MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Sesja nadzwyczajna czy samorządowy kabaret?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 listopada 2017, 6:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 listopada 2017, 8:14
Autor: WAC
Fot. WAC
Kabaret, cyrk i polityczna hucpa – takie określenia padały najczęściej w kuluarach na określenie tego, co działo się 3 listopada podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego. W jej trakcie radni nie przychylili się do wniosku starosty jeleniogórskiego Anny Konieczyńskiej i nie odwołali z pełnionych funkcji wicestarosty Pawła Kwiatkowskiego oraz członka zarządu Andrzeja Walczaka.

Układ sił w radzie (w której mniejszość popiera starostę) jeszcze przed rozpoczęciem obrad jasno wskazywał, że najprawdopodobniej tak się stanie, jednak okoliczności w jakich się to ostatecznie odbyło śmiało można uznać za kuriozalne

Sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Jeleniogórskiego została zwołana przez grupę pięciu radnych: Jacka Włodygę, Jerzego Pokoja, Grzegorza Truchanowicza, Grzegorza Rybarczyka i Mirosława Góreckiego, a w jej programie znalazło się rozpatrzenie wniosków o odwołanie wicestarosty P. Kwiatkowskiego i członka zarządu A. Walczaka złożonych przez starostę A. Konieczyńską.

Jeszcze przed sesją okazało się, że w związku z kontrowersjami natury proceduralnej wnioskodawcy wycofali swój wniosek o jej zwołanie. W ślad za tym swój wniosek o odwołanie skonfliktowanych z nią członków zarządu anulowała też starosta. W tej sytuacji niemal godzinę radni debatowali, czy rozpocząć obrady. Ostatecznie po opinii radcy prawnego rady Krzysztofa Warzyńskiego, który analizując zapisy ustawy o samorządzie powiatowym wywodził, że nawet wnioskodawcy nie mogą wycofać raz złożonego wniosku o zwołanie obrad, gdyż w momencie jego wpłynięcia do biura rady staje się ono jego dysponentem, sesja formalnie się rozpoczęła.

Jako, że inicjatorzy zwołania posiedzenia nadal uważali, że nie powinno się ono odbywać, radny G. Truchanowicz wystąpił o zmianę w programie obrad polegającą na usunięciu z niego obu głosowań nad odwołaniem oraz w przypadku gdyby były one skuteczne nad powołaniem nowych członków zarządu.

Jak łatwo przewidzieć, wniosek ten jednak przepadł w głosowaniu i starosta jeleniogórska przystąpiła do odczytywania swojego obszernego wniosku o zdymisjonowanie obu członków zarządu. Robiła to jednak to przy znacznie uszczuplonym audytorium, gdyż stronnicy P. Kwiatkowskiego i A. Walczaka demonstracyjnie opuścili salę. Po odczytaniu wniosku przyszedł czas na głosowania nad odwołaniem obu członków zarządu. W tych ostatnich nie brali jednak z kolei stronnicy A. Konieczyńskiej, którzy niemal w komplecie opuścili obrady. Na sali w roli obserwatora pozostał jedynie Jacek Włodyga, jednak nie głosował. Podobnie uczynił radny Rafał Mazur, który konsekwentnie od pewnego czasu odmawia udziału w głosowaniu nad odwołaniem poszczególnych członków zarządu.

Ostatecznie oba tajne głosowania zakończyły się 100-procentowym poparciem dla wicestarosty i członka zarządu. Przeciw ich odwołaniu opowiedziało się 10 radnych, nikt nie był przeciwny ani się nie wstrzymał. Oznacza to, że sytuacja permanentnego konfliktu w zarządzie powiatu będzie trwała najprawdopodobniej do końca kadencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie obwodnica Kaczorowa

Działka ważniejsza od zabytku?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~Dariusz Mostrąg 4-11-2017 8:03
Zupełnie niepotrzebna grupa społecznych pasożytów. Badania naukowe dowodzą, że każda władza demo...lizuje i jest nadużywana wobec społeczeństwa. Dotyczy polityków, urzędników, przestępców i władzy religijnej. Największe poczucie wpływu na otaczającą nas rzeczywistość daje społeczeństwu demokracja oparta na systemie referendalnym na wzór szwajcarskiej. Jest też najmniej korupcjogenna.
