MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Sesja po burzy politycznej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 września 2010, 10:59
Aktualizacja: 10:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jutro w ratuszu po raz pierwszy po politycznych zawirowaniach na LXXII posiedzeniu zbiorą się radni miejscy. Porządek obrad przewiduje 32 punkty.

Radni zajmą się głównie projektami uchwał w sprawie sprzedaży lub dzierżawy nieruchomości w różnych częściach miasta. Między innymi, rada zdecyduje, czy można oddać w dzierżawę na 20 lat Basztę Grodzką. Pod głosowanie trafi też projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej. Rajcy będą też dyskutować o przekwalifikowaniu ulic Wyczółkowskiego z drogi gminnej do kategorii dróg powiatowych.

Rozpatrzą także szczegółowy tryb przyznawania nagród i honorowych tytułów miasta Jeleniej Góry oraz ustalą wysokość nagrody miasta. W porządku obrad jest także wydanie opinii lokalizacyjnej kasyna gry dla jednej ze spółek. Początek obrad o godz. 9 w ratuszu.

Po raz pierwszy w tej kadencji radni klubów Platformy Obywatelskiej oraz Jeleniej Góry XXI – połączeni porozumieniem – będą stanowili większość potrzebną do zaakceptowania (bądź odrzucenia) proponowanych projektów uchwał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ciekawy123 27-09-2010 12:03
Jak można zabytek, dobro nasze narodowe - dać w dzierżawę na 20 lat prywatnej osobie czy firmie - śmiech ??????
~Obywatel 27-09-2010 12:05
Ludzie w jeleniej Górze ubożeją a oni chcą stawiać kolejne kasyno gier i budować kolejne sklepy :/ Niedługo na jednego mieszkańca będzie przypadać jeden sklep w którym będzie pracować za 1000zł wypłaty co miesiąc, którą będzie przewalać w jedną noc w tym nowym kasynie.
~Obywatel 2 27-09-2010 17:42
A może niech do baszty wróci informacja turystyczna.Przecież kiedy ruszy galeria w tym rejonie miasta będzie wzmożony ruch.Turyści(także zakupowi) i mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do materiałów promocyjnych i informacji o atrakcjach całego regionu.
~POLO 27-09-2010 18:26
Czy Baszta Grodzka ma podzielić los restauracji w budynku ratusza.Ceny nieruchomości w otoczeniu Galerii rosną z dnia na dzień a miasto oddaje w dzierżawę taki obiekt na 20 lat. Czy ma to być śladem Kusiaka oddanie za darmo tak jak przedszkoli ? Czy nie stać nas na dobry pomysł na zagospodarowanie Baszty na cele kulturalne.
~ale jaja 27-09-2010 21:10
Do Szanownych Przedmówców ! Koniec kadencji, nie wszyscy "załapią się " na stołek RADNYCH. Kręcą,mącą a TU POPROSTU O MONETĘ IDZIE. Przecież przeciętny nie dostanie czyt; nie wygra przetargu. A potem w całym Ratuszu tak pięknie pachną drogie perfumy.
~rado 27-09-2010 22:11
Najważniejszy punkt z 32 to nagrody, bo jeszcze jest trochę kasy do skierowania we właściwe ręce, a potem aby przeczekać do wyborów, bo jak się już politycznie zaistniało to koledzy nie pozwolą pozostać w zapomnieniu zawsze się jakiś stołek znajdzie jak nie w ratuszu to w którejś spółce komunalnej i nawet wiek emerytalny nie jest tu przeszkodą a młodzi na saxy niech przywiozą trochę waluty by coś się działo w tej Jeleniej dziurze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%