MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Sesja Rady Miejskiej z upiorami i wampirami w tle

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 października 2017, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 19 października 2017, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas XLIV sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry radny Józef Rypiński (klub PiS) był bliski przeforsowania apelu do pedagogów i wychowawców jeleniogórskich placówek oświatowych, aby zaprzestali celebrowania Halloween. Zabrakło jednego głosu, aby projekt wszedł do porządku obrad!

Jak czytamy w projekcie autorstwa radnego PiS, Halloween kłóci się z polską tradycją, kulturą, a także z religią chrześcijańską, która wyraża szacunek dla osób zmarłych. - Zwyczaj ten jest promocją pogaństwa - mówił J. Rypiński. - Halloween nie niesie jakichkolwiek pozytywnych wartości, które warto wprowadzać do szkoły, a zdaniem wielu psychologów – te pogańskie praktyki narażają nasze dzieci i młodzież na niebezpieczeństwo wielkiej duchowej szkody – stwierdził radny.

Pomysł Józefa Rypińskiego poparli pozostali członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości (Janina Ziętek, Rafał Szymański, Oliwer Kubicki, Ireneusz Łojek, Dawid Jezierski), a także – ku zaskoczeniu wielu - takie osoby, jak: Leszek Wrotniewski, Wojciech Chadży, Bożena Wachowicz-Makieła i Zbigniew Ładziński. Aby projekt wszedł do porządku obrad było potrzebne 12 głosów „za”, więc zabrakło jednego. Od głosu wstrzymali się: Alicja Szklarska, Józef Sarzyński i Krzysztof Kroczak, a przeciwko byli: Alicja Dusińska, Stanisław Dziedzic, Józef Kusiak, Piotr Miedziński, Robert Obaz i Konrad Sikora.

Mimo niepowodzenia, radny nie złożył broni i ten sam projekt złożył do prezydenta w formie interpelacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Nowe boksy na stadionie

Komentarze (92) Dodaj komentarz

~AD966 18-10-2017 8:28
Panie radny jak pan nazwie wszelkie obrządki nie związane z chrześcijaństwem ;miesięcznice,natanki rydzyki , modły od granic do granic ,święcenie pokarmów,i wiele wie innych obrządków .
~Mamamammamia 18-10-2017 8:38
Tylko, ze przy Halloween jest kult śmierci i diabła. Dzieci nie zdają sobie z tego sprawy, ale to tak jak bysmy im mówili zło jest przyjazne i mile a Ty jesteś tylko dzieckiem ... coś tu chyba nie gra. Badzmy swiadomymi doroslymi.
Dominik Sova Gudowski 18-10-2017 8:41
Bardzo dobrze... Halloween jest świętem, który wywodzi się z Ruchu antychrześcijańskiego... To święto Diabła... Zachodnia moda. Głupota, dla wielu rodziców to dyskryminacja i święto niezgodne z ich wiarą. Placówka oświatowa powinna być wolna od takich rzeczy.
Łukasz Szewczuk 18-10-2017 13:35
Poleciałes.. xd
Dominik Sova Gudowski 18-10-2017 13:56
Jeśli się mylę to mnie Oświeć
Ilona Turowska 19-10-2017 7:56
Mylisz się na wstępie, bo to nawet nie jest święto, a zwyczaj. Tak jak nasz śmingus-dyngus, który zapewne ci nie przeszkadza, bo "niech się dzieciaki pobawią". O to samo chodzi tutaj, o nic więcej. Wszystkich Świętych przeniesiono na listopad z maja, kiedy to pierwotnie obchodzono święto zmarłych w czasach pierwszych chrześcijan, więc Halloween nigdy nie było obchodzone na złość chrześcijanom. I nie czci się tego dnia diabła, kolejna bzdura. Chodziło o wierzenia, wedle których w tym dniu zaciera się granica między światem doczesnym a zaświatami. A dodatkowo świętowano zbiory i radowano się, z drugiej strony ludzie mieli świadomość, że to ostatni moment radości przed zimą, kiedy najwiecej ludzi umierało. I nie jest to oczywiście żadna moda, bo ten zwyczaj jest starszy niż chrześcijaństwo. A obecnie to tylko przebieranki i zbieranie cukierków. Faktycznie, taka zabawa jest zagrożeniem dla wiary chrześcijańskiej, nie ma co... Jeśli uważasz, że twoim (przyszłym czy obecnym) dzieciom taka przebieranka jak w karnawale powywraca do góry nogami to, jak wiary uczy je chrześcijański tata, to może zrewiduj swój pogląd na temat tego, jaki z Ciebie rodzic chrześcijanin. Z dzieckiem można, wyobraź sobie, rozmawiać i różne rzeczy tłumaczyć, żeby wiedziało, że teraz jest czas na zabawę, która większego znaczenia dla niego mieć nie powinna, a innym razem jest czas na zadumę i poświęcenie czasu Bogu.