~ 4-11-2017 8:14
Sesje tej rady powiatu polegają głównie na odwoływaniu siebie nawzajem i uchwalaniu sobie nowych stołków .To takie przetasowanie przy korycie które mieszkańcom zupełnie nic nie wnosi ,ale aby radnym żyło się dostatniej
~ 4-11-2017 8:18
To nie są społeczne pasożyty..Ci radni ciągną powiatową kasę dla siebie niczym ojciec Tadeusz Toruński kasę państwową.....a kłócą się bo biorą w kieszenie nie po równo......
~jtz 4-11-2017 8:28
Przecież ta cała skorumpowana total-opozycja w swoich szeregach niema konkretnego kandydata na żadne stanowisko ani w wyborach samorządowych ani w parlamentarnych, bo co jeden to albo aferzysta albo agent obcych interesów albo targowica czy inna POtargowica antypolska.Wiadomo że mieszkająca w Polsce porosyjska pozostałość ich popiera,ale u Polaków mają szlaban na jakiekolwiek stanowisko w państwie Polskim.Dość rozgrabiania Rzeczpospolitej.
~eta 4-11-2017 9:17
No czego chcecie, przykład idzie z góry...
~Dariusz Mostrąg 4-11-2017 10:02
Najlepsza definicja państwa z jaką się spotkałem, której autorem jest socjolog, politolog i ekonomista Franz Oppenheimer: "Państwo to organizacja, która dokonuje grabieży na danym terytorium". Najkrótsza i najprecyzyjniejsza. Nie wymaga uzupełnienia. Niestety, zwolenników PIS-u informuję, że PIS też kradnie, żyje na nasz koszt i zadłuża kolejne pokolenia. Jakim prawem?! Dopóki tak zwane państwo nie będzie naprawdę reprezentowało interesów społeczeństwa lecz będzie jego przeciwnikiem, nie będzie dobrze.
~pff 4-11-2017 10:50
Trafna teza, dodałbym, że nieufność i fobie Kaczyńskiego skutkują traktowaniem Polski po trosze jak terytorium okupowanego ze wszystkimi tego konsekwencjami w postaci braku zaufania do instytucji państwa i demolowania tychże instytucji.Z kolei poprzednicy pozwalali innym krajom na posunięcia niemal kolonizatorskie . Z deszczu pod rynnę.
~rysiek w swetrze 4-11-2017 11:05
Skoro manipulujesz, platfusowy p...pie, to rób to jakoś zręczniej.
Leszek Wrotniewski 4-11-2017 11:55
Zaprosili na wódę... i sobie poszli!
~pff 4-11-2017 12:25
Zręczniej? Ok, let's try. TY PISOWSKA ŚWINIO , prawacki b...ku, POzdrajco, POubeku !!!!!!!!!! Dobrze będzie ? Starałem sie Rysiu.For you :D
~acab 4-11-2017 12:38
a wszystko za nasze pieniądze. im jak zwykle mało, aby dla siebie mieć więcej. zdrajcy Polskości !
Grażyna Haliczko 4-11-2017 12:41
Ja sięnpytam gdzie są młodzi ,wykształceni ludzie,którzy chcą coś dla tego miasta zrobić.
Beata Wójtowicz 4-11-2017 15:01
W Anglii 😂
Grażyna Haliczko 4-11-2017 15:50
No właśnie.,bo tu nie ma perspektyw dla młodych wykształconych ludzi.przykre.
~Xxx 4-11-2017 12:57
W Urzędzie powinno się pracować a nie zajmować polityką! !!
