof Rogacewicz, który grał na gitarze i śpiewał.

W repertuarze były wątki miłosne, które szczególnie przypadły do gustu żeńskiej części publiczności. Panie domagały się bisu, wybierając utwór z Willem w roli głównej. - Panie domagały się sonetów związanych z miłością, taką dogłębną powiedziałbym – stwierdził z uśmiechem K. Rogacewicz. - Shakespeare napisał takie trzy sonety – może nie sprośne, ale metaforyczne, docierające do każdego w sposób jasny i klarowny – dodał artysta Teatru Maska.

W pięknej scenerii cieplickiego parku można było usłyszeć 15 ze 154 sonetów, których autorem jest wybitny poeta. Wykonywali je: Paweł Sikora – piano, Krzysztof Rogacewicz – gitara, wokal, Marek Mikulski – gitara oraz Maksymilian Rogacewicz – fagot.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Trwa XXII edycja festiwalu „Silesia Sonans”  

Grafika "Fragmenty" w Muzeum Karkonoskim

Koncert akustyczny Marka Piekarczyka

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Giełda pod Muzeum

Nowy sezon w Klubie „Młodzi Duchem”

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
337
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%