MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sfuszerowany remont Karkonoskiej do poprawy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 czerwca 2008, 7:49
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2008, 7:44
Autor: Mar
Fot. Mar
Dwa dni trwał odbiór siedmiu ulic w Sobieszowie wyremontowanych za unijne pieniądze w latach 2007 i 2008. Najwięcej emocji wywołał przegląd ulicy Karkonoskiej. Spektakularnym elementem były pyskówki między byłym jeleniogórskim radnym Józefem Gajewskim a kierownikiem grupy robót Andrzejem Bierutem.

– Nie potraficie zrobić porządnie całej drogi, co widać na każdym odcinku Karkonoskiej – mówił Józef Gajewski pokazując kolejny bubel. – Od początku ten człowiek mówi o nas kłamstwa i zarzuca wyssane z palca zarzuty – ripostował kierownik Bierut. – Obrażał naszych pracowników określając ich jako element.

Obok takich dyskusji pojawiali się mieszkańcy kolejnych posesji skarżąc się a to na zasypany odpływ wody, na źle zamontowane studzienki odpływowe, na zbyt wąską jezdnię.
- Zamiast zrobić odpływ wody do studzienki jak było wcześniej jeszcze przez Niemców zrobione, to zasypali odpływy i teraz woda spływa całą szerokością jezdni – denerwował się Henryk Jugo, mieszkaniec ulicy Karkonoskiej.
– Prosiłem robotników, żeby nie psuli starych odpływów ale nikt mnie nie słuchał.

Te zarzuty powtarzały się przy kolejnych nieruchomościach. Pracownicy nie słuchali mieszkańców, niszczyli stare odpływy a w zamian robili źle działające.
- To bzdury, wszystko co zrobiliśmy wynika z planów jakie dostaliśmy od zleceniodawcy czyli od miasta – mówił kierownik Bierut.

Jednak każde kolejne sto metrów ulicy to były kolejne skargi, na uszkodzone murki oporowe, zniszczone krawężniki, źle zamontowane studzienki.
– Jest dwa razy lepiej niż było, ale gdyby robotnicy nie zrobili tylu błędów byłoby jeszcze raz lepiej – powiedział inny mieszkaniec Karkonoskiej.
Pomimo demonstracyjnej nieobecności większości radnych, którzy twierdzą, że nie chcą się podpisywać pod fuszerką, w tym odbiorze uczestniczył obok Jerzego Lenarda z PO, radny PiS Krzysztof Mróz.

Protokół uwag spisywany przez inspektora nadzoru zapełniał kolejne kartki i jak mówili członkowie komisji, nie ma szans, żeby ta ulica została odebrana technicznie bez poprawienia wszystkich usterek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Chcą powtórki wyborów!

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~ 5-06-2008 8:30
Proszę zerknąć na fuszerkę w Cieplicach na kałuże wody na zakręcie przy prkingu przy Parku Norweskim i 50m dalej na ulicy Podgórzyńskiej. Poprawiano, wycięto asfalt przy krawężkach - bardzo utrudniło wjazd na chodnik wózkom z małymi dziećmi nie wspomnę o małych dzieciach na rowerkach. Grozi to upadkiem dziecka na rowerku i zrobieniu krzywdy dziecku. Jest to tor przeszkód a nie wyremontowany chodnik i ulica. Ogromne kałuże po opadach deszczu jak były tak są nadal. Panowie drogowcy czy naprawdę nie używacie poziomicy i niwelatora?
~oko 5-06-2008 8:49
Bezkarne wyrzucanie publicznych pieniędzy widać wszędzie. W wielu miejscowościach widać często ciągnik z przyczepą, na niej pracownik z łopatą rzucający placki gorącego asfaltu. W wielu miejscach grubość takiej drogi znacznie przewyższa wysokie kiedyś murki przy posesjach, co skutkuje zalewaniem deszczówką piwnic, garaży i przydomowych ogródków.
~Pytajnik 5-06-2008 8:58
A co na to "Słońce Karkonoszy"?
Patol 5-06-2008 9:49
Cała jeleniogórska elita polityczna to fuszerka!! i to już od kilku kadencji nadająca się do wymiany!
jerry50 5-06-2008 10:00
A może ktos "rzuci okiem"na "zamordowaną"Lubanską?
