MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Sezon na kleszcza

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:40
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Lekarze z jeleniogórskiego szpitala odmówili pomocy mężczyźnie, który został zakażony po ugryzieniu kleszcza. Groźny pasożyt może u człowieka wywołać przewlekłą chorobę.

Mieszkaniec Jeleniej Góry, Rafał Trzepizur wspólnie z rodziną wybrał się do lasu w okolicach Maciejowej. Po powrocie ze spaceru stwierdził, że w rękę wbił mu się kleszcz. Pasożyta znalazł też na skórze swego syna. Pozbył się intruzów i zapomniał o ugryzieniu.

Po kilkunastu godzinach stwierdził jednak, że ręka opuchła, zaczął mu też dokuczać przenikliwy ból.
Tego dnia pracował do późna. Postanowił skorzystać z pomocy jeleniogórskiego szpitala.

Zapytałem na izbie przyjęć, czy mogę się tu zgłosić z taką dolegliwością. Powiedziano mi, że tak i skierowano do chirurga – wspomina pacjent.
Lekarz nie zajął się jednak przypadkiem Rafała Trzepizura i odesłał go do dyżurującego internisty. Tam pomocy także mu nie udzielono. Dowiedział się jedynie, że powinien pójść do przychodni na ulicy Różyckiego.

Pojechał więc do tej placówki. Tam także odesłano go do innego lekarza.
– Ostatecznie następnego dnia pomógł mi lekarz rodzinny, który stwierdził stan zapalny i przepisał antybiotyki.
Jestem zbulwersowany niekompetencją pracowników szpitala. Przecież już w izbie przyjęć mogli mnie poinformować, gdzie mam się udać po pomoc – skarży się Rafał Trzepizur.

Piotr Binek, zastępca dyrektora do spraw medycznych w szpitalu w Jeleniej Górze uważa, że pacjent sam powinien wiedzieć, jak korzystać z systemu opieki zdrowotnej.

Lekarze w szpitalu nie przyjęli tego pana, ponieważ nie było u niego zagrożenia życia lub zdrowia. Szpital nie świadczy tego typu usług medycznych. Nie mamy ambulatorium – tłumaczy Piotr Binek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Patrole w Kamiennej Górze

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Pacjent 2-09-2005 16:28
Pan Binek wykazał się tu wielką arogancją. Muszę stwierdzić że on uważa że pacjent jest dla niego a nie odwrotnie. Może Szpital w Upadku wydałby folder do czego jest zobowiązany i jaki usługi za wyjątkiem brania pieniędzy jeszcze świadczy ?
~P_M 4-09-2005 23:25
Nasza służba zdrowia jest nadal chora a lekarze nie robią nic aby to zmienić... Tak! Nie mylę się! Lekarze potrafia działać nawet w tak złych warunkach - i niosą pomoc nawet jak nie ma środków na leki, wypłaty itd, ale to tylko kwestia humanitaryzmu i odrobiny zrozumienia - przecież nikt tam nie chodzi dla przyjemniości!?!?!?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy przystanek w Łupkach

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
375
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%