MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sezon wakacyjny pod lupą policji

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 lipca 2014, 16:08
Aktualizacja: 16:11
Autor: 112
Rozpoczęły się wakacje. Dlatego jeleniogórscy policjanci prowadzą działania, podczas których zwracają szczególną uwagę na: prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, prawidłowe wykonywanie manewrów – głównie wyprzedzania, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego, autobusy i inne pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Wakacje to czas intensywnego wypoczynku dla dzieci i ich rodziców, a co się z tym wiąże, ze zwiększoną liczbą wyjazdów. Konsekwencją tego jest większy ruch na drogach, na których pojawia się znacznie więcej pojazdów, którymi kierowcy nie zawsze jadą z prędkościami określonymi w przepisach prawa ruchu drogowego.

- Często podczas kontroli policjanci stwierdzają również nieprzestrzeganie godzin pracy przez kierowców, zatrudnianych przez prywatnych przewoźników. Przeciążenie pracą powoduje stany zmęczenia, podrażnienia oraz zasypianie za kierownicą, co może być przyczyną wypadków drogowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Spór o edukację seksualną

Wpadka podczas kontroli drogowej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Europejczyk 7-07-2014 18:09
Co to, policja ma problemy ze wzrokiem, że potrzebuje lupy?
~RALLYACTION 7-07-2014 19:20
Czyli policja robi to co zawsze/codziennie/non stop. To po co o tym pisać ???
~Europejczyk 7-07-2014 20:23
Nie zawsze ograniczenia prędkości są adekwatne do warunków jazdy.
~ 7-07-2014 22:45
A jak nie ma wakacji to co , improwizacja !!!
~JG 8-07-2014 0:24
A może by tak policja wzięła się za DW, którzy tłumnie wyruszyli na wakacyjne wojaże ze swojej dużej wsi i pokazują (m.in. w naszym regionie) swoje tragiczne umiejętności... Sama umiejętność lawirowania pomiędzy tramwajami i omijania wrocławskich korków to trochę za mało, żeby sprawnie poruszać się po drogach.
~arnar 8-07-2014 19:27
to jakis farmazon przeciez ... non stop pelnym piecem jak dzikus nie widze pasow ani swiatel bo 150 lece bo maszyne testuje nowa (supermoto) to gdzie oni kontroluja ty to zart jakis tak

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Byłeś świadkiem tego wypadku – zadzwoń

Próbował ucieczki

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Złoty Krokus dla...

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
312
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%