MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Separatory ruchu na Różyckiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 lipca 2016, 7:06
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Kolejna nowość, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na jeleniogórskich drogach, pojawiła się na ul. Różyckiego. Miejski zarząd dróg i mostów zamontował separatory ruchu na odcinku, gdzie nagminnie dochodziło do łamania prawa przez kierowców i kolizji.

Separatory ruchu, które służą do rozdzielenia i wyznaczenia pasów jezdni, a także zabezpieczenia pieszych, pojawiły się na odcinku od Przychodni Promed do skrzyżowania z ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. Jak tłumaczy Piotr Dyła, zastępca dyrektora MZDiM w Jeleniej Górze, na tym fragmencie ulicy Różyckiego kierowcy nagminnie zjeżdżali na przeciwległy pas jezdni uniemożliwiając włączanie się do ruchu m.in. rodzicom dowożącym dzieci do Szkoły Podstawowej nr 8, wyjeżdżającym z ulic podporządkowanych. Ponadto wyprzedzali na tzw. trzeciego tuż przed skrzyżowaniem ul. Różyckiego z ul. Ogińskiego.

- Kierowcy ignorowali przy tym podwójną linię ciągłą, czego teraz po zamontowaniu separatorów ruchu robić już nie będą mogli – mówi Piotr Dyła. – To niedrogi, a bardzo skuteczny sposób dyscyplinowania kierujących – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

Jak już pisaliśmy, w ostatnim czasie na niektórych skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego pojawiły się czerwone „koperty”, wymalowane w obrębie skrzyżowania. Mają one przypominać kierowcom, by nie wjeżdżali na skrzyżowanie, jeśli nie mogą go płynnie opuścić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mały Strażak dla jednostek OSP