~a-b-c 4-11-2017 14:02
"Jak nam kiedyś napomknęli Że są w stawie dwa piskorze Tośmy cały staw spuścili Chociaż wielki był jak morze Chłop żywemu nie przepuści! Chłop żywemu nie przepuści! Jak się żywe napatoczy, Nie pożyje se a juści!"
~Bambo 4-11-2017 14:29
Puffo locuta causa finita!!! Pffujo orzekł i przy okazji jak zwykle walnął jak śliwką w beton, po obrażał innych i zakończył swoją ynteligentną wypowiedź. Nic nowego oprócz sesji powiatu.
~proste 4-11-2017 14:35
Powiaty są nam potrzebne jak pryszcz na d.
~Grzechu 4-11-2017 15:01
A ja mam pomysł!! słuchajcie!! załóżmy stowarzyszenie "Mieszkańcy Jeleniej Góry" zjednoczmy się i sami wybierzmy sobie kandydata na Prezydenta Jeleniej Góry, kandydaci składają do stowarzyszenia swoje CV i my wspólnie wybieramy swojego kandydata na prezydenta i wybieramy go!!! Dość biurokracji, dość najwyższych opłat komunalnych, bałaganu syfu, kolesiostwa, zwolnić 40% procent urzędników i obniżyć podatki, zwiększyć inwestycje w mieście itd.
~pytacz 4-11-2017 15:57
Czy ktoś jest w stanie precyzyjnie określić, po co są starostwa powiatowe, skoro funkcjonują samodzielne samorządy miast i gmin???
~aby 4-11-2017 16:56
Po co są starostwa? Żebyś z byle p..rdołą nie musiał jechać do urzędu wojewódzkiego.
~maciory 4-11-2017 17:35
po co są starostwa powiatowe? po to żeby KODziarze mieli skąd kasę trzepać ha ha ha
~pff 4-11-2017 17:38
Ja prdl, Bambo, "śliwką w beton" ??? Co to k... jest? Skąd przybywasz dobry człowieku? Do you came in peace?
~-t-tryk 4-11-2017 17:50
GRZECHU z 15 01 mądrze pisze , ale jeleniogórzanie chyba nie dorośli jeszcze do takiej logicznej samorządności
~Bambo do pff 4-11-2017 18:58
Pff, pffuju, ...uju, czy jak ci tam. Jak mam się do ciebie zwracać? Tak jak siebie nazwałeś w poprzednich komentarzach: "świnia", "prostacki b...ku", czy inne "buraku", hieno jelonkowa?, czy tym co sobą reprezentujesz, np. "komuszku", "Pwłewłowcu", "Kodziarzu"?. Czy może twój pseudonim wywiera na ciebie negatywny wpływ? No więc jeśli tak się przedstawisz, to określ się!!! Śliwką w beton - twój beton twojego rozumku. Poza tym: Go duck a fuck!!! Może to zrozumiesz ty pozorze ynteligenta!!! P.S. Nie jestem dobrym człowiekiem. Musiał bym ciebie obrzucić kamieniami. Jak zaczniesz komentować nie obrażając nikogo, to inni wobec ciebie też zmienią ton polemiki. Do you understand it?
~pff 4-11-2017 19:11
"Musiałbym",jeśli już hitlerowski a..lfabeto. Ze wskazaniem na a..l :D
~Bambo do puffa 4-11-2017 19:30
Dobrze tak się do ciebie będę zwracał: a...lfabeto. Z tym hitlerowskim źle mi się kojarzy, ale skora dojesz wybór to ok. Tedy słuchaj a...lfabeto: Przerastasz w swoim chamstwie wszystkich. Nazywając ciebie określeniem jakiegoś zwierzęcia, czy warzywa stanowiło by dla tych obrazę. Plując ci w twarz mówisz że deszcz pada. Szkoda deszczu. Pozorujesz siebie na kogoś mądrego a w gruncie rzeczy jesteś najzwyczajniejszym prymitywem... Naruszasz regulamin za każdym razem, bo tylko wyzywasz innych. To twoja choroba?... Najbliższym ośrodkiem leczenia tego rodzaju schizofrenii znajduje się w Bolesławcu. Może ci trzeba jakoś pomóc i zawieść ciebie tam? Nie prowadź leczenia na pokerku, czy pod budką z piwem. To strata czasu. A może ty po prostu zmarnowałeś swoje życie i teraz jesteś zakompleksiony...