Dominik Sova Gudowski 19-10-2017 8:02
Polecam artykuł poniżej, który obala całkowicie Twoją dziwną tezę jakoby Halloween nie jest świętem pogańskim zapraszającym Diabła... CELTYCKIE ŚWIĘTO POGAŃSKIE mające znamiona okulktystyczne... http://m.niedziela.pl/artykul/54720/nd/Chrzescijanie-nie-obchodza-Halloween
Dominik Sova Gudowski 19-10-2017 8:06
Demonizowanie? Wiele osób uśmiecha się pod nosem, kiedy poznaje stanowisko Kościoła na temat Halloween. Najczęściej ludzie używają argumentu: co złego jest w tym, że dzieci przebierają się za czarownice i diabliki? Albo: przecież to tylko zabawa, nie ma w niej nic złego. Problem polega na tym, że cała symbolika i atmosfera Halloween otwiera człowieka na rzeczywistość, o której gdyby człowiek wiedział, uciekałby, gdzie pieprz rośnie. Taka oto dynia z zapaloną w niej świecą symbolizuje dusze błąkające się w postaci ogników. Tańce czarownic z diabłami i skrzatami przy ognisku (za te postaci przebierają się dzieci) mają za zadanie skontaktować człowieka z duchami. Wróżby mają na celu zajrzeć w zaświaty, by dowiedzieć się czegoś o nadchodzącej przyszłości. Jak wiemy, wróżby to grzech śmiertelny przeciw Panu Bogu, który jest jedynym Panem Czasów. Nie wolno próbować wcielać się w Jego rolę i próbować odkrywać przyszłość, którą zaplanował. Otwieranie się zaś na duchy to zabawa z diabłem w chowanego, ale na takich zasadach, że jedynie człowiek szuka, a diabeł pozwala się znaleźć. Duchy istnieją. Z tym tylko, że dusze zbawione trwają w adoracji Boga, a nie zajmują się ziemskimi zabawami ludzi. Toteż kiedy wywołujemy duchy, możemy mieć pewność, że spotkamy albo duszę potępioną, albo demony. Bo choćby człowiek tę zabawę traktował zupełnie niepoważnie, to diabły odpowiadają na każde zaproszenie człowieka. Zresztą sama atmosfera Halloween bliższa jest naszym wyobrażeniom piekła niż nieba. Bo czy wyobrażamy sobie niebo jako miejsce, po którym hasają diabełki, potwory, kościotrupy i czarownice? A jeżeli nie, to po co bawić się w piekło? Czy zabawa w potępienie i przebieranie się za przyjaciół szatana jest miła Chrystusowi? Wszyscy egzorcyści zwracają uwagę, że problemy opętań i schorzeń psychicznych na tle demonicznym zaczynają się niemal zawsze od niewinnych praktyk. Należą do nich: słuchanie obrazoburczej muzyki, wróżenie, kontaktowanie się z duchami, noszenie talizmanów czy też zabawa w piekło, diabły itp
Łukasz Rola 19-10-2017 9:04
Taaa, i najczęściej opętania zdarzają się w ultrakatolickich rodzinach. Przebierając się za Jezusa nie wytworzę jakiegoś połączenia z Bogiem, a On dodatkowo wnerwi się na mnie. Przebranie się za skrzata za to jest niemal jak otworzenie innego wymiaru. Jest tu pewna dysproporcja. Ale to tak na marginesie. W zasadzie żyjemy w państwie świeckim i jeśli jest zainteresowanie ze strony uczniów i poparcie nauczycieli oraz dyrektorów, to można organizować nawet Dzień Pasty do Butów. Osobiście nie przepadam za Halloween ale tylko dlatego, że mi się nie podoba, a nie dlatego, że święta których nie wymyślili katolicy są złe. Jakoś nie przeszkadzało przejmowanie kolejnych przesileń. Data Wielkanocy wywodzi się z ż...owskiego Pesach. Boże Narodzenie i Świętego Jana nałożone zostały na okolice przesileń słonecznych. Dodatkowo Boże Narodzenie jest dokładnie tego samego dnia w którym świętowano przyjście na świat Boga Mitry. Całkiem przypadkiem też urodzonym ubogo. Jego kult przez pierwsze stulecia chrześcijaństwa był silny w Persji i Rzymie. A teraz jeszcze inaczej. Czy jedząc jajko na Wielkanoc oddajemy cześć Bogu czy bogu pogańskiemu? Już sam nie wiem skoro samo przebranie się otwiera wrota piekieł.