~wtajemniczony oburzony 5-06-2008 10:19
Przed wyborami robili nawierzchnię asfaltową na ul. Czarnoleskiej.Dzisiaj łatają dziury.To "Kółko Rolnicze Siedlęcin" może potrafi robić drogi transportu rolnego a nie miejskiego.Co na to Prokuratura.
~Teo 5-06-2008 10:21
Karkonoska po tym super remoncie nadaje się tylko do ponownego remontu!!! Jedna wielka kpina i wyrzucenie pieniędzy w błoto.Sprawą remontu ulic powinien zająć się prokurator.
~ciepliczanin 5-06-2008 10:37
a ja byłem świadkiem jak drogowcy tuz przed odbiorem ulicy Sobieszowskiej łopatami zbierali wodę z kałuż, rodzi sie ptyanie czy to juz tak każdorazowo po ulewie kałuże będą w ten sposób likwidowane. Nie che sie wierzyć ,że to techologia XXI wieku. Wsyd, marnotrastwo pieniędzy!!!
~hirsch 5-06-2008 10:59
nie pierwszy i nie ostatni... bezkarny remont "slonca cervi"!
piipi 5-06-2008 11:27
..."Mozna zapiac pasy-widze duze dziury w drodze.Chyba ,ze wolicie zaryc klatka w tapicerke".
~jasneeee! jak zwykle źle! 5-06-2008 12:49
Hej Patol! Kandyduj!
~Paulina 5-06-2008 13:03
Pan Gajewski i przedstawiciele społeczności Sobieszowa mają rację ulica Karkonoska to jedna wielka fuszerka.I nie ma co się tu obrażać na mieszkańców ,że się oburzają ponieważ panowie robotę wykonali, dużą kasę za to wezmą i sobie pójdą, a oni tu mieszkają i to on będą się borykać z konsekwencjami wykonania tej drogi.Będą mieć zalane piwnice,chodniki po których nawet zdrowy człowiek ma trudności z poruszaniem /a co mają powiedzieć inwalidzi i osoby starsze i matki z małymi dziećmi/.Zmotoryzowani będą niszczyć sobie samochody przez studzienki i mieć wrażenie ,że już przy małym deszczu poruszają się nie po jezdni tylko w korycie rzecznym.I nic nie da tu ograniczenie szybkości jak jezdnia jest w niektórych miejscach bardzo wąska /a jest możliwość jej poszerzenia i z niewiadomego powodu tego się nie robi/i stwarza to możliwość wypadków.Za remont tej ulicy powinien w pierwszym miejscu odpowiedzieć projektant tej drogi, ten kto go zatwierdził, osoba która nadzorowała wykonanie tych remontów oraz wykonawca.
~Do Radnych... 5-06-2008 13:16
Mieszkańcy ulicy Karkonoskiej są wdzięczni panom radnym K,Mrozowi i J.Lenard,że uczestniczyli w odbiorze remontowanej ulicy. Przynajmniej Ci panowie mieli odwagę przyjść i naocznie stwierdzić jak został wykonany remont ulicy.I stwierdzenie innych radnych ,że nie chcą podpisywać się pod fuszerką uważamy ,że jest to z ich strony dezercja .Bo kto powiedział ,że mieli obowiązek tą fuszerkę podpisywać.Większą chyba jest odwagą przyjść i jeśli jest coś nie tak to nie podpisać ,niż udawać mnie tam nie było ja za to nie odpowiadam. Panowie wyborcy Wam to przypomną przy najbliższych wyborach !!!
~co z tego że nie zapłacą 5-06-2008 13:33
co robili ci wspaniali urzędnicy wcześniej kiedy mieszkańcy grzmieli na tym forum o nieprawidłowościach w trakcie remontu? Teraz to można sobie naprawiać i usuwać usterki. Czy pocięty asfalt to to samo co w całości? Na drogach widać na ile skuteczne jest łatanie dziur !!!! To urzędnicy powinniu ponosić odpowiedzialność z tytuł nadzoru!!!!
~Mocherowa 5-06-2008 14:51
widzę że ta Pani na pierwszej fotce ta różowa wie o co chodzi powinni jej słuchać widać że im przetłumaczy do rozumu.