~Obiektywna 4-11-2017 19:38
Nieroby dalej przy korycie szkoda że nikt im wkońcu do du.... się nie dobierze i nie pogoni tego towarzystwa darmozjadów
~sen 4-11-2017 20:15
Wszyscy do wymiany,tam ktoś jest normalny.
~pff 4-11-2017 20:35
Hahahahaha :D Katolski g...k się rozkręcił, nie z..raj się :D
~Boss 4-11-2017 20:41
Niemcy budżet państwa jedna dziesiąta PKB 80 milionów mieszkańców Polska budżet państwa jedna czwarta PKB 40 milionów mieszkańców kiedy to zrozumiecie że utrzymanie tego syfu,burdelu tej patologi kacyków partyjnych nierobów kosztuje 25 procent tego co wytwarza się rocznie w tym kraju te pasożyty przeżerają wasze podatki starostwa,fundusze,agencje,spółki miejskie ,szkoły,szpitale ,urzędy nawet termy opanowane są i drenowane przez tych darmozjadów to jest chore dlaczego ludzie na to pozwalacie żadna partia nie będzie dbać o wasze dobro w Niemczech w jednostce administracyjnej j 6 tysięcy mieszkańców pracuje 11 osób rady tamtejszych gmin nie liczą więcej niż 4-5 osób w Polsce w gminie 1300 mieszkańców w urzędzie pracuje ponad 100 osób w radzie zawiązują się koalicje partyjniaków PARANOJA
~Bambo do pff 4-11-2017 20:55
Widzisz a...lfabeto - ten artykuł dotyczy sesji powiatu, a nie katolicyzmu. Nie podniecaj się tak bo się spuścisz trzepiąc swojego konia!!! No sam widzisz, że jesteś a...lfabetą bo nie piszesz na temat chory człowieku!!!
~ 4-11-2017 20:59
Ależ tu jest depresyjnie :(
~Gustaw 4-11-2017 22:45
Pojawił się jadowity hejt, prawdopodobnie podnieśli stawki za taki wPiS :-) Pozdrowienia dla płatnych hejterów i życzenia znalezienia "koryta" dla tych którzy hejtują z przekonania - czytaj głupoty :-))
~ 4-11-2017 22:52
Przy następnych wuborach będziecie głosować na tych pierdzistołków. Większość z nich i tak zajmuje państwowe stołki i przez to mogą dorabiać do pensji w powiecie. Nie ma problemu z wolnym na wyjazdy turystyczne do Achen i innych. Mogą przed pracą w pracy po pracy rozwijac się artystycznie inteligenty szkoda tylko że nie za swoje.
~k 5-11-2017 0:26
Pasożyty, katafalki koryto i tyle !!!
~anty antek 5-11-2017 1:32
Ić će wsie w 3,14zdu.
~ 5-11-2017 6:17
Odkrecajcie tabliczki posozyty idziemy PO was.
~ 5-11-2017 7:10
Czy ktoś policzy ile w Jeleniej Górze jest stanowisk przy korycie i ile to wszystko kosztuje?
