MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Seniorzy i opieka medyczna 8/12

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 października 2018, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 6:35
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Kandydaci na prezydenta Jeleniej Góry do tablicy! Kim są, jak postrzegają miasto i co chcą w nim zmienić – o tym seria 12 odcinków, w którym zadajemy wszystkim pretendentom do najważniejszego fotela w mieście 12 jednakowych pytań. Jest więc okazja do porównań. Liczymy, że to pomoże podjąć decyzję, na kogo oddać głos już 21. października.

Ósme pytanie:
8) W Jeleniej Górze przybywa osób starszych. Co zrobić, żeby w naszym mieście żyło się seniorom lepiej, a także bezpieczniej w kontekście opieki medycznej?

Pytania które zadaliśmy kandydatom, jutro kolejne pytanie:
1) Imię, nazwisko, wiek, miejsce urodzenia, wykształcenie, stan cywilny.
2) Na koniec zeszłego roku miasto było zadłużone na ponad 170 mln zł, jak je oddłużyć?
3) Co można poprawić w Jeleniej Górze bez dużych nakładów finansowych?
4) Jak planować inwestycje, wiedząc że nie ma na wkład własny? Dalej się zadłużać?
5) Jak zatrzymać w mieście ludzi młodych?
6) Czy trzeba odchudzić zatrudnienie w magistracie?
7) Komunikacja miejska za darmo?
8) W Jeleniej Górze przybywa osób starszych. Co zrobić, żeby w naszym mieście żyło się seniorom lepiej, a także bezpieczniej w kontekście opieki medycznej?
9) Proszę rozwinąć hasło: Jelenia Góra rowerową stolicą Polski. Co to dla pana oznacza i co trzeba zrobić, żeby rzeczywiście tak było? Jak przyciągnąć pozostałych turystów?
10) Mamy w mieście dwa teatry, filharmonię i kilka domów kultury. Ale co zrobić, żeby miasto żyło kulturą masową nie tylko przy okazji np. Września Jeleniogórskiego?
11) Okoliczne lasy, także miejskie, toną w śmieciach, a to zniechęca do wędrówek i spacerów. Jak chce pan spowodować, żeby było czysto?
12) Dlaczego mieszkańcy mają na pana głosować?

Kandydaci:
GLUZA Paweł Leszek, wiek: 29 (KW WYBORCÓW JES JELENIOGÓRZANIE-EKSPERCI-SPOŁECZNICY)
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
NIEDŹWIECKI Grzegorz, wiek: 57 (KW DEMOKRACJA I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
PAPAJ Hubert Wojciech, wiek: 44 (KWW HUBERTA PAPAJA - ZADBAJMY O MIASTO)

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
13
76%
Przeraża

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Czy e–papierosy są lepsze od zwykłych?  

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Barte 13-10-2018 7:41
Hubert Papaj jako kody człowiek ma otwartą głowę i ciekawe pomysły. Reszta to beton partyjny. Myślałem też o Gluzie ale przecież wystawili go tylko na zająca a kto, PSL w tym komitecie jest haha taki żart wobec mieszkańców jesteśmy czymś nowym a adres komitetu to te same jaki ma PSL w Jeleniej Górze sami sprawdźcie W Polskiegob15/5 :))) Żeby się w mieście coś zmieniło na lepsze trzeba kogoś kto ma doświadczenie i coś w zyciu juz robił Papaj może tu zrobić porządek
~Tylko nie Papaj 13-10-2018 12:16
do: ~Barte (7:41)
Haha Papaj zrobi porządek? Żart. Zrobił już bałagan będąc zastępca prezydenta.... A i poza tym to pan Papaj był do niedawna członkiem PO więc jak myślisz że z dnia na dzień stał się bezpartyjny i nikt nad nim nie stoi to jesteś naiwny... Pan Gluza o wiele lepiej od niego wypada pod każdym względem.
~yolo 13-10-2018 16:01
do: ~Barte (7:41)
Szkoda, że pan Papaj tak mało wie o swoim mieście , a chce być ekspertem w każdej dziedzinie. Panie Hubercie Dom Opieki Dziennej "SENIOR+" jest już na ukończeniu, a Dom Opieki "Pogodna Jesień" już funkcjonuje....
~PaPaPaParaPaPaPaPaPa 14-10-2018 13:50
do: ~Barte (7:41)
Nie zgadzam się. Zupełnie. Tylko Mróz Krzysztof, jako przedłużenie prezesa i człowiek z doświadczeniem w samorządzie i nie tylko. