MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Seniorzy „złapali” komputerowego bakcyla

Wiadomości: Region
Niedziela, 25 marca 2018, 12:14
Aktualizacja: 22:50
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Dwudziestu seniorów z Miłkowa zdobyło podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputerów dzięki kursom zorganizowanych w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Podgórzynie.

W szkoleniu, które zostało sfinansowane ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego udział wzięły dwie grupy po 10 osób w wieku od 50 do 76 lat. Kursy trwały od października do marca. Każda grupa odbyła 100 godzin zajęć praktycznych na komputerach.

Największe zainteresowanie seniorów wzbudziła tematyka związana z portalami społecznościowymi (możliwość przesyłania wiadomości i publikowania własnych informacji na profilu, zakładanie grup) oraz programy do tworzenia prezentacji multimedialnych i edycji druków okolicznościowych (zaproszeń, plakatów i kartek świątecznych). Grupy tak się zintegrowały, że pomimo zakończenia oficjalnych zajęć i zdania egzaminu nadal spotykają się co tydzień w bibliotece we wtorki, żeby przypomnieć sobie i pogłębić wiadomości i umiejętności nabyte podczas szkolenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kuchcikowo w SP 2

Nowy wóz dla strażaków

Nadaj paczkę w paczkomacie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

rymcycymcy 26-03-2018 10:41
No to się zacznie ! :) ...takie dziadki najbardziej hejtują ! :)
~no to co 26-03-2018 19:53
rymcymcy- Ty tez będziesz kiedyś dziadkiem.!!!!!!!! Jeżeli seniorzy "złapali" komputerowego bakcyla, to znaczy, ze to sa ludzie mądrzy, a nie gląby.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Lista Lewicy do Sejmu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Warsztaty językowe dla służb kryzysowych

Giełda pod Muzeum

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
263
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%