~czytelnik 5-06-2008 14:56
Czy Redakcja mogłaby w przyszłości unikać słowa "pyskówka". Myślałem, że Wy, przede wszyskim, macie dość "pyszczenia" komentujących internautów. Tak, wiem, że takie słowo istnieje itp., ale kierując wypowiedź mam nadzieję, tak wciąż ją mam, że ktoś z Was przemyśli sprawę odpowiedzialności Waszej działalności w szerokim spektrum, a więc nie tylko w służbie informacji, opinitwórstwa, ale i języka. Może możnaby się zastanowić czy taki język chcemy słyszeć np. w stosunku do nas samych. Mówię za siebie, ja wolałbym nie być posądzany o "pyskówkę". Pozdrawiam ps. mam nadzieję, że nie wyszło pyszcząco;)
~xxx 5-06-2008 15:39
nawet wieprz załapał się na zdjęcie które znajduje się na głównej stronie i zdjęcie 11
~Łowca byków 5-06-2008 15:51
Jak można zrobić mieszkańcom ulicy taki numer? Na tej ulicy to chyba naprawdę nie da mieszkać !!!
~Antek 5-06-2008 16:19
Jestem brukarzem i to co zobaczyłem na ulicy Lubańskiej,może przyprawić o palpitacje serca-walcem ubijają kostkę betonową!!!Gdzie jest inspektor???
piipi 5-06-2008 16:37
..do - (..do Mocherowa..)...a ja widze,ze ta Pani Rozowa jest plaska,..a moze ona ma w BH beret ukryty..taki mocherowy,a on jest madry.
~do Antek 5-06-2008 17:03
Tak się składa, że od początku prac remontowych nie było należytego nadzoru nad tymi robotami - przecież, nie które buble można było naprawić już podczas wykonywania prac, a nie teraz. Więc ten walec to już normalka - przecież i tak nikt tego nie kontroluje. Ja widziałem jak w Sobieszowie malowali barierki przy rzece jak padał deszcz.
~ 5-06-2008 17:39
Byłem wraz z mieszkańcami ulicy Karkonoskiej, uczestnikiem odbioru tego "cuda " architektury drogowej ! Wcześniej jednak - przygotowalismy całość dokumentacji fotografinej i zespół norm, którym winny odpowiadać drogi tej klasy. Zainteresowanych informuję, że są one zawarte w Dz. Ustaw z 1999r Nr 43 poz.430, oraz Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dz. U. z dn.14 maja 1999r. Każdy użytkownik i mieszkaniec jakiejkolwiek /remontowanej/ ulicy, może tam porównać to co serwują im drogowcy, z tym co jest podstawową normą w cywilizowanym Świecie !! To porównanie dla ulicy Karkonoskiej traci sens, bowiem zawarte tam /szczegółowe / normy podstawowe, nijak mają się do tego co widzimy. A widzimy gołłym okiem, że : 1/ krawężniki w setkach miejsc - są popękane i wyszczerbione. 2/ Linia chodników prowadzona jest wężykiem - wzdłużnie i poprzecznie. 3/ W wielu miejscach położono masę asfaltową na zimno i zaklajstrowano to jakąś mazią. 4/ Studzienki kanalizacyjne położone często prawie na środku ulicy drwią sobie z przepływającej obok wody . 5/ Osadzenie pokryw kanalizacyjnych/mimo poprawiania/, jest wykonane niechlujnie z kostki bukowej -za wysoko !!! 6/ spadki i wyprofilowania drogi nie spełniają przypisanych norm, co powoduje, że woda płynie wszędzie, tylko nie do kratek sciekowych. 7/ Wykonaliśmy zdjęcia, na których dobitnie widać, że w wielu miejscach, nie ma prawie żadnej podbudowy i tylko jedna warstwa asfaltu. 8/ Wyprofilowanie /przynajmniej dwóch/ , zakrętów stanowi poważne zagrożenie dla życia użytkowników. Są to dla nas tzw. zakręty śmierci /obym nie wykrakał/!!!! 9/ Na prawie całej długości ulicy Karkonoskiej, wykonano tzw. chodnik najazdowy . Nikt nie umiał nam wytłumaczyć - co to jest i kto na nim ma pierwszeństwo. Najeżdzający pojazd, czy pieszy ?!!! Niemniej informuję, że takiego pojęcia /CHODNIK NAJAZDOWY/ nie ma w normie drogowej. Ostrzegam zatem wszystkich pieszych, jak zobaczycie za plecami ciężarówkę z klocami z lasu, to "na wszelki wypadek" ustąpcie jej pierwszeństwa !!! 10/ W wielu miejscach, zaasfaltowano poprawnie usytuowane /przez niemców/, przepusty i studzienki, jak też pokrywy zaworów wodociągowych. Wodnik sporo się namęczy ażeby je odnależć. Nadnieniam tu nieśmiało, że cała sieć wodociągowa na tej ulicy /pod nowym asfaltem/, jest dziurawa jak sito. Podczas remontu było kilka awarii i klejono ją tzw. opaskami. Szanowni Mieszkańcy Sobieszowa i okolic - nie ma co dalej pisać o usterkach i wadach. Najlepiej spytać "MAŁEGO KAZIA " - do czego jest ta ulica ? odpowie - TA ULICA JEST DO NICZEGO !!!! To jest jedyna sensowna odpowiedz na tak postawione pytanie !!! Na pocieszenie mogę powiedzieć , że nawt przedstawiciele Inwestora i Panowie RADNI - nie ukrywali swojej irytacji !!! A co się od mieszkańców nasłuchali , to chyba nie będą mogli niegdzie powtórzyć - bo to się do powtórzenia i napisania nie nadaje !!! Przegłądając jeszcze raz literaturę fachową i normy ustawowe, dochodzę do jedynego wniosku . Przydałby się ulicy KARKONOSKIEJ NATYCHMIAST REMONT !!! Ciekawe co zrobią decydenci ?!!! z poważaniem: Józef Gajewski.