Dominik Sova Gudowski 19-10-2017 9:31
Żyjmy więc wobec własnych przekonań. Każdy ma rozum i własne życie i każdy ma swoją opinię. Ja wypowiedzialem się w tej kwestii i boli mnie to, że ktoś po prostu ironicznie się podśmiech...je z moich przekonań i wiary. Wypowiedzialem się tylko w kwestii genezy tej przebieranki i jak jako prawdziwi katolicy powinniśmy się do tego ustosunkować. Pochwaliłem również pomysł, aby takiej zabawy nie wprowadzać do placówek oświatowych. Myślę, że jako obywatel mam prawo się wypowiedzieć i zarazem mieć własne zdanie. Każdy żyje na swój koszt, jeśli ktoś jest wierzący również pracuje na siebie w innym kontekście. Noe neguję żadnych zabaw świąt itp, ale to dobry temat do dyskusji i dalszych rozważań. Nie piszę w imieniu swoim ale również tych, którzy są wielkiej wiary. Skoro wszyscy dookoła wciąż mówią o dyskryminacji, rasiźmie wobec innej rasy, koloru skóry, rasizm wobec muzułmanów, homoseksualistów, kobiet i ich praw i wiele więcej może czas podnieść dyskusję na temat dyskryminacji wobec chrześcijan... Czy żyjemy rzeczywiście w czasach, w których wiara w Boga i mówienie o tym ro wstyd, hańba i tym podobne? A Ci którzy się śmieją idą sami później do kościoła, obchodzą święta kościelne, dzielą się opłatkiem i uczęszczają na msze w niedzielę bądź święta. Czy to nie aby herezja i hipokryzja, zakłamanie tych ludzi... Przyjmą księdza po kolędzie bo co sąsiad będzie gadał... Puszcza dzieci do komuni i innych sakramentów bo co inni będą gadali... A rzeczywiście z zewnątrz nasuwa mi się pytanie... Na co tyle obłudy... Kogo chcą czcić? Boga, Diabła, sąsiada? Jeśli ktoś się uznaje za katolika wówczas powinien się zastanowić czy aby Halloween jest dobrym tematem również dla dzieci... Skoro prawie 100 procent dzieci uczęszcza na religię to znaczy, że większość jest katolicka. A skoro tak jest to placówka oświatowa jest złym miejsce na tego typu wydarzenia... Hipokryzją jest myśleć inaczej... Takie moje zdanie
Łukasz Rola 19-10-2017 12:03
Ja np. nie chciałem chodzić na religię. Rodzic się nie zgodził, a poza tym i tak byłoby to symboliczne bo w szkole nie mieliśmy wyboru poza tym teoretycznym. To, że ktoś chodzi tylko od święta to już kwestia jego sumienia i wiary. Szkoła publiczna jest świecka i państwo jest świeckie. Równie zasadne byłyby uchwały żeby usunąć krzyże z sal szkolnych. Jest tyle różnych możliwości w wolnym i demokratycznym państwie, że nie powinno się tego psuć. Podśmiechiwałem się ponieważ przyklasnąłeś akcji, którą to wolność próbuje ograniczyć. Skorzystałeś z prawa wypowiedzi i ja ci tego nie bronię ale wypowiedziałeś się w obronie czegoś co z gruntu jest wadliwe więc część argumentów była w kontekście obrony tej inicjatywy. I żeby nie było, Halloween nie zamierzam bronić. Tylko, że nawet chodząc do szkoły gdyby organizowano wolałbym nie iść niż nie iść bo ktoś mi zabrania.
