Sensacyjna (?) porażka Sudetów

Niedziela, 15 lutego 2015, 22:53
Aktualizacja: 22:59
Przed rozpoczęciem zmagań o utrzymanie wydawało się, że tylko cud może uratować zespół Obry Kościan przed spadkiem do III–ligi. W pierwszym meczu tej fazy z pomocą przyszli jednak koszykarze Sudetów, którzy na własnym parkiecie ulegli „czerwonej latarni” rozgrywek 47:69!

Grupę, w której występują jeleniogórzanie opuści ostatnia ekipa po rozegraniu meczów każdy z każdym, chyba że w trakcie sezonu zamykająca tabelę drużyna będzie miała do przedostatniej stratę nie do obrobienia.

Sobotnie spotkanie rozegrane w hali przy ul. Sudeckiej rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia gości (0:10). Jeszcze w kwarcie otwierającej mecz jeleniogórzanie zdołali zbliżyć się na 16:18. W drugiej odsłonie przyjezdni odskoczyli na 26:38, by po zmianie stron powiększyć swoją przewagę. Na początku ostatniej kwarty po celnym rzucie byłego gracza Sudetów Alana Urbaniaka było już 34:59 i z bezpieczną przewagą Obra kontrolowała mecz do samego końca. Ostatecznie Sudety przegrały 47:69. W ligowej tabeli Obra traci już tylko 3 punkty do przedostatniej Rawii Rawicz i 4 do Sudetów, Śląska i Sokoła. Za tydzień jeleniogórzanie zagrają we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

KS Sudety Jelenia Góra – Obra Kościan 47:69 (16:18, 10:20, 6:16, 15:15)