~Mocherowa 5-06-2008 18:03
tak pipi ale gdy patrze na tą fotkę to uderza we mnie wiedza budowlana tej Pani.
~Obserwator 5-06-2008 18:07
Szanowny panie Redaktorze chyba nie wie pan co to pyskówka.Pan Gajewski i przedstawiciele społeczności Sobieszowa w bardzo rzeczowy i konkretny sposób przedstawiali zarzuty do wykonawcy nikt z nich nie pyszczył , zdarzały się chwilowe uniesienia głosu,ale to nie można nazwać pyskówką.Jeśli chodzi o mieszkańców to byli bardzo wzburzeni i owszem w nerwach podnosili głos.Ale nie ma co się dziwić mieszkańcom jeśli w taki sposób robi się remont to i flegmatyka by ruszyło.
~do Łowcy byków 5-06-2008 18:20
Da się mieszkać na naszej ulicy tylko musimy teraz zmienić środki lokomocji z czterokołowych na kajaki i to o krótkich wiosłach,żebyśmy się nie zderzyli przy mijaniu !!! A piesi mają dostać od Urzędu Miasta OP-1 i wodery wędkarskie.To wszystko w ramach pomocy społecznej :)
marl 5-06-2008 18:46
Narzeka się na wykonawcę, ale skoro teraz dopiero po wykonaniu wychodza takie niedoróbki to gdzie był nadzór inwestorski? Jeśli inspektor nadzoru bylby chociaż co drugi dzien na placu budowy to błędy wykonawca musialby od razu naprawiać. Inspektor ma zawsze glos decydujacy i najważniejszy.
~grzesiu z niemiec 5-06-2008 19:11
Joziu, z jakiej opcji zamierzasz startowac do wyborow w nastepnej kadencji?
jgajewski 5-06-2008 20:31
do grzesiu z niemiec - Grzesiu, nie będe startował z żadnej, bo szlag mnie trafia - chyba wyjade do IRLANDII. J. Gajewski.
~Rozczarowany 5-06-2008 20:44
Mam pytanie ,dlaczego w komisji nie znalazł się Pan v-ce Prezydent Jerzy Łużniak ,który przed odbiorem często gościł na ulicy Karkonoskiej i wiele mieszkańcom obiecał.Czyżby zjeżył mu się włos na plecach i potem zrosiło czoło na wspomnienie odbioru tej ulicy i dla tego musiał iść w tym czasie na urlop.Wielka szkoda bo wieeeeeeeeeeeeeeelu mieszkańców chciało z nim porozmawiać.Np: sprawa sławetnego przejścia - drogi / urzędnicy podlegli panu prezydentowi twierdzą ,że jej nie ma, a plany geodezyjne mówią co innego i wszyscy mieszkańcy doskonale ją pamiętają ,że była tylko bezprawnie została zagrodzona.O ile można byłoby się bezpiecznie poruszać po tej drodze omijając tak niebezpieczny zakręt.Jednym słowem poprzednia władza zatwierdziła skandaliczne projekty i do ich wykonania wybrała jedną firmę,a dzisiejsza nie potrafiła zmobilizować swoich pracowników do odpowiedniego nadzoru .W efekcie mamy skandal i wielką fuszerkę !!!