Paulina Roksana 19-10-2017 14:03
No nie wierzę 😂😂
Sebastian Smyk 18-10-2017 8:44
lepiej p...lami w kościele sie zająć a nie pierdołami
~ 18-10-2017 9:05
Co za d...l !!
~sarna 18-10-2017 9:11
Ja prdl... Co za fanatyzm... Dodam, że pierwszym przedmiotem dla dzieci w systemie oświaty jest religia (w "zerówce"). Nie język polski (dostosowany do potrzeb wiekowych), nie w-f, nie przyroda. Tylko religia. Pranie mózgu od małego.
~Anna M. 18-10-2017 9:26
Do sarny - zastanów się nad swoją mądrością, bo chyba masz problemy.
Magda Świercz 18-10-2017 9:36
Artykuł jest tendencyjny👎
~Ed 18-10-2017 9:41
Brawo Panie Józefie !!!
~Brawo 18-10-2017 9:54
Brawo Panie radny Rypiński! Jeśli ktoś chce kultywować zwyrodniałe obyczaje, niech to robi w domu na oczach rodziców a nie wciąga w to szkołe, która podobnie ma nieść wartości wyższego rzędu.
~do Mamamammamia 18-10-2017 10:01
"Badzmy swiadomymi doroslymi." - właśnie, przemyśl to. Może już czas skończyć z bajkami?
~Edi 18-10-2017 10:04
Panie Rypiński! Proszę się nie poddawać. Niech nasze dzieci nie bawią się upiorami i brzydactwem!
~ 18-10-2017 10:06
W naszym kraju to się nazywa "Dziady" a nie żadne sraloween
~ 18-10-2017 10:07
Skoro dzieci nie znają polskiej słowiańskiej nazwy .... Wstydzcie się nauczyciele, zwłaszcza ci od polskiego
~Pawell 18-10-2017 10:40
Brawo !!! Może wrecie odwołamy się do naszych SŁOWIAŃSKICH korzeni !!! A kopiujemy to co Amerykańskie. Halloween to moda Amerykańska i niech tam zostanie.
~katokalifat 18-10-2017 11:00
Wiece nienawiści jakie od pewnego czasu są organizowane w stolicy to przykład nie znanych obrządków w kulturze chrześcijańskiej.
~ 18-10-2017 11:02
Panie Chadzy zmienił pan barwy i poglądy? ?? Coś nie tak z panem k
~x~~ 18-10-2017 11:15
Obchodzę: Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny a nie w wymysły amerykańskie .
~syriusz11 18-10-2017 11:21
Moim zdaniem szkoła powinna być bardziej obiektywna. Można wspomnieć o otaczającym nas świecie - nie wypierać rzeczywistości i nie zaprzeczać istnieniu takiego zjawiska jak halloween, ale należałoby poświęcić równie dużo uwagi poznaniu dziadów, czy pokazaniu jak nasza kultura różni się od tej zachodniej. Zabawy w halloween pozostawiłbym rodzicom, którzy zdecydują samodzielnie o braniu udziału lub nie w tego typu wydarzeniach...
