MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Sezon turystyczny bez informacji turystycznej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 czerwca 2016, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2016, 7:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od kilku dni punkt informacji turystycznej na Placu Piastowskim w Cieplicach jest zamknięty – skarży się nasza Czytelniczka, która zadzwoniła z prośbą o interwencję w tej sprawie. – Rozpoczął się sezon turystyczny, a nie ma gdzie zasięgnąć informacji – dodaje pan Adam, turysta z Pomorza. Wydział Kultury i Turystyki UM wyjaśnia, że punkt IT prowadził prywatny przedsiębiorca, który zrezygnował z działalności. Czy w sezonie letnim Cieplice pozostaną bez turystycznych wskazówek?

Obecnie Informacja Turystyczna na Placu Piastowskim w Cieplicach świeci pustkami. Turyści „odbijają się” od zamkniętych drzwi czytając, że mogą skorzystać z takiej usługi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze i pomstują. Nikogo nie interesuje, czy to prywatny przedsiębiorca się wycofał z prowadzenia działalności, czy Miasto zamknęło źródło informacji.

- Nie rozumiem, jak w takim uzdrowisku jak Cieplice, można zamykać punkt informacji turystycznej – mówi oburzony pan Adam, który również dzwonił w tej sprawie do naszej redakcji.

Irena Kempisty, naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wyjaśnia, że zamknięcie punktu IT nie było decyzją Miasta. - Osoba prowadząca w tym miejscu punkt informacji turystycznej wycofała z się z najmu tego lokalu, bo prowadzi podobną działalność w Szklarskiej Porębie – wyjaśnia Irena Kempisty. – Oczywiście stoimy na stanowisku, że punkt z informacją o atrakcjach w regionie jest w tym miejscu niezbędny, dlatego wraz z zamknięciem IT doposażyliśmy filię Książnicy Karkonoskiej w niezbędne materiały promocyjne i przeszkoliliśmy pracowników, by potrafili udzielić wskazówek turystom – dodaje naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki.

Niestety nie ma o tym żadnej informacji w witrynie zamkniętej IT, a biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, (we środy od 9.00 do 16.00), oraz w sobotę od 9.00 – 14.00. Dlatego też ma być to tylko rozwiązanie doraźne.

- Z tego co wiem, lokal w którym był punkt informacji turystycznej, ma zostać wystawiony w przetargu do ponownej dzierżawy z przeznaczeniem na IT i wierzę, że w samym sercu Cieplic znajdzie najemcę, któremu z pewnością działalność się opłaci – dodaje Irena Kempisty.

Jak poinformowała nas pracownica wydziału gospodarki mieszkaniowej – przetarg na dzierżawę tego lokalu nie został jeszcze ogłoszony, bo prezydent nie określił jeszcze celu jego przeznaczenia. Natomiast zastępca prezydenta Jerzy Łużniak wyjaśnia, że żadnego przetargu nie będzie, bo lokal zostanie wydzierżawiony bezprzetargowo osobie, która jest chętna, by prowadzić w tym miejscu informację turystyczną. – Z tego co wiem, komisja rozwoju rady miasta pozytywnie zaopiniowała tę propozycję i niebawem IT na nowo zacznie funkcjonować – dodał Jerzy Łużniak.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że nowy najemca otworzy punkt informacji jak najszybciej, ponieważ infokiosk stojący na Placu Piastowskim również jest nieczynny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Śmierć na żwirowni