~do pipi i mocherowej 5-06-2008 21:11
Ta pani ,która Was tak intryguje ,rzeczywiście zna się na rzeczy ponieważ posiada odpowiednie wykształcenie .A nie życzę Wam ,abyście musiały zamieszkać przy tej ulicy.Czytam często posty, które piszecie i muszę powiedzieć ,że w tym miejscu komentarze wasze mnie rozczarowały.:(((
~Do P. GAJESKI 5-06-2008 21:45
Szanowny Panie Gajewski - dobrze jest teraz udawać bohatera - ale to Pan będąc radnym zatwierdził te s...ne projekty do realizacji. Dlaczego wtedy nie było słychać słów sprzeciwu. Tu nie chodzi tylko o Sobieszów, ale także o Cieplice. To jest nauczka dla wszystkich radnych zanim coś zatwierdzicie to spytajcie mieszkańców czy ,,TEGO,, oczekują i czy ,,TO,, jest im naprawdę potrzebne. Ilu radnych było na rozmowach przed remontem i rozmawiało z mieszkańcami - bo przepisy i ustawy to jedno - a życie to drugie. Pamiętajcie MIASTA SĄ DLA LUDZI. Zbigniew
~do jgajewski 5-06-2008 21:47
Nie proponuję panu wyjeżdżać do Irlandii .Widocznie nie słuchał pan dzisiejszego wydania TVN i informacji,że władze Irlandii zapowiedziały ,że będą ograniczać teraz zatrudnianie w branży budowlanej i informatycznej.A za dwa lata przymierzają się do 40 % zwolnień .Jak widać wykonuje pan swoja społeczną robotę super to może w końcu zamiast robić kompanię wyborczą innym pomyślałby Pan o sobie.A rzeczywiście widząc co wyprawa nasza władza to nie tylko pana szlag trafia .
piipi 5-06-2008 22:48
...do - (..do postu 21:11..)....my rowniez jestesmy ROZCZAROWANE,...ale Dyrektora nowym "wynalazkiem".
~Do pana Zbigniewa 5-06-2008 23:10
To pan Gajewski był jedynym radnym z poprzedniej kadencji ,który dokumentację drogi /,ale w Jagniątkowie /oglądał i jako jedyny zgłaszał poprawki.Z tego co wiem było ich ponad 70 .A ma pan 100 % rację,że powinni się pytać mieszkańców.Wiele pomyłek można by było uniknąć.
~do Piipi 5-06-2008 23:17
Och dziewczyny co wy wplątujecie o. Rydzyka do tak poważnej sprawy jaką jest fuszerka tej drogi.
~mieszkaniec 5-06-2008 23:27
Mieszkańcy Cieplic, Sobieszowa, ul. Karkonoskiej - głównej przebiegajacej przez Jagniątków cierpliwie znosili wszystkie niedogodności w czasie 2 lat trwania remontu/np.źle oznakowane objady, objazdy przez stare mosteczki, objazdy po polach, w wąwozach,w błocie i kurzu, blokadę jedynego dojazdu do domu przez właściciela ziemi po której miasto puściło ruch pojazdów, bieganie na przesiadki po 500 m z autobusu do autobusu MZK/ wszystko po to że mieli nadzieję że wreszcie miasto po 40 latach zrobi właściwie remont tej ulicy. Mireszkańcy tych dzielnic zjednoczyli się i to dobrze przeciw marnotrastwu i brakoróbstwie.Na bieżąco informowali Prezydenta Miasta i Radę Miasta o złej pracy firm wykonujących. Nikt nie brał tego serio na zasadzie jakoś to będzie, spłynie, uspokoją się - spoko my drogowcy z Wrocławia wiemy lepiej! Brawa dla wszystkich którzy wnosili uwagi, oraz dla p.Gajewskiego za trzymanie ręki na pulsie i walkę o dobrą robotę również za nasze pieniadze/ udział miasta w kosztach realizacji/
~Turysta 6-06-2008 9:56