~Kierownik 18-10-2017 11:41
Pytanie podstawowe: ile z osób tutaj, jak z również radnych od tego pomysłu, ma tak naprawdę dziecko w wieku szkolnym, hm? Bo zastanawiam się bardzo mocno, skąd i im i Wam wszystkim przyszło do głowy, że "celebrowanie" Halloween w szkole to promocja pogaństwa, co? Idąc tym tokiem myślenia, celebrowanie Święta Zmarłych to promocja polskiego katolicyzmu - zarówno na jedno jak i drugie w szkole nie powinno być miejsca. A dla dzieci Halloween to jest zazwyczaj okazja do przebierania, zabawy i wygłupów czy śmieszno-strasznych dyniowych ozdób, a tylko dorośli jak zwykle dorabiają do tego jakąś chorą ideologię.
~ 18-10-2017 11:48
Panie radny Rypinski a może zajmie sie Pan problemami ubóstwa ,kłopotami oświaty dzięki dobrej zmianie,może jakaś inicjatywa ds.promocji miasta jako ośrodka turystycznego a nie p..rdołami typu halloween.Chyba że realizuje Pan zalecenie zaprzyjaznionej parafii
~gdzie oni są? 18-10-2017 11:51
48% Bądźcie gotowi na coraz lepsze zmiany. Następne w kolejce Andrzejki. Już słyszałam kiedyś od córki katechetki że to pogaństwo. A matematyki tyle żeby zliczyć dziesiątki różańca. I starczy.
~ 18-10-2017 12:06
Nie haloween lecz Dziady, trzeba krzyczeć "spiepraj dziadu" wszystkim którzy będą łazić i dziadować o słodycze
Alicja Majerska 18-10-2017 12:06
Bez przesady...jakośdo tej pory dzieciomto nie szkodziło że przebierali się...pan poseł z pisuczasem nie przesadza?
~kasztan 18-10-2017 12:06
To jest chyba jakiś żart? Nie wierzę , że w cywilizowanym mieście zachodniej Polski jest taki zaścianek prawie jak na Podkarpaciu. Zapamiętajcie nazwiska tych radnych - za rok wybory
~Xxxx 18-10-2017 12:24
Panie radny zmień Pan dilera towar od ojca dyrektora już coś Panu nie służy
~Real 18-10-2017 12:28
Taka tam zabawa dzieciaków, nic groźnego. Politycy nie powinni w to ingerować.
Dorota Charzynska 18-10-2017 13:14
Idiotyzm tylko d...le krzycza ze Halloween jest zly a tak naprawde dla dla dzieci on oznacza tylko to ze beda mogli sie przebrac i dostac duzo slodyczy ale dorosli bez rozumu wola dorabiac do tego 2 dno i wmawiac dzieciom brednie
Dominik Sova Gudowski 18-10-2017 14:01
Haloween ma podłoże okultystyczne. Jako chrześcijanie nie powinniśmy obchodzić tego święta...
Dominik Sova Gudowski 18-10-2017 16:48
No nie ma co się śmiać. To przejaw dyskryminacji wiary. Ten kto wierzy ma prawo wierzyć i ma prawo do takiej opinii. Dla katolików takie święto jest niedopuszczalne. To chyba prosta sprawa. Nie neguje samego święta. Jak ktoś chce Halloween niech sobie robi ale placówka oświatowa w Państwie które jest kolebką chrześcijaństwa czy to Pani się podoba czy nie to nie powinno być dopuszczalne... Idiotyzmem jest takie zdanie i tylko d...le krzyczą że Halloween w Kościele jest okej bo dzieci mają radochę. Moda na te całe zło i Diabła jest bardziej atrakcyjna niż wiara... ;)
Dawid Koźma 18-10-2017 17:12
Reasumując twoją wypowiedź to trzeba wywalić z placówki oświatowej również wszystkie moim zdaniem nie potrzebne krzyże itp...tak samo ze szkół też powinno to zniknąć i nie mieszać polityki z kościołem czy innymi kultami...
