MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Serialowa gwiazda w Zdrojowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: Piotr Grosman
Fot. Archiwum
„Dwójka” powtarza właśnie odcinki serialu „Biuro kryminalne”, gdzie gra postać komisarz Ewy Kaliny. Telewidzowie kojarzą ją także z rolą pielęgniarki na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu w popularnej operze mydlanej Polsat „Pierwsza miłość”. To Magdalena Dąbrowska.

Można ją było również dostrzec m.in. w telenowelach TVP1 - „Marzenia do spełnienia” i „Plebania” oraz serialu TVN „Kryminalni”. Póki co, odwiedziła dzieci i instruktorów, którzy pracują w Teatrze Zdrojowym w ramach wakacyjnych warsztatów. Artystka przekazuje Czytelnikom Jelonki zdjęcie z autografem i odpowiada na kilka pytań.

– Co Panią do nas sprowadza?
Magdalena Dąbrowska: - Przyjechałam w rodzinne strony i właśnie jestem na spacerze ze swoją dwuletnią córeczką Lilianką. Przy tej okazji pozwoliłam sobie wstąpić do Teatru Zdrojowego, gdzie dzieci realizują ciekawe teatralne przedsięwzięcie o legendzie swojego miasta. Tak się składa, że jako nastolatka uczęszczałam do jeleniogórskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego i jednocześnie należałam do grupy Teatru Bom-Baż.

- Czy dostrzega Pani od tego czasu jakieś zmiany w naszym mieście ?
M.D.: - Tak. I to pozytywne. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka widać odnowione i odświeżone budynki w centrum miasta. Mam wrażenie, że zaistniało poczucie odpowiedzialności i dbałości o estetykę otoczenia.

- Jak Pani odbiera próbę teatralną do przedstawienia "Z legend Jeleniej Góry" w wykonaniu młodych jeleniogórzan ?
M.D.: - Cieszy mnie, że podejmowane są takie działania. Uważam, że to wspaniała organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas wakacji. To genialna sprawa dla tych, co lubią teatr, pragną rozwijać swoje zamiłowanie i tu się realizować. Tutaj mają możliwość pracy nad sobą, uruchamiają swój głos, uczą się używać swych emocji, przełamują swoją wstydliwość oraz działają z innymi twórczymi ludźmi. Dostrzegam także, że pojawiają się elementarne zadania z działania scenicznego, a wiele miejsca w tych działaniach poświęca się ruchowi – świadomości ciała, koordynacji i prawidłowemu wykorzystaniu energii organizmu. Poprzez stawianie zadań i celów o wzrastającym stopniu trudności uwalniana jest energia kreatywna, rozbudza się wyobraźnia i twórcze samodzielne myślenie.

Dziękujemy za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Dachowanie w Radomierzu

Znowu auto na chodniku

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 29-07-2008 12:30
OK, dzięki Magdzie za pozdrówka, chociaż kompletnie nie mam pojęcia co to za gwiazdeczka :) Jakoś mnie zupełnie nie wkręcają takie "zapychacze" czasu antenowego. Zapytam jednak teściowej. Ona pamięta jeszcze Niewolnicę Isaurę i Leoncja ;)
~xxx 29-07-2008 13:06
a gdzie ta GWIAZDA bo przeczytałem cały artykuł i wywiad i nie ma tam słowa o jakieś gwieżdzie.GDZIE ta gwiazda??????????????
~Pyzdra 29-07-2008 16:40
A ja bardzo dobrze kojarzę jej twarz z "Biura kryminalnego" i faktycznie gra oddziałową w "Pierwszej miłości".
~czytelnik 29-07-2008 16:56
Nie znam tej Pani, więc chyba żadna z niej gwiazda :/
~hugo 29-07-2008 19:46
dwójka gra postać Haliny ...dobre sobie haha
~xyz 29-07-2008 19:48
ta dwójka to jednak gra kilka bardzo znanych ról...żenada i śmiech na sali...brawo redakcja
~Do ~hugo/~xyz 29-07-2008 22:58
Naucz się czytać! Brak ci podstaw z elementarza. Ryszard Bugajski zrobił taki spektakl telewizyjny "NIUZ" poruszający temat roli mediów we współczesnym świecie i pani Magdalena Dąbrowska zagrała w nim dziennikarkę.
~Obecny 14-08-2008 1:30
Jasne, że kojarzę tę AKTORKĘ!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%