Od trzech tygodni goszczę w Waszym mieście i oprócz zwiedzania i chodzenia po górach w wolnych chwilach lubię poczytać lokalną prasę . I po przeczytaniu artykułów tam zamieszczonych jestem bardzo zdziwiony jak w waszym mieście źle pracują Wasi włodarze.Widać ,że nie panują kompletnie nad służbami im podległymi.Czytam ,że pani Dyrektor ZGL wystosowuje tylko pismo do osoby nie legalnie zajmującej pomieszczenia.Jak będzie się stosować taką metodę to proponuję wszystkim mieszkańcom nielegalnie i na żywca wchodzić i zajmować pustostany.U was jest totalna samowolka ten buduje bez zezwolenia inny zagarnia teren a jeszcze inny mieszkania.Tak samo z tymi drogami z tego co tu czytam mieszkańcy w czasie trwania remontu ulic zgłaszali nieprawidłowości ,a co robiły osoby odpowiedzialne za nadzór tych prac jak mogły do tego dopuścić ,że teraz miasto może stracić dotacje unijne na następne inwestycję ,bo jeśli zainteresuje się wykonaniem tych robót inspektor unijny to klapa na całej linii. Ja na miejscu Prezydenta i Rady jak najszybciej zwolniłbym w-ce prezydenta odpowiedzialnego za te służby.Widać ,że sobie nie radzi albo jest za ,,miękki ,, a urzędnicy mu podlegli to wykorzystują.Jako turysta ,doceniam u Was piękno przyrody ,zabytki oraz dobrą kuchnię, ale ganię za ogólnie panujący brud - wszędzie stosy śmieci,pozarastane chaszcze.Co robią wasze służby odpowiedzialne za porządek i osoba odpowiedzialna za wszystkie te służby ? Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i jednocześnie współczuję na pewno trudno się żyję w tak źle zarządzanym mieście.
~do post 21:45 6-06-2008 15:55
Pan Gajewski jest jedynym człowiekiem ,który pomógł nam w sprawie ulicy Karkonoskiej.Dzięki jego zaangażowaniu i ciężkiej pracy,/nie jednokrotnie tracąc swój cenny czas / pomagał nam w uzyskaniu potrzebnych informacji na temat wykonywania remontu dróg ,służył swoją wiedzą ,za co mieszkańcy ulicy Karkonoskiej są mu wdzięczni .A prawda jest taka jeśli nasi Urzędnicy zechcieli by go wysłuchać już we wrześniu 2007 roku ,to dzisiaj ulica Karkonoska byłaby odebrana i nie potrzeba by było na niej robić tak wiele poprawek. Anna.
~Pan Gjewski pomógł??!! 7-06-2008 21:25
bardzo ciekawe... Pan Gajewski pomógł przedewszystkim sobie wystarczy popatrzeć na dziurawą ulicę Agnieszkowską a JEGO dojazd pod dom - tak powinno być?? A co do robót drogowych to chodniki na "płozę" a ulice na malucha nie za bardzo panom "budowlańcom" wyszły.
~do post 21,25 z.07.06.08 8-06-2008 11:58
Proszę pisać ze zrozumieniem ,bo nikt nie wie o co Ci chodzi.? Chyba nie zrozumiałeś o co z tym odbiorem chodzi,więc ci wytłumaczę: chodzi o to ,żeby urzędnicy remontu tej ulicy nie odebrali bo jak też zauważyłeś jest ona źle wykonana. Mieszkańcy razem z panem Gajewskim starają się ,aby ulica została wykonana należycie i wszelkie niedociągnięcia zostały poprawione przed ostatecznym jej odbiorem.
~ 16-06-2008 13:53
Ale paranoja !!! Prawie 2 tygodnie trwało poprawianie sfuszerowanej ulicy na zakręcie przy prkingu przy Parku Norweskim. Poprawiano, wstawiono pseudo studzienkę, wycięto kanałek w asfalcie. Studzienka zawsze będzie zatkna przez liście bo jest w praktycznie w parku i będzie zawsze zamulona piachem i innymi śmieciami bo spadki są za małe. Kałuża jak była tak będzie. Proste rozwiązania są najtrudniejsze - wystarczyło wyciąć troszkę asfaltu i położyć nowy afalt ze spadkiem w kierunku stawu i problem z głowy. Natomiast w dalszym ciągu nie obniżono krawężniak co utrudnia wjazd na chodnik zwłaszcza wózkom z dziećmi i małym dzieciom na rowerkach. Poziomica i niwelator się kłaniają Panom drogowcom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podatkowa „nowość”  

Magia świąt w Zamku Książ

W piątek "odpalą" choinkę

Jubileusz TPD

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%