Dominik Sova Gudowski 19-10-2017 7:58
Krzyż jest w salach od religii. Jeżeli nie chcesz by Twoje dziecko uczęszczało na religię to piszesz pismo i chodzi na etykę... A przepraszam... Zapomniałem o społecznej HIPOKRYZJI! Przecież dziecko do komuni musi iść, do bierzmowania albo inne tam sprawy religijne... Tylko, że po co skoro wiara tak bardzo Im przeszkadza?? To co, czcić Boga czy Diabła? Jeśli Bóg istnieje, to diabeł również... Hipokryzja
Dorota Charzynska 19-10-2017 8:43
Dominik SovaGudowski zal mi ciebie 😂
~Ja 18-10-2017 13:17
A jak lataja z ko...lami wielkosci jaja po granicach i robia cyrk to jest OK.? Smiechu warte czym te dziadki sie zajmuja
~rom 18-10-2017 13:30
brawo Panie Rypiński ! tak trzymać
~heretyk 18-10-2017 14:30
Panie radny Bibie do ręki
~bora bora 18-10-2017 15:03
ty rypinski jakie masz wsykształcenie bo jak bys miał normalne to bys wiedział co sie dział o przez 1000lat zanim weszła ta idiotyczna religia jaka jest chrzescijanstwo ale co ty mozesz wiedziec otym jak mózg masz zlasowany miesiecznica rózancem i inymi głupstwami
~powolutku 18-10-2017 15:10
szykują nam katolibański kraj.I okazuje się przy pomocy tych ,co od 28 lat w radzie i na,każde zawołanie aktualnej władzy.Ohyda.
Kamil Snacki 18-10-2017 15:59
Panie Rypiński, znakomity pomysł, może w zamian wyślijcie dzieciaków na obowiązkowe miesięcznice, które oczywiście opłaci PiS, bo PiS ma to PiS da :) Niestety największe upiory to te, które mają czas dyskutować na takie tematy oczywiście za pieniądze podatników.
Sławomir Bytnar 18-10-2017 16:57
Kamilku, my mamy wszystkich świętych, a nie Halloween i tego się trzymajmy
~sanescobar 18-10-2017 16:10
chciałeś ciemny ludu rządy katotalibanu za pińcet ,to masz.za 10 lat nawet piednąć nie będziesz mógł bez zgody plebana.
~Krzysztof 44 18-10-2017 16:39
To wcale nie jest śmieszne - to już jest początek zamordyzmu.Ciekawe,jak ten geniusz przekona 2 mld Chińczyków o wyższości jego religii na tą,którą oni wyznają cokolwiek dłużej.Można być ponurakiem,smutasem,nawet fanatykiem,ale przecież nie wolno wymagać od innych aby byli tacy sami. Ponadto - mamy XXI wiek i może warto czasem uśmiechnąć się do innych i bawić się razem z nimi panie Rypiński.Nie nadymaj się pan bo może być wielkie bum i nic więcej.
~Bambo 18-10-2017 16:40
Józefie - drogi przyjacielu. Brawo!!! Tak trzymaj...
~Bambo? 18-10-2017 16:42
Trzyma ci mocno za wacka, co?
~Bambo do ciecia z 16:42 18-10-2017 16:50
Spadaj na drzewo. Tam twoje miejsce. Umiej się chociaż podpisać coś za jeden. Może ty lubisz chłopców, co?
~Krzysztof 44 18-10-2017 17:10
Do Pawla - jak tak możesz - odwoływać sie do naszych korzeni,do czasów pogaństwa na ziemiach pomiędzy Bugiem i Odrą (a przecież tych nazw jeszcze nie było).Nie boisz się,że stajesz się wrogiem KRK?Przecież to wysłannicy tego KRK zniszczyli pogan wraz z ich wiarą na terenach dzisiejszej Polski.
~ 18-10-2017 17:26
Marsze, przemarsze,pominiki,miesięcznice,walka z haloween.A tymczasem jajka 10 szt. już po 5zł i to w biedrze.Ech ciemny ludu,dałeś się wpuścić w maliny za 500 zeta jak dziecko.
~123 18-10-2017 17:32
Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.
