MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sesja Rady Miejskiej w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:16
Aktualizacja: 17:25
Autor: Ola
Podsumowanie prac remontowych, dożywianie dzieci, zmiany Statutu Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach oraz wyższe wynagrodzenie dla Burmistrza Kowar– to tylko niektóre ze spraw jakie były poruszane podczas 43. Sesji Rady Miejskiej w Kowarach. Podczas rady zatwierdzono 10 projektów uchwał.

Dzisiaj przed południem, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kowarach, odbyły się obrady Rady Miejskiej, które poprowadził przewodniczący Rady, Tadeusz Cwynar. Przed przejściem do rozpatrywania projektów uchwał, Burmistrz Miasta, Mirosław Górecki, przedstawił sprawozdanie z prac między sesjami.

Mówiono o trwających obecnie remontach w Kowarach, zakończeniu budowy zespołu boisk na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej nr 1, wzbogaconym o bieżnię i trybuny czy o wyjeździe polskich i romskich dzieci na kolonię do Kołobrzegu dofinansowaną przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Burmistrz poinformował też o rychłym przeniesieniu na teren Kościoła figury św. Franciszka. Zmiana ta jest niezbędna, by umożliwić kontynuację prac nad budową kanalizacji w mieście. Podsumowano kowarskie imprezy - czerwcowe Mistrzostwa Kowar w Grillowaniu, lipcowe Dni Kowar i sierpniowy Wjazd na Okraj.
Następnie, sprawozdania przedstawili przewodniczący poszczególnych komisji, po czym przewodniczący Rady Miejskiej ogłosił czas na pytania i interpelacje. Pojawił się temat „wyspy” mającej powstać na terenie byłego basenu w Kowarach. Burmistrz jednak zapewnił Radę, że inwestycja przebiega zgodnie z umową (na ten rok przewidziano przygotowanie dokumentacji).

Na sesji uchwały podjęto w sprawach m.in.: podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznawania pomocy w zakresie dożywiania dzieci do 7 roku życia, uczniów do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osób samotnych w wieku emerytalnym, chorych lub niepełnosprawnych; udzielania dotacji w 2009 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w myśl tej uchwały przewiduje się również pomoc prywatnym właścicielom obiektów zabytkowych oraz zmiany Statutu Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach (w zamyśle uchwały jest rozszerzenie zadań ZEZK-u, który poza „mieszkaniówką” miałby zajmować się np. oczyszczaniem miasta czy utrzymaniem zieleni).

Ustalono także wyższe wynagrodzenie dla Burmistrza Kowar, który zarabia najmniej spośród włodarzy gmin ościennych, jak wynikało z zestawienia przygotowanego przez Komisję Budżetu, Planowania i Finansów. W sumie, od momentu wejścia w życie ustawy, Burmistrz zarobi przeszło 9 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Mazolewski show!

Apel do parlamentarzystów

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Prezsa 25-08-2009 19:48
Burmistrz zarobi przeszło 9 tysięcy złotych. TO JEST PARANOJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Burmistrz tyle kasyy a Dywanówke zamykaja KRYZYWS W KRAJU ZA CA TOM KASE MU DAĆ.???????
~wie39 25-08-2009 19:58
więcej dotacji dla cyganów-nierobów,a Polakom którzy mają niewiele-figa z makiem.Oni będą pamiętali to przy najbliższych wyborach...
~j 23 25-08-2009 20:30
Myślę ze kryzys nie dotyczy ,KOWAR, bo jest tu niesamowity dobrobyt a co oferujecie ? bezrobotnym, Burmistrz tradycyjnie zbiera owacje myślę że po tych ,20 LATACH nic się nie zmieniło ,dokładnie prawo dżungli .
~yoko 25-08-2009 20:34
pewnie najważniejsza uchwała pensja burmistrza reszte uchwał to tylko polegają na dokopaniu zwykłemu szarakowi niedobrze mi sie robi już od tych ich rządów wkoło tylko cos zamykają albo utrudniają burmistrz stawia na turystyke ha ha ha to może by sam stanoł i sprzedawał w tej dziurze pamiateczki i z tego wyżył podwyżke sobie to ok i to jaka a tu kryteria zawyża na zapomogi dla niepełnosprawnych np może tak sam by spróbował wyżyć z dzieckiem za 420 zasiłku sama frajda ale cóż wkoncu kowary leza w Polsce to czego sie można spodziewać że tu będzie inaczej ....
~kiyi 25-08-2009 20:37
śmiechy chyba z tą podwyżką ciekawe za co chyba z radości że zamkneli dywanówke której nigdy pomóc nie chciała cała nasza zakichana rada miasta i reszta czy za zamykanie stołówek o pewnie za wiele innych zasłóg o których cicho sza a jeszcze gorąca opieka nad romami
~kowarzanin 25-08-2009 20:51
ten burmistrz to porazka
~wielkie mi tam 25-08-2009 21:18
ja tam bym nie chciał być burmistzrem takiej kwitnącej metropolii i jej bogobojnych, uczciwych i spokojnych mieszkańców nawet za 20 tysiaków, szkoda nerwów:)
~ Bankier 25-08-2009 21:45
Z tymi poborami dla urzedasaka burmistrza trochę przeginaja - placa winna wynosic trzykrotnośc średniej placy z Kowar czyli wypadkowa pielęgniarki, policjanta, sklepowej , urzedniczki w magistracie , nauczycielki wtedy da to odzwierciedlenie poborow dla burmistrza.A nie powinno nastawiać sie na jakieś porównywanki do innych którzy wyciągaja kasę z budżetu bez umiaru i ile się uda.!! Przecież w kazdej chwili buemistrz nie musi sie zgodzic z poborami i posadą jak jemu nie odpowiada , wiec może zalożyc wlasna firme i dostarczać podatki a nie wybierać po 9 tysiakow z ubogiego budzetu ktorego na nic nie stać !!
~ok 25-08-2009 22:12
I to jest demokracja......jeden ma a drugi żebra...... komuno wróc
~Piotr12345 25-08-2009 23:14
Nie wytrzymałem czytając powyższe komentarze. Rzadko tu zaglądam i chyba znów przestanę. Przerażające jest przedstawiony sposób myślenia jak to jest ujęte, szaraka, pielęgniarki czy sprzedawcy pamiątek. Ludzie, ja Wam serdecznie współczuwam, ale spróbujcie zrozumieć władzę! To Wasz przedstawiciel, sami go wybraliście! Zobaczcie ile dobrego zrobi przyciągajac turystów. Panie szanowny sprzedawco pamiątek, niech Pan łaskawie zobaczy ile wtedy Pan będzie zarabiał, ile bedzie Pan w stanie punktów z \"badziewiem\" otworzyć, ilu ludzi będzie Pan mógł zatrudnić. Pan szarak znajdzie pracę u Pana pamiątkarza a Pani pielęgniarka może przejdzie do pracy w prywatnej przychodni, bo jakiś inwestor wpadnie na pomysł otworzenia prywatnej kliniki np dla turystów. Pensja burmistrza to jedno, ale szanowni ludzie, nie podcinajcie skrzydeł swojemu wybrankowi, tym bardziej i tak jest najskromniej opłacany w Waszej okolicy. Serdecznie zapraszam do dyskusji.
~Aleksis 26-08-2009 11:39
Wszystko pasuje , lęcznie z zasadami demokracji - ale nie zapominajcie że Burmistrz to nie pracuje na wlasny rachunek tylko jest utrzymankiem budżetu jak wiele innych zawodow więc niech pobory jego maja wymiar dostosowany do powierzchnii zatrudnionych w budzecie a nie wygarnia jak w wysoko dochodowej firmie kapitalistycznej, bowiem nauczycielka , pielęgniarka ma tez pobory , ale dlaczego Burmistrz musi mieć dziesięciokrotnośc . ! ich poborow !
~mirekk 26-08-2009 18:33
zgadzam sie z opinią kowarzanina to porażka
~heyo 26-08-2009 20:01
zgadzam się z opinią kowarzanina i mirkak-to porażka
~gość - przejazdem 26-08-2009 21:36
Kowarzanie !!! pomyślcie jakie macie piękne wyciągi, trasy narciarskie, sztolnie, markety. Pomyślcie jaką MIELIŚCIE Fabrykę Dywanów, Pogotowie Ratunkowe w centrum miasta i pomyślcie dlaczego ich nie ma(???) 99% z Was tego nie wie. Za chwilę nie będziecie mieli NIC co dziś wpływa na Wasze bezpieczeństwo. Nie będziecie mieli POLICJI, STRAŻY POŻARNEJ, ani POGOTOWIA RATUNKOWEGO. PRZECIEŻ TO WSZYSTKO W KOWARACH NIE JEST NIKOMU POTRZEBNE I BARDZO DUŻO KOSZTUJE.Wasi włodarze - ludzie przez Was wybrani tego wszystkiego nie potrzebują.Oni dadzą sobie radę, są bezpieczni - zwłaszcza finansowo. Pozdrawiam.
~regulus 2-09-2009 8:49
Czytam tu wypowiedzi - czysto jak z kampanii wyborczej PO. Niektórzy opowiadają o jakichś cudach (ale w enigmatycznej przyszłości), które spadną na mieszkańców w postaci deszczu złotówek czy euro, "kiedy wypełnią się dni"! Prawda jest cokolwiek inna. Nie po to, nasi włodarze sprzedali wszystko co się dało, by się teraz tym martwić! "Zmartwienia" o basen, wyciąg narciarski, Fabrykę Dywanów i co jeszcze chcecie, zostały scedowane na nowych właścicieli. I do nich odsyła cwana Rada Miasta wraz z Burmistrzem. To już nie jest ich zmartwienie. Burmistrz wdrapał się na ten stołek nie po to, by nie spać po nocach z powodu zmartwień, które mają mieszkańcy miasta, tylko po to, by do wojskowej emerytury "dorzucić parę złotych". Bo przecież, gdy skończy się burmistrzowanie, też chce żyć. I to wygodnie.
~Zyga 1-09-2013 0:55
Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury w Kowarach (Protokół Nr 36/13 z posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury, które odbyło się 12 czerwca 2013r r.), powinna wiedzieć, że burmistrz Kowar nie jest pracodawcą dyrektora szkoły i nie z nim toczy się spór prawny, tylko ze szkołą, która jest przez włodarza bezczelnie manipulowana. Burmistrz Mirosław Górecki tak twierdzi, bo ma problem z czytaniem ze zrozumieniem przepisów prawa. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach wniosła apelację do Sądu Pracy w Jeleniej Górze przeciwko byłej dyrektorce, przecież jest to tylko gra na zwłokę. Sąd I instancji w uzasadnieniu wyroku wykazał absurdy burmistrza, natomiast nie uczynił tego w stosunku do zawodowego pełnomocnika szkoły, bo całkowicie pominął go w tym uzasadnieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po Koronę Gór Polskich

Spór o edukację seksualną

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
49
Tak
71%
Nie
24%
Nie wiem
4%