MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Sesja bez emocji – projekty uchwalone

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 kwietnia 2016, 11:23
Aktualizacja: Czwartek, 21 kwietnia 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny, mimo że w kuluarach wrze, sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry miała spokojny przebieg, a większość uchwał przyjęto niemal jednogłośnie. We wtorek, 19 kwietnia radni m.in. powiększyli kapitał zakładowy Term Cieplickich oraz powołali Radę przy Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna.

Po wystąpieniu prezydenta nt. prac między sesjami, na mównicę wszedł Leszek Malinowski, przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”, który po niespełna roku działalności podsumował działalność swojej rady, wyliczał sukcesy i sygnalizował problemy, z jakimi boryka się uzdrowiskowa część Jeleniej Góry. Apelował również o większą współpracę z Radą Miejską, aby rajcy z Ratusza częściej zasięgali opinii swoich kolegów i koleżanek z Cieplic w sprawach dotyczących tej części miasta.

W kolejnych punktach radni zdecydowali o zmianach w budżecie na 2016 rok, dotyczących w dużej mierze zwiększenia wydatków na oświatę, a także na odbudowę kładki przy ul. Witosa, 125 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa, w tym 70 tys. zł na zakup samochodu dla policji oraz 55 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego, który zostanie przekazany Komendy Miejskiej Policji w formie darowizny. Ponadto 69 tys. zł przeznaczy się na zakup dwóch samochodów dla Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Na bieżące utrzymanie dróg zwiększono pulę o 500 tysięcy złotych.

Nie będzie też (póki co) przebudowy ulicy Łomnickiej (II etap), bowiem miasto nie otrzymało dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. W związku z tym 749 tys. zł zarezerwowane na ten cel zostało rozdysponowane m.in. na powyższe wydatki. W głosowaniu nad zmianami w budżecie od głosu wstrzymali się radni PiS, Anna Bałkowska nie oddała głosu, a Danuta Wójcik była nieobecna. Pozostali radni byli zwolennikami tych zmian.

Następnie, zgodnie z ustawą o muzeach, powołano Radę Muzeum przy Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”, w której skład weszli m.in. Józef Kusiak, Jerzy Łużniak, Janina Ziętek. Tu od głosu wstrzymała się jedynie radna PiS, która została członkiem tej rady, a nie głosował Wojciech Chadży. Pozostali (poza nieobecną D. Wójcik) byli „za”.

W porządku obrad najwięcej czasu na dyskusję zajął projekt zwiększenia kapitału zakładowego Term Cieplickich. Mimo ponad godzinnej debaty, praktycznie wszyscy radni wyrazili pozytywną opinię. Temat ten rozwiniemy szerzej w osobnym artykule.

Radni przyjęli też projekt ustalenia opłaty za usuwanie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu oraz odstąpienia od usunięcia pojazdu. Na koniec określono zadania, na które przeznacza się środki z PFRON-u, a także uznano skargi na prezydenta złożone przez mieszkańców za niezasadne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla turystów

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~gluś 20-04-2016 11:41
zdjęcie 27 bez tej pretensjonalnej grzywy, zdecydowanie lepiej
~obrzyg 20-04-2016 11:42
Oglądałem zdjęcia do artykułu i porzygałem się... Nie wiem jaki to powód tego...
~uk 20-04-2016 11:57
Jakie buźki, żadna nie wzbudza zaufania. Ciekawe co maja w tych butelkach, rozumiem, że wodę....
~rado 20-04-2016 12:14
Na ulicy A. Mickiewicza od piątku stoi auto z blokadą koła, może bezpieczniej by zholować i niech płaci za parking
~Gość 20-04-2016 13:29
To miasto to dziora zabita dechami ,żal bo kiedys kwitło tu życie a teraz ęmeryt rencista i bezdomni no brawo radni bez radni
~am 20-04-2016 14:08
Zamiast aut i komputerów dla policji -która jest finansowana z budżetu państwa- radni powinni przeznaczyć parę złotych na wystawienie kubłów na śmiecie w okolicach rzek i jeziorek na peryferiach miasta. Tam często spacerowicze i piknikowicze zostawiają w krzakach śmieci bo nie chce im sie nieść ich do domowego śmietnika nawet nieraz do innego miasta gdy są przyjezdni a śmietniki pozamykane. Taki kontener postawiony nad wodą w Wojanowie wędkarze i plażowicze grzecznie napełniają odpadkami. Łatwiej to wywieźć niż zbierać śmieci po zaroślach. Fotopułapki też są potrzebne bo jak widać części kradzionych i rozbieranych aut złodzieje wyrzucają do lasu.
~mika111 20-04-2016 15:39
Jaka sesja może powodować emocje? Od emocji lepsza jest Miłość .Kochać to znaczy żyć , a emocje prowadzą do zawału i do śmierci!Kocham Cię!!!!!!!!!!
~ 20-04-2016 16:45
Szkoda że radni PiS nie głosują
~z Cieplic 20-04-2016 17:23
Zaplecze Cieplic ,brud ,smród i psie odchody.
~tor 20-04-2016 17:41
Na remont chodnika na ul. Drzymały, dziurawy, krzywy, itd. ale co tam, Pani Dzika ( wiceprezydent) tamtędy nie chodzi, chociaż mieszka tuz, tuż.
~_dociekliwy 21-04-2016 11:08
a może ktoś łaskawie posprząta chodniki w Maciejowej , bo historycznie wygląda ,że to teren niczyj !!!!
~kaddafi 21-04-2016 12:12
jak by redakcja była taka uprzejma by rozwinąć może wątek pod tytułem: 'mimo że w kuluarach wrze'

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zmiana na skrzyżowaniu

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
889
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%