~Piastów 5-11-2017 7:47
A dlaczego pam Rybatczyk uciekl z sesji straznik miejski a sie boi
~shg 5-11-2017 8:56
Potrzebna jest jak najszybciej radykalna reforma sadownictwa , bo inaczej ta wspaniala kasta bedzie dalej tak postepowac jak z tymi 265 asesorami . Tacy jak Żurek i jego kamanda powinni odejść w NIEBYT SĄDOWNICTWA NA ZAWSZE. Ale niektórzy z nich powinni zapoznać się z CELĄ WIĘZIENNĄ / np. kier. pod wpływem, kradnący w sklepach, łapówkarze itd./
~grzesiu 5-11-2017 11:09
Trzeba uszanować wolę większości i brać się do roboty.Chyba każdemu radnemu zależy na dobru powiatu, są sprawy nie cierpiące zwłoki, szkoda czasu na próżne udawadnianie kto jest mądrzejszy.
~obserwer66 5-11-2017 12:04
No to jedynym zwycięzcą tej hucpy jest Mazur - odmawia brania w tym udziału - czyli mądrzejszy jest od pozostałych. Pytanie tylko czy on to z cwaności i przebiegłości robi czy taki rozsądny?
~Bood 5-11-2017 13:50
Bolndi pod kusą mini ma niezłe kochones. Bez większości w Radzie zagania do rogu i cwiczy, cwiczy, ćwiczy PiSL. ;-))))))))
Lucjan Szpila 5-11-2017 14:51
Młodzi nie chodzą na wybory, to i młodzi nie wybierają młodych.
~ 5-11-2017 16:53
Przestańcie! Wiadomo że człowiek to taka konstrukcja że robi nie dla tego że chce tyko musi. Gardłujecie bo zazdrościcie posadek. Sam też troszku zazdraszczam:)
~dis 5-11-2017 17:27
W ostatnich miesiącach na skutek przyjętej formuły cenowej przez Tuska i Pawlaka cena gazu kupowanego w Gazpromie zaczęła gwałtownie rosnąć. Jesienią poprzedniego roku wyniosła jeszcze około 360 USD za 1000 m3 a od nowego roku najprawdopodobniej przekroczy 500 USD za 1000 m3 i wszystko wskazuje na to, że będzie rosła nadal. Mam nadzieje że prokuratura rozliczy z tej przewałki Pawlaka i Tuska.
~sajmon 5-11-2017 17:36
Hmmm... Jezu ludzie przecież każde dziecko nawet wie że te bydło przy korycie do żarcia się lgnie :) Ale też każde nawet małe dziecko wie że szyneczka z takiego wieprzka smakuje wybornie :)
~Bambo 5-11-2017 18:05
Pojawił się beznadziejny Gustaw 22:45 (04.11.2017 r.), który ma za małą stawkę za swoje płatne hejty. Gustaw nie dziw się. Pisząc takie dyrdymały, ciesz się, że w ogóle ktoś ci płaci!!! Czy ty jesteś ziomalem puffa - a...lfabety?
~sajmon 5-11-2017 18:18
Hmmm... Ale macie problem chłopaki :) Kiedyś jak był jeszcze Jelmes czy jakoś tam :) To bydło szło pod nóż i nikt nie płakał tylko wyroby z nich zajadał :) A teraz szynka be, kaszanka be, proponuję sałatę ale z umiarem :)
~sajmon 5-11-2017 18:37
Hmmm... ~Bambo a co do pff wiesz chyba co to znaczy :) I kim ten typ jest ?? Działania tego typa wpisują się w typowo nazistowską propagandę przelaną na nasz Polski grunt. Wspiera on dość tendencyjną narrację PO i wspieranie niemieckich ugrupowań na naszym terenie :( Brak tak jak kiedyś żołnierzy niezłomnych pozwala plenić się takiemu plugastwu :( Ludzie patrzą i obserwują i w duchu swoje wyroki dają i Bóg z nimi :)
~Bambo 5-11-2017 18:52
Dzięki Sajmon za uwagi na temat tego typa.... Dodam jeszcze, że te jego wywody widać też w tzw. komentarzach tego typa. Co do Gustawa mogę się zastanawiać czy to nie ten sam typ lub może ziomal pffuja...
