MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Sesja Rady Miejskiej bez zmian w regulaminie Parku Zdrojowego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2012, 11:57
Aktualizacja: 11:57
Autor: Angela
Fot. Archiwum
– Długa i męcząca, z burzliwymi dyskusjami i dużą aktywnością radnych – tak zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze przebiegła wczorajsza sesja. Ku rozczarowaniu mieszkańców, nie pojawił się jeden z oczekiwanych punktów obrad – zmiany regulaminu Parku Zdrojowego.

Merytorycznie wczorajsza sesja (29.10) była obszerna i różnotematyczna. Mówiono m.in. o oświadczeniach majątkowych, okręgach wyborczych i obwodach głosowania, nowych ulicach w Jeleniej Górze, planie zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie Obwodnicy Południowej i ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze oraz Jagniątkowa, wysokości opłat za zakwaterowanie w bursach szkolnych, 99 procentowej bonifikacie ceny nieruchomości przy ul. Wolności sprzedawanej na cele sakralne, zmianach w budżecie i wielu innych. Zdaniem mieszkańców zabrakło jednak punktu dotyczącego zmiany regulaminu korzystania z Parku Zdrojowego. O takiej potrzebie mówili m.in. przedstawiciele jednostki pomocniczej, tzw. Cieplickiej Rady, władze miasta: prezydent Marcin Zawiła i jego zastępca Hubert Papaj, czy sami radni, w tym m.in. Józef Szarzyński z SLD.

- Mieliśmy nadzieję, że ten punkt zostanie poruszony na sesji – piszą nasi Czytelnicy. - Dużo się o tym mówiło, a kiedy przyszło co do czego, skończyło się na słowach – dodają.

Przypomnijmy, że chodzi o trzy punkty tego regulaminu: złagodzeniu zakazu wjeżdżania do parku rowerami, wprowadzania tam psów i zamykaniu parku na noc.

- Na wczorajszej sesji nie było potrzeby wprowadzania tego punktu do porządku obrad – mówi Janusz Grodziński, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. - Póki co ten regulamin został przez radnych zatwierdzony i obowiązuje. Niech on najpierw zacznie funkcjonować przez jakiś czas, a następnie ocenimy, czy potrzebne są w nim jakieś zmiany. Osobiście sprawdzałem regulaminy innych parków uzdrowiskowych w kraju i na świecie, wszystkie są bardzo podobne. My mamy komfortową sytuację, której wiele uzdrowiskowych miejscowości nam zazdrości. Mamy bowiem dwa parki: jeden elitarny – Park Zdrojowy - dla mieszkańców i kuracjuszy, a drugi Norweski, gdzie można jeździć rowerem, wprowadzać psy i biwakować. Trzeba przyjrzeć się, jak będzie funkcjonował obecny regulamin i dopiero wówczas pochylać się nad ewentualnymi zmianami, których nie wykluczam, ale nie na tym etapie – dodaje przewodniczący Rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Przedszkole ma się dobrze