~ 18-10-2017 17:38
Szkoły,(jak na razie) są świeckie jak będą chciały to niech sobie obchodzą Hallowen-y ,Walentynki itp. A tak na marginesie- Panie Chadży -Pana czarownica na busach także nie jest zgodna z katolicką linią.Usunąć czarownice z Krychy :-)
THX1138 18-10-2017 17:40
nie halloween lecz Dziady !!! może niedługo inne święta też zaczniecie po angielsku nazywać ?? nauczyciele j polskiego chyba za słabo wałkują uczniów Dziadami II,III,IV że zapominają ojczystej nazwy tej tradycji
~pff 18-10-2017 18:41
Przesada.Nie ma nic niebezpiecznego ani w słowiańskich dziadach, ani anglosaskim Halloween. Dzieciaki to lubią .Nie z..raj sie Bambo i nie kompromituj pana Józka wkręcaniem mu znajomości z takim d...lem jak ty :D
~Bambo do puff 18-10-2017 18:48
Pffuju, ujju, pff, czy jak ci tam... Spadaj na swój biegun pingwinie. Pingwiny z Madagaskaru były mądrzejsze od ciebie. Nie obrażaj innych półgłówku.
~pff 18-10-2017 19:02
"Nie obrażaj innych półgłówku" :D Hipokryzja level expert :D
~Bambo do pff 18-10-2017 19:03
Spie...aj na drzewo półgłówku. Nie zawierzam z czymś takim jak ty w ogóle gadać. Najpierw naucz się kultury... Pustaku...
~Do 17.58 18-10-2017 19:18
Brawo za jasność umysłu i bystrość! Również oczekuje usunięcia czarownicy z taboru pana chadzy.
~pff 18-10-2017 19:24
"S .....dalaj i naucz sie kultury" Hahahahahahahahaha !!!!!!!!!
~Bambo do pff 18-10-2017 19:35
Co już nie pamiętasz jak obrażałeś mnie?... Z takim jak ty trzeba rozmawiać w jego języku. Chyba, że też go nie rozumiesz komuszku!!!
~ 18-10-2017 19:39
chyba zabronia topienia marzanny bo to poganski zwyczaj.
~inge 18-10-2017 19:39
Popieram wniosek pana radnego J.Rypińskiego
~heretyk 18-10-2017 19:50
Może by tak zacząć odmawiać jakieś modły albo egzorcyzmy nad duszą radnego ,trzeba zbawić jego duszę ,zszedł na manowce a Dobry Pasterz zostawia stado aby ratować jedyną owcę z cierni.
~gtr 18-10-2017 21:15
Aż 80% swoich pieniędzy przelał na Fundacje Społeczeństwa Otwartego George Soros, znany ze wspierania lewackich projektów. Wspierane przez niego organizacje stoją za propagowaniem homopropagandy, aborcji i multikulturalizmu na świecie. Całkiem niedawno w Polsce głośno było na temat pieniędzy, które przekazał na organizację „czarnych protestów” POtargowicy.
~pff 18-10-2017 21:42
Bambo, nie brnij :D Jesteś gangreną chrześcijaństwa, świerzbem toczącym wlasną organizację religijną , wrogiem wlasnego Boga .Tacy idioci jak ty są skuteczniejsi w niszczeniu katolicyzmu, niz wojujący ateiści :D Ile razy otwierasz ryj, dop...alasz wlasnemu kosciolowi hipokryto :D K..rwy obrazic nie sposób, wiec tego...rozumisz hahahha
~ 18-10-2017 21:59
Ale się jaracie, a to był Prima November :D
~Bambo do pff 18-10-2017 22:11
Pff, PFFuju, Uju, czy jak ci tam... Spe...aj na drzewo tłuku...Z chamem takim jak ty nie dyskutuję. Rozumiesz to?, czy jesteś na tyle ograniczony, że nie. Sam jesteś idiotą, który jak plują mówi, że deszcz pada. Ty nie umiesz być nawet porządnym ateistą. Hipokrytą to jesteś ty. Sam mnie ciulu obrażałeś i teraz się dziwisz? Spie...aj na drzewo!!! Z takim czymś jak ty szkoda sobie strzępić języka, bo i tak nie zrozumie.
