Zalogowanych: 32

III-liga koszykarzy: Seria sześciu zwycięstw z rzędu przerwana

Niedziela, 27 listopada 2011, 14:10
Aktualizacja: 14:14
III–ligowi koszykarze Spartakusa Jelenia Góra walczący o awans do wyższej klasy rozgrywkowej po sześciu wygranych z rzędu musieli przełknąć gorycz porażki. Podopieczni Joanny Kawalec nie sprostali na wyjeździe WKS–owi Śląsk Wrocław przegrywając 40:56.

W meczu z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska zawodziła przede wszystkim skuteczność, ciężko wygrać spotkanie, kiedy rzuca się zaledwie 40 punktów (3 „oczka” w trzeciej kwarcie). Pierwsza odsłona nie zwiastowała takiego obrotu sprawy, na parkiecie trwała wyrównana walka, a po dziesięciu minutach mieliśmy 16:14 dla gospodarzy. W trakcie kolejnych dwóch kwart dopisaliśmy do swojego dorobku zaledwie 11 punktów, przy 24 wywalczonych przez gospodarzy i przed ostatnią ćwiartką przegrywaliśmy już 25:40. Jak się okazało ostatnia część gry też padła łupem miejscowych 16:15, cały mecz przeciwnicy wygrali 56:40.

WKS Śląsk Wrocław – Spartakus Jelenia Góra 56:40 (16:14, 14:8, 10:3, 16:15)