Pustostan po premierze

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Kalina II 30-10-2012 12:53
Wreszcie coś sensownego. Oby jak najdłużej spacery bez psich zębów i brudów pod nogami. Ci ciepliccy "działacze" niech wypuszczają swoje psy we własnych ogródkach a nie w publicznym parku.
~ 30-10-2012 13:51
Ten regulamin jest dobry NIE DAMY ZROBIĆ Z PARKU KOLEJNEJ SRALNI DLA ŚMIERDZĄCYCH KUNDLI!!!!!!!!
~pewność 30-10-2012 14:06
TAK to znaczy NIE !!! nie damy żeby nam rowerzyści rozjeżdzali grubymi oponami nasze ukochane psy !!!
~Derw 30-10-2012 14:34
99 procent bonifikaty sprzedaży nieruchomości dla kościoła. No z pełnym szacunkiem, i za przeproszeniem, ale czy kogoś tu aby przypadkiem nie posrało? A niby jakim to przepisem prawnym instytucja kościelna zakupuje nieruchomość przy takiej zniżce? W zamian za dobre słowo z ambony? Pasibrzuchy w sutannach, widze mają niezłe układy.
~amanda 30-10-2012 14:54
a propo zniszki dla kościoła to jakąś paranoja. Jest to nie sprawiedliwe. Uważam że i tak już mają za dużo przywilejów. A co do regulaminu, nie powinno być zakazu dla rowerzystów ani zakazu wprowadzania psów. Jest to absurdalne. Trzeba by było zadbać o to żeby właściciele sprzątali po swoich czworonogach (postawić specjalne kosze i je faktycznie opróżniać a co jakiś czas) cały świat otwiera się na ludzi ze zwierzętami a u nas jak zawsze na odwrót. Eh...
~Marcin 73 30-10-2012 15:42
Najwyraźniej radni dostrzegli że "robiąc dobrze" kilku setkom właścicieli psów zepsują Cieplice i pogorszą standard życia 15 000 pozostałych mieszkańców. I chwała im za zdroworozsądkowe unikanie tego tematu. Pozdrawiam, Marcin Kaflik - Ciepliczanin
~ 30-10-2012 17:02
... a rowery Kaflik? Co o rowerach powoesz? Tak tylko pytam z ciekawosci, bo Twoje zdanie nic nie zmienilo. I tak tam bede jezdzil:-)
~Ryś z Klanu 30-10-2012 19:29
Panie Grodziński!Ma Pan ludzi za idiotów?W jakich parkach na świecie Pan bywał i w jakich to parkach są zakazy dla rowerzystów czy wprowadzania psów?Chyba tylko w NRD!Nie szanuje Pan swoich pracodawców (wyborców).
~Yrezi Rewor 30-10-2012 19:33
Rysiek z Klanu dobrze prawi... nie OTAKE Polske walczyliśmy!
~ 30-10-2012 19:42
do 13:51, kompleksy się kłaniają , sam jesteś kundlem,
~dzac 30-10-2012 21:11
a ja rowerem i tak bedę♪ jeżdził i w * mam zakazy a jak ktoś mi podsdoczy to w * dam i dalej pojadę i tyle !
~do dzac 30-10-2012 21:16
... chyba, że trafisz na lepszego od siebie, to nie pojedziesz...
~ 30-10-2012 22:14
Wszyscy olewają parkowe zakazy- nie tylko ten dupek o ksywie "dzac" ,czy chuda czarnowłosa dziunia z twarzą prosto z mikrofalówki, która codziennie i ostentacyjnie wypróżnia się swoim wilczurem na trasie wzdłuż PMP. Czy nam się to podoba, czy nie- mieszkamy w Azji Zachodniej...
~do 22;14 30-10-2012 22:44
Stary... co Ty jarasz? Zaprzestań tego..:-)
~dz.do 22:14 31-10-2012 7:44
do gościa z 22:14 piszesz dupek to może uzasadnisz dlaczego ??? hmmm ? tylko dupek tam właśnie nie będzie jeżdził bo park waśnie po to jest by po nim min. jeżdzić. Ma słuzyć do rekracji nie tlko pieszej. Co do psów to z zakazem się zgadzam bo całe to miasto jest osrane to chociaz park czysty ma szansę być.
~Stary pies 31-10-2012 9:21
Kapituła Orderu Psiej Kupy informuje, że poszukuje danych obywatela Cieplic, który wydzierał się na biednych radnych, że od 50 lat wyprowadza psa na wypróżnianie do Parku Zdrojowego i będzie to robił dalej. Nadany mu został złoty Order. Gratulujemy! Swoją drogą to ten pies jest już w bardzo podeszłym wieku.