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~dr misio 30-06-2016 8:56
Fajny chaos komunikacyjny macie tam w tym ratuszu. Każdy urzędnik może wypowiadać się do mediów - pełny profesjonalizm. Widać rzecznik prasowy zarobiony :)
~zaboberek 30-06-2016 8:57
"Niestety nie ma o tym żadnej informacji w witrynie zamkniętej IT, a biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku..." Co za naiwne stwierdzenie,skoro ajent zrezygnował z działalności i najmu lokalu,to nie miał interesu aby zostawiać jakieś informacje.
~Jakie to proste 30-06-2016 9:24
Ajent został zabity czynszami. Może ktoś w tym grajdole zrozumie , że reklama , promocja i uinformacja wymagają środków. Jesli ktoś chce to robić to nie można go dobijać i zdzierać z niego skórę.Jesli sie nie toleruje innych to trzeba samemu wystawić dupę , pod warunkiem , że jest atrakcyjna i przyciągnie klientów. A jak się nie umie to trzeba dać to innym , ale bez zdzierstwa i dać im trochę zarobić.
~Gość 30-06-2016 9:24
To miasto to katastrofa Zawiły to nie prezydent tylko strażnik żyrandola ,przechadza sie po miescie i co nie widzi jak to miasto psieje,nie dowidza pan prezydent tego syfu smrodu oczyszczalni nie czuje ,no to co tu o punkcie informacji móeić jak galerie i biedronki na każdym rogu ludzie sami trafią bez pomocy biura informacji
~oonanisci 30-06-2016 9:27
Kto w dzisiejszych czasach korzysta z czegoś takiego?
~zgred 30-06-2016 9:42
a po co do galerii każdy trafi bo w JG nic więcej nie ma
~seee 30-06-2016 9:49
Ale jaja :)
~ 30-06-2016 10:15
Informacja turystyczna obecnie znajduje się w Muzeum Karkonoskim, czyli tam gdzie od lat ma posadę żona prezydenta Zawiły. Po wszelkie informacje, udajemy się tam koniak lub kawa mile widziana.
rymcycymcy 30-06-2016 11:14
...bo informacja powinna obejmować nie tylko turystykę, ale też ...przydatne dziedziny życia ! :)
~Aniolek 30-06-2016 11:16
Ale za to miasto sponsoruje katolickie koscioly ,ktore sa remontowany z pieniedzy podatnikow
~ 30-06-2016 12:28
~Aniołek, pędzikiem po informację do kościoła! ;P
~Anonimka 30-06-2016 12:32
"Niestety nie ma o tym żadnej informacji w witrynie zamkniętej IT" na zdjęciu nr 4 w powyższym artykule wyraźnie widać namiary na Karkonoską Informację Turystyczną.... Jak można pisać takie bzdety...
~. 30-06-2016 12:39
AAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahhahahahaha , ups wymsknęło się ...
~men z jeleniej 30-06-2016 12:59
Znów musze zabrac glos. Brak wam informacji turystycznej? A od czego jest portal ,,Jelonka,, w zakladce ,, kalendarz wydarzen,, lub,, kategoria wydarzen,, mamy aktualne informacje.Nie doceniacje rzetelnosci i profesionalizm naszych dziennikarzy
~ 30-06-2016 15:39
a co tu zwiedzać, do galerii mają kierunkowskazy
~ajkjs 30-06-2016 17:34
A parkomaty też są prywatne i to się opłaca? Kwintesencja Jeleniej dziury
~mietlik 30-06-2016 18:19
Za brak informacji turystycznej w mieście możecie podziękować panu prezydentowi miasta który raczej likwiduje turystykę w mieście. Pozarastane punkty widokowe, wieże widokowe w ruinach, Pole namiotowe zlikwidowane w Cieplicach pole namiotowe kolejne w Jeleniej połowa terenu poszła na market Biedronka gdzie tak naprawdę są to tereny rekreacyjne i takie obiekty powstawać w takim miejscu nie powinny lecz poszedł kolejny przekręt w Urzędzie a można by tak długo wymieniać co tu dużo pisać turystyka w Jeleniej UMIERA dlatego że sami wiecie...............
~właścicielka 30-06-2016 18:25
"Osobie" prowadzącej w tym miejscu działalność gospodarczą i Punkt Informacji Turystycznej skończyła się umowa najmu lokalu (po trzech latach).Z powodu choroby, "właścicielka" nie występowała o przedłużenie umowy.Prowadzenie Punktu Informacji Turystycznej wymaga większego zaangażowania i kosztów.Goście odwiedzający uzdrowisko Cieplice - nie postrzegają "Punktu Informacji " jako podmiotu prywatnego, więc mają większe wymagania . Dziękujemy Panu Prezydentowi i Radzie Miasta że podjęła słuszną decyzję obniżenia czynszu do poziomu realnego. Nowemu Najemcy życzymy dużo sukcesów. Z turystycznym pozdrowieniem:) Beata Miszczuk - właścicielka
~nana 30-06-2016 21:55
Pisowską małpę tam posadzić i niech udziela informacji o której są msze i spowiedzi...............haaaaaaaaaaaaaa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Z bonem turystycznym do zamku Książ w Wałbrzychu!

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Wybory uzupełniające w Leśnej do rady miejskiej

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
513
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%