MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sezon ekologiczny i turystyczny podsumowany

Wiadomości: Region
Piątek, 25 listopada 2016, 8:05
Autor: Manu
Fot. Organizator
Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Zarząd Oddziału “Ziemi Jeleniogórskiej” i jeleniogórska Liga Ochrony Przyrody zorganizowały tradycyjne, coroczne podsumowanie sezonu turystycznego i ekologicznego. Podczas spotkania wręczono wiele odznaczeń i dyplomów.

Uroczystość poprzedzona została półdniową wycieczką do Trutnova (Czechy). Część oficjalna potem miała miejsce w auli Urzędu Gminy w Podgórzynie.

Głównymi bohaterami spotkania byli działacze i sympatycy PTSM i LOP, którzy na co dzień wyróżniają się w swojej działalności. To właśnie im wręczono wiele odznaczeń i dyplomów organizacyjnych. Nagrodzeni zostali kierownicy Schronisk Młodzieżowych, a wśród wyróżnionych był m.in. Lubomir Leszczyński, nadleśniczy ze Świeradowa Zdroju.

- Nasze działania mają na celu przede wszystkim upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa jako aktywnych form wypoczynku, propagowanie wędrówek górskich, pieszych i imprez na orientację, ale też poznanie walorów krajoznawczych, przyrodniczych i historycznych Sudetów Zachodnich oraz pasma pogórzy – mówi Zdzisław Gasz, prezes LOP i PTSM Okręgu Jeleniogórskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, w tym także starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska, sekretarz powiatu zgorzeleckiego Izabela Marcinkowska, zastępca wójta Podgórzyna Tomasz Szewczyk oraz reprezentanci kilku współpracujących Nadleśnictw ze Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju i Złotoryi.

Zgodnie z wieloletnia tradycją zakończenie imprezy odbyło się w schronisku młodzieżowym, tym razem w oddanym w 2012 r. ciekawym obiekcie w Staniszowie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie daj się naciągnąć!

Mur oporowy został naprawiony

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Wieści z rejsu Pogorią

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%