~ 5-11-2017 19:25
A JA lubię jak się coś dzieje. Z mojego, czyli niemieckio-radzieckiego punktu widzenia i siedzenia każda r..pierducha, nawet ta nie ogólnopolska ale mikro peryferyjnego samorządu, to potężny ładunek wybuchowy, rozwalający od podstaw struktury państwa i społeczeństwa.
~Pi 5-11-2017 19:25
Pomijając osoby występujące w tym teatrze pytam po co nam dwa powiaty ziemski i grodzki? Podwójna władza - podwójne koszty.
~sajmon 5-11-2017 19:55
hmmm... 05-11-2017 19:25 | ~Pi no więc na polityce to może się nie znam :) Ale może to dlatego są nam potrzebne dwa powiaty by to nie jedne świnki podejmowały bzdurne decyzje :) I odwołać się może łatwiej ??
~sajmon 5-11-2017 20:14
hmmm Dwa 05-11-2017 19:25 | ~Pi Jak uważasz że można śmiecić i domagać się potem posprzątania od tak bezkarnie :) To nie dziwi mnie twój zapał do ograniczenia decyzyjności i coś takiego na wzór władzy centralnej :) Komuś tu sterować się zachciewa na szczeblu z punktu widzenia kwoki :) Odsyłam do artykułu o śmieciach :)
~Zin 7-11-2017 8:50
To świadczy o tych ludziach i ich niskim, kompromitującym poziomie, wstyd za tych ludzi, zapomnieli jaką mają wypełniać rolę w stosunku do ich wyborców, społeczeństwa,
~pff 7-11-2017 10:55
Buhahahahaha, jaka piekna miłośc :D Hmmm...sajmon :) ....hmmmmm... :) I szajbusek bambo hahahahahahaha .Sojusz biedy z nędzą, tudzież syfa z trądem :D Komentatorzy wyklęci hahahahahahaha :D Made my day :D Nieeee żócim źeeeemiii skont nasz ruuuuut....Śmierdź wrogą ojczyzny Hahahahaha
~pff 7-11-2017 11:41
A tak ma serio, podobno Lec twierdził,ze najgorszy rodzaj a...lfabety to a...lfabeta, który potrafi czytać i pisać, a już nieszczęście, gdy taki bierze się za historię. Z kolei Sztaudynger napisał, że a...lfabeta może np dyktować i dopuszczalny jest również anonim, pod warunkiem, że piszący pod dyktando jest autemtycznie nikim :)
~Bambo do pff 7-11-2017 13:49
Pffujo, ujo, ..ujo, czy jak ci tam. a...lfabeta się odezwał - i co hieno portalowa?.... Znowu nie na temat. Zacznij od elementarza od literki "B" - jak burak. A jak już zastosowania tej literki w zdaniu poznasz poznawaj inne. Jest takie powiedzenie: "Milczenie, głupca, mędrcem czyni"... Nie wymieniaj nazwisk tylko pisz na temat nie obrażając innych. Sęk w tym, że ty tego nie potrafisz!!! I to jest twój problem...
~pff 7-11-2017 14:11
Hahahahahaha , furiat znowu się nakręcił :D Masz ty farfoclu jakieś życie poza ślęczeniem na jelonce ? :D
~Bambo do pff 7-11-2017 14:29
Pffujo, ujo, ..ujo, czy jak ci tam - a...lfabeto. Sam się hieno portalowa nakręcasz. Sam siedzisz na nie aktualnych artykułach i i wypisujesz te swoje fidrygałki. Pisałem ci czubie pisz na temat. Skończyłeś już przerabiać literkę "B"?. To weź się za "C" - jak cymbał grzmiący głupotą. Przy okazji przerobisz literkę "G".
~eko 10-11-2017 19:00
Koryto jest tylko jedno ale coraz mniejsze. Potrzeby świń niestety nie maleją . Niech sie za rok uczciwi nachapią !
adam57sochrau 22-11-2017 17:35
Czyste pasozyty!!!Pavulon wskazany!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Kowary liczą straty po nawałnicy

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%