~dzac 31-10-2012 11:20
/dzac/Oj chyba wiem kto to pisze.Myślę ze powinien zająć się czymś pozytywnym,a nie tylko rowerkiem. Bo ma dużo do zrobienia w swoim życiu.
~krycha 31-10-2012 14:09
tak ujadacie na srające psy w parku,niech miasto wyznacz teren na którym nasze czworonogi będą mogły załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne,przecież to tylko zwierz,ludzie są gorsi od nich,jeden z drugim stanie pod drzewem i się odleje to dobrze?.a zdarza się że wypnie cztery litery i nawali. ludzie o czym wy mówicie zastanówcie się/?
~Derik 31-10-2012 14:41
Można zrozumieć racje każdej ze stron. Rowerzyści mi nie przeszkadzają, o ile uważają na pieszych, a nie pędzą na złamanie karku. Psy także mi nie wadzą, jeżeli są prowadzone na smyczy. Srają, nie srają - jaka to różnica - bezpańskie psy i tak obsrywają park - są służby oczyszczania miasta - wystarczy przejść się alejkami dwa razy na dobę i posprzątać. Jednakże krew się we mnie gotuje, gdy dobra pańcia puści swojego slitaśnego czworonożnego b...ka luzem, bo piesek musi się wylatać. Przecież nie gryzie. Ja osobiście dzięki takiej idiotce mam nieplanowane wizyty u psychologa dziecięcego, bo wielgachny wilczurek powalił w parku moje 6 letnie dziecko - chciał sie bawić, ale przerażone dziecko tego nie zrozumiało. Rachunki zbieram - paniusia zapłaci. Ale dlatego jestem przeciwny psom w parku
~HAU HAU 31-10-2012 18:18
CO WY LUDZIE TAK UWZIĘLIŚCIE SIĘ NA TE PSY??? PSIA KUPKA TO JEST EKOLOGICZNA SPRAWA, PO DWÓCH TYGODNIACH WSIĄKNIE W GRUNT I JESZCZE UŻYŹNI KWIATKI CZY INNE CHWASTY, KTÓRE POSADZONO W PARKU. WALCZCIE LEPIEJ Z TYMI, KTÓRZY CHODZĄ PO PARKU I WYRZUCAJĄ PAPIERKI PO CUKIERKACH, BUTELKI PO WODZIE MINERALNEJ, PETY, SREBERKA PO CZEKOLADZIE, FOLIE ITD. ITD. WIECIE, ILE CZASU TO SIĘ ROZKŁADA? A WAS DRAŻNI MAŁA PSIA KUPKA, KTÓRA PO KILKU GODZINACH PRZESTAJE ŚMIERDZIEĆ, PO KILKU DNIACH UPODABNIA SIĘ DO OTOCZENIA, A PO KILKU TYGODNIACH JUŻ JEJ NIE MA. SRAJĄCE WIEWIÓRKI WAM NIE PRZESZKADZAJĄ, ALE PSY JUŻ TAK??? DLA MNIE NAJWIĘKSZE KUNDLE TO SĄ CI, CO DRĄ MORDY POD ADRESEM PIESKÓW I ROWERZYSTÓW I TO ONI POWINNI MIEĆ ZAKAZ WSTĘPU DO LASU !!!
~jelenia 1-11-2012 3:19
Trochę żenada wyszła z tym regulaminem, ciekawe co na to nasz ukochany Marcin Complex, który całkiem niedawno zapowiadał, że powinien on być zmieniony w kwestii psów i rowerzystów. A już gadanie radnego Grodzińskiego w odniesieniu do zapowiedzi prezydenta to jakaś kpina: "Póki co ten regulamin został przez radnych zatwierdzony i obowiązuje. Niech on najpierw zacznie funkcjonować przez jakiś czas, a następnie ocenimy, czy potrzebne są w nim jakieś zmiany". A to ciekawe, a tych co protestowali, a była to dość liczna grupa, można jak widać najzwyczajniej olać, oj wstyd panie Grodziński!!!
~jaceksracek 1-11-2012 19:57
Byłem na tej sesji Cieplickiej Rady i nie wywnioskowałem ze radni są przychylni srającym psom i wyscigom młodzirzówki przez parkowe aleje.Przybyli na zebranie właściciele psow,niektórzy podpici, zachowali się skandalicznie czemu radni byli przeciwni a jedynym sprzyjającym był pan z chotelu Gaspar i to raczej nie z przekonania a kariery Aż piszczał ze jutro skieruje wniosek do radyi co?-psie gówno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Był "Krok do sukcesu"

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
86
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%