Elbląg: Sensacja. KPR wygrywa w Elblągu!

Sobota, 5 grudnia 2009, 17:24
Aktualizacja: Niedziela, 6 grudnia 2009, 9:27
Autor: ahawer
Do wielkiej niespodzianki doszło w meczu piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra w Elblągu z tamtejszym Startem. Podopieczne Zdzisława Wąsa zwyciężyły 28:27!

Wygrana KPRu w Elblągu to największa obok wysokiej przegranej Piotcowi ze Zgodą, niespodzianka XI kolejki ekstraklasy kobiet.
Spotkanie było bardzo wyrównane. Gospodynie podeszły do meczu zbyt pewne łatwej wygranej i popełniały sporo błędów, na szczęście sprytnie wykorzystywały to nasze szczypiornistki i sukcesywnie goniły EKS.
Na koniec pierwszej części gry elblążanki prowadziły tylko 15:14.

Po przerwie spotkanie początkowo układało się po myśli gospodyń, które prowadziły już nawet 17:14 jednak z czasem nasz zespół przejął inicjatywę i wyszedł na minimalne 1 – 2 bramkowe prowadzenie.
Na pięć minut przed końcem, emocje sięgnęły zenitu. KPR wygrywał 25:23, a na minutę przed końcem był remis po 26. Jednak to jeleniogórzanki rozegrały decydującą partię bardziej dojrzale i zwyciężyły 28:27.
Dwa punkty zdobyte na wyjeździe są dla naszej drużyny na wagę złota, która cały czas walczy o utrzymanie w ekstraklasie.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 27:28 (15:14)

KPR: Szalek, Kozłowska, Dąbrowska 7, Załoga 7, Buklarewicz 5, Odrowska 4, Kobzar 3, Kocela 2, Stanisławiszyn

KSS Kielce - MKS Interferie Zagłębie Lubin 21:34

Zespół rezerw KPR-u zagra dziś na własnym parkiecie o godz. 17.00, a rywalem jeleniogórzanek będzie zespół MTS Żory.