MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sesja Rady Powiatu bez emocji

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 30 marca 2017, 7:55
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2017, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po wielokrotnych przepychankach personalnych na poprzednich sesjach, radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego wzięli się do pracy i podczas wczorajszego (29.03) posiedzenia zgodnie przegłosowali wszystkie projekty uchwał, jakie znalazły się w porządku obrad.

Na początek środowej sesji radni podziękowali Jolancie Borejszo - sekretarz powiatu za współpracę, następnie „przyklepali” nową sieć szkół w związku z reformą oświaty, bowiem opinia kuratora była pozytywna. Następnie debatowano nad projektem uchwały określającej zadania finansowane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku. Powiat Jeleniogórski otrzymał na ten cel ponad 990 tysięcy złotych, z czego ponad 400 tys. dostaną Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach. Ligia Jamer - przedstawicielka Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych podkreślała, że nie ma żadnych zastrzeżeń do propozycji rozporządzenia środków, jednak jak zawsze jest ich za mało w stosunku do potrzeb.

W kolejnym punkcie przyjęto sprawozdanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, była też mowa o potrzebach na 2017 rok. Bez zbędnych dyskusji przyjęto także zmiany w budżecie powiatu, bowiem pojawiły się środki z budżetu państwa w wysokości 1 020 tys. zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – przebudowana zostanie droga powiatowa Mysłakowice – Miłków, która ucierpiała przez intensywne opady deszczu w sierpniu 2012 roku.

Ostatnią uchwałą, którą podjęli przedstawiciele gmin było wyznaczenie dwóch radnych do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego – wybrano Mirosława Góreckiego i Krzysztofa Wiśniewskiego.

Na zakończenie sesji sprawozdania z działalności międzysesyjnej przedstawili starosta Anna Konieczyńska oraz przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. Rafał Mazur zapraszał chętnych do udziału w pracach Komisji Statutowej, a następnie był czas na interpelacje, zapytania oraz oświadczenia radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aż chce się wtedy pracować

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Zaklęcia Harmonii

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~marcinZ 30-03-2017 12:30
kiedy będzie ostateczna decyzja rady Miasta i Kuratorium że sp 11 łączy się i połyka sp4 jako jedna szkoła i dwa niezależne budynki dla klas 1-3 + 4-8 ??
~powiaty 30-03-2017 12:47
to wrzód na zdroowej jeszcze ,acz zarażnej syfem ,dobrej zmiany tkance narodu!!!!
~ma 30-03-2017 15:51
No i wymyślili. W 4 - żadnego placu dla maluchów, ani dostępu do parkingu dla dowożących maluchy rodziców.
~stikeez 30-03-2017 16:37
Wielki Pan przewodniczacy Rady Powiatu p Kleśta w swojej firmie ztrudnia pracownikow na umowy smieciowe i za ciezką prace placi 10 zl na godzine.Juz tylko u niego zostaja obcokrajowcy z biednych krajow!Wstyd panie Klesta!
~Smog 30-03-2017 19:08
Co z dotacjami na wymianę ogrzewania z kaflowego ??!!!!
~pigmej 6-04-2017 13:35
W Jeżowie to dzieci będą sie uczyć tak jak po pierwszej wojnie światowej małe dzieci prawie na strychu 3 klasy przechodznie bez dostępu do boiska czy placu przy ruchliwej ulicy a rodzice nic nie maja do gadania poza tym szkoła nic nieoferuje i nie wsół pracuje z rodzicami.Jak dziecku krzywda sie stanie to może wtedy zareaguje powiat może ktos sie tym zainteresuje?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Wracają cietrzewie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
243
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%