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~JanuszJG 19-07-2016 8:05
Zamontować na środku jezdni kolczatki i problemy z wyprzedzaniem na trzeciego oraz uniemożliwieniem włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej rozwiąże się w dość szybkim czasie...
~maku 19-07-2016 8:19
W miejscach, gdzie nagminnie łamane są zasady ruchu drogowego, należy zwiększyć liczbę kontroli policyjnej, a nie "kombinować" z kopertami, separatorami itp. Panowie urzędnicy - weźcie sie do pracy a nie rozwiązujcie problemy "swoimi" metodami, bo to nic nie daje. Te separatory na Różyckiego można spokojnie przejechać, czyli wysiłek i pieniądze poszły na marne.
~jakitaki 19-07-2016 8:26
Wyprzedzanie na trzeciego na ul. Rózyckiego? na odcinku od Rossmana do Ronda? chyba coś się komuś pomyliło w MZDiM, jedyny problem jaki tam istnieje w godzinach szczytu, to taki, że brak jest odpowiednio długiej przestrzeni wydzielonej dla lewoskrętów z Różyckiego od Rossmana w ul.Ogińskiego. Zamiast tych bezsensownych separatorów należało na tym odcinku wydzielić trzy pasy ruchu, tak jak jest przed samymi światłami do przejścia dla pieszych przy pawilonie i nie byłoby żadnego zagrożenia dla ruchu. Czasem kierowcom puszczają nerwy gdy muszą stać w korku od Rossmana, a skręcić chcą w Ogińskiego, no i wyprzedzają jadąc pod prąd. Proszę zauważyć, że podobnie dzieje się w kierunku przeciwnym od Złotniczej do Ronda z tym, że kierowcy sami formują dwa ciągi pojazdów już na moście i zagrożeń brak
~3d 19-07-2016 8:45
I bardzo dobrze, ze cos takiego powstalo. Przyznam szczerze, ze sam czasami nie wytrzymywalem i jechalem pod prad, bo jak "dziadek" albo jakis pajac z telefonem dojezdza do krzyzowki 5km/h i wie, ze ma czerwone to ma w d***e ale ja np chcialbym zdazyc na lewoskret
~Yrezi Rewor 19-07-2016 8:53
Dobry pomysł:-)
~Rico 19-07-2016 8:58
No właśnie , nie lepiej byłoby żeby pas do lewoskrętu wydłużyć ? Jeśli chodzi o te newralgiczne i niebezpieczne skrzyżowanie to najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo.
~Pi 19-07-2016 9:01
Zamiast wywalać kasę na te ozdobniki lepiej by parę dziur więcej załatali.
~jeleniogórznin 19-07-2016 9:19
A ja w całości popieram pogląd jednego z Panów, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie jednego dodatkowego pasa i to na całej długości, tj. od Alei JPII aż do Złotniczej(tak jak sami kierowcy się formują już od mostu w kierunku skrzyżowania z Ogińskiego). Zdecydowanie by to udrożniło ruch. Miejsca jet na tyle. A że by to kosztowało?No nie ma nic za darmo.A w ogóle tak sobie myślę, że naszym włodarzom to brak perspektywicznego myślenia.Wszędzie wąsko,brak drugiego kawałka pasa dla skręcających w prawo,żadnych zatoczek(jak choćby na szumnie oddanym odcinku Łomnickiej od W.Pola do przejazdu za lotniskiem czy wyjazdem z dawnego dworca PKS na Podwale...wąziuteńko)
~ 19-07-2016 9:49
Ciekawe co na to karetki, które często tamtędy jeżdżą do szpitala. Facet z 19-07-2016 08:26 | ~jakitaki dobre uwagi pisze. poza tym te separatory dopadną za kilka dni, jak to było na skrzyżowaniach przy Jana Pawła.
czlowiekpuszcza 19-07-2016 9:50
Właśnie do mnie dotarło, że mieszkam w Nowym Jorku! Korki, niemiłosierne, całe godziny w nich tracę! Mój dzień, to jeden wielki koszmar, przejazd przez Różewicza, to gorsza przeprawa niż na Manhattan. Jeśli stoją państwo w "korku" te 5 minut dłużej dziennie, to już się dzieje jakaś wielka tragedia? Trzeba było nie przeprowadzać się na Zabobrze, a z drugiej strony gdzie tutaj zamieszkać skoro nie ma tzw. Dzielnicy Centralnej? Miasto absurdów, wraz z jego mieszkańcami, którzy chyba w życiu nie stali w korkach.
~też kierowca 19-07-2016 10:17
Ulicą Różyckiego bardzo często jeżdżą karetki pogotowia ratunkowego. Samochody tworzące dwa pasy już na moście skutecznie uniemożliwiają przejazd karetek. Ostatnio byłam świadkiem takiej sytuacji. Karetka nie była w stanie przejechać. I co w tym przypadku jest ważniejsze: nasz wcześniejszy powrót z pracy do domu, czy czyjeś ŻYCIE?! Kochani zastanówcie się, a gdyby karetka wiozła kogoś z Waszej rodziny też bylibyście tacy bezwzględni? Smutna jest ta dyskusja.
~ 19-07-2016 11:56
Wszystko co poprawia bezpieczeństwo jest OK! Oprócz progów zwalniających!!!!
~ 19-07-2016 19:18
...bo nikt nie lubi "leżących policjantów"!
~Gosc 19-07-2016 20:14
No poprostu komus tu sie pomieszalo kto lamal tu przepisy akurat w tym miejscu, albo moze ja nie pamietam, szok znowu wydane pieniadze podatnikow na czyjas glupote decyzyjna, ale coz to miasto to to skansen glupich decyzji.
~lolo2 19-07-2016 20:31
Tam nie może być trzech pasów ruchu. Tą droga jeżdżą karetki do szpitala i ta droga musi być zawsze środkiem przejezdna. Jak będą auta stały na trzech pasach obok siebie to karetka utknie na dobre.
~ 19-07-2016 21:06
Co wy macie z tą karetką??? Karetki jeżdżą wszędzie!
~kizior 19-07-2016 21:30
Nie lepiej by było wyłączyć z ruchu całe centrum miasta?
~joł 19-07-2016 21:30
zima zweryfikuje... pług i te sprawy.
~sumienie narodu 19-07-2016 21:41
Ta koperta czerwona, to kolejny bezsensowny pomysł pisiorów.Otóż żeby postępować tak jak zakłada pomysłodawca,należy stanąć i czekać na XUYWICO.Tymczasem każdy kto zobaczy wolne miejsce,będzie je starał się zająć,bo takie zatrzymanie ruchu pogarsza jeszcze sytuację.A ponieważ na naszych skrzyżowaniach panuje ruch d...la,każdy kulturalny jest EX DEFINIZIONE PRZEGRANY.A te klocki na Różyckiego to dla jełopa żadna przeszkoda do przejechania na przeciwny pas.Tam się jedzie powoli zazwyczaj,więc nie problem totoło przejechać.Bo jakiś p...p źle rozplanował dojazd do skrzyżowania,gdzie są dwa pasy:prosto i w prawo, oraz w lewo do szpitala.Ale dopiero pod koniec dojazdu.A WYSTARCZYTŁO BY ZROBIĆ PAS W KIERUNKU OBWODNICY ZROBIĆ o 0,5 m węższy i nie ma problemu. d...le nam rządzą i okradają.
~tt 19-07-2016 22:08
Brak mozliwozsci wjechania na skrzyzowanie bez mozliweosci jego opuszczenia wynika z kodeksu a bazgranie jakis zygzakow chyba z d...lizmu za to zamazanie znakow poziomych powinni slono beknac i scierac to na kolanach szczoteczkami
~miś 19-07-2016 22:13
Bezpieczeństwo poprawi rondo, podobnie jak na podwalu a nie jakieś dziwne urządzenia.
~kierowca bombowca 19-07-2016 22:59
potrzebny ten patent jak drzwi w lesie ...
~do 22:59 19-07-2016 23:39
tak samo jak sygnalizacja świetlna między tunelem a hotelem Fenix lub na 1 odnodze za mostem na ul Flisaków ( tam to już chyba sadyzm wobec pieszych ) , nasze miasto to 1 wielkie muzeum marnotrawstwa pieniędzy podatników, a może by tak w końcu kładki dla pieszych ? przynajmniej na skrzyżowaniu koło tesco , na skrzyżowaniu JP i Różyckiego ???
~Jarek z Cieplic 20-07-2016 3:49
Jelonka, jak zawsze zareagowała z poślizgiem... Te separatory pojawiły się już jakiś czas temu, a dopiero dziś news. Wow! Brawo, gratuluję refleksu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Mina na Zabobrzu

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Dotacja na usuwanie azbestu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
122
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%