~pff 19-10-2017 6:10
Nie z..raj się Bambo :D
~Nick 19-10-2017 6:17
Bambo odsyłający innych na drzewo... koniec świata!
~ 19-10-2017 6:48
Chcemy usunięcia czarownic z taboru Pana Chadży,te pogańskie praktyki narażają nasze dzieci i młodzież na niebezpieczeństwo wielkiej duchowej szkody...
~AD966 19-10-2017 7:26
Oto przykład co może zdziałać religia toruńsko-smoleńska z mózgiem. Nowa jednostka chorobowa tylko na nią nie opracowano farmaceutyków.
~Bambo do pff 19-10-2017 7:38
Sam walnij dobrego stolca i się tym pochwal No tylko o tym umiesz pisać.
~Bambo do Nick 19-10-2017 7:41
Nie wtrącaj się.
~Nick 19-10-2017 8:38
Nie wtrącam się Bambo. W sumie mnie wasze pyskówki interesują tyle, co zeszłoroczny śnieg, ale mam jedno pytanie: chce Ci się, Bambo? Nie szkoda czasu?
~Bambo do Nick 19-10-2017 9:16
Nie chce mi się z pffujem polemizować. Nie zdzierze jednak by mnie on obrażał. Masz rację szkoda czasu na niego.
~eko 19-10-2017 11:28
Sama nazwa Hellowejn nie jest polska więc nie jest to polska tradycja i obyczaj. Kampania Hellowejn wspierana jest przez koncerny sprzedażowe aby wcisnąć na rynek kolejną partię guana !
~ 19-10-2017 13:49
Bambuś w szkole musi pisać z komórki i niestety, czasami komórka jest mądrzejsza od bambusia... Nawet bardzo często... Ale jak bambuś wraca do domku, to wtedy daje popalić, oj, daje... Ubaw mam z niego po pachy... Teksty z artykułu o kibelkach na Śnieżce wkleiłem sobie do specjalnego zeszytu, przekażę go potomnym...:)
~Bambo do 13:49 19-10-2017 18:04
O!!!! Głąb się odezwał. Tak się przedstawiłeś w komentarzach pod tym artykułem o Śnieżce. Myślałem, że się zaszyłeś na Śnieżce, szukając kibelków - darmowych.
~ 20-10-2017 7:39
Ty jednak jesteś niereformowalny. Kiedyś takich zrzucano ze skały, żeby nie męczyli siebie i innych.
~Bambo do 07:39 20-10-2017 8:13
W tych czasach z pewnością nie dopuszczono, abyś się wogole urodził. Sam jesteś męczący. Najgorsze co tu się zdarza to polemizować do upadłego z upadlymi.
Tomek Włodarczyk 20-10-2017 23:29
Ztego wszystkiego lepiej dynie lanie wodą niż Mahomet za drzwiami
Tomek Włodarczyk 20-10-2017 23:29
Diabeł i bóg
Tomek Włodarczyk 20-10-2017 23:30
I Mahomet
~wstyd 23-10-2017 13:11
Rypiński, lepiej usiądź wygodnie w fotelu i zastanów się, jak zatrzymać tych młodych ludzi, których ciągle w tym mieście ograniczacie. Zastanów się jak zwrócić życie do centrum miasta. Jak sprowadzić tu turystów. Jak rozreklamować to miasto, żeby ktoś chciał je odwiedzić. Jak sprowadzić inwestorów i sponsorów. Na Twoim miejscu rozważyłabym emeryturę i kościółek, bo możesz stanowić poważny problem dla rozwoju tego miasta. Ono naprawdę nie potrzebuje już więcej czarnego PRu.
~obserwatorka 27-10-2017 11:04
Tragedia... Nie sądziłam,że taki poziom dyskusji i jeleniogorzan,.Wstyd!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna jest nadal zarośnięta

Mobilizacja przed II turą

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2228
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%