MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Seniorzy na Akademii w Kowarach. Jutro ŚpiewoGraj

Wiadomości: Region
Piątek, 28 czerwca 2013, 7:48
Aktualizacja: 9:12
Autor: Mea
Fot. Organizator
W ramach obchodów 500–lecia miasta Kowary prawie 100 seniorów z całego Dolnego Śląska przyjechało do centrum medycznego „Przedwiośnie” w Kowarach, by wziąć od środy (26.06.) udział w Dolnośląskiej Akademii Senioralnych Zdarzeń. W piątek i sobotę będą atrakcje dla wszystkich chętnych.

Zajęcia odbywały się od godzin rannych do późnego wieczora. Głównym celem spotkania było pokazanie seniorom, że każdy okres życia może być ciekawy, pełen pozytywnych emocji i wesoły. Seniorzy uczyli się, jak plotka wpływa na ich życie, zapoznani zostali z objawami chorób nowotworowych, wysłuchali wykładu o zdrowym trybie życia i bycia oraz o wpływie mediów na życie codzienne. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem z zaproszonymi gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Dzisiaj (28.08) od godz. 16.00 do 19.00 każdy będzie mógł zobaczyć wystawę twórczości artystycznej dolnośląskich seniorek i seniorów. Natomiast w sobotę odbędzie się „Dolnośląski ŚpiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego”, który rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Wystąpią m.in.: Grupa Wokalno – Artystyczna „Wschodnie Klimaty”, Chór „Fantazja”, Zespół Folklorystyczny „Rybniczanki”, Zespół Folklorystyczny „Szarotka”, Zespół Ludowy „Gościniec”, „Zespół Śpiewaczy „Sokolik”, Zespół Wokalny „Sybiraczki - Kresowiaczki”, Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie” Zespół „Kowarskie Wrzosy”, Zespół Ludowy „Lubin” oraz Zespół „Agat”.

Spotkania zorganizowano w ramach projektu pn. „Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń" zadania publicznego realizowanego przy wsparciu finansowym budżetu województwa dolnośląskiego w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego pn.: „Polityka zdrowotna i promocja zdrowia” w obszarze aktywizacji środowisk lokalnych na rzecz rozwoju środowiskowych usług dla osób starszych w 2013 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy przystanek w Łupkach

Nowy program "Moja woda"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 28-06-2013 21:31
Pani Zakrzewska to już jest wszędzie, dobrze ktoś mi kiedyś powiedział, że się do wszystkiego "niby" przyczynia i zbiera śmietankę i pochwały za pracę innych osób.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Przetarg na kolejną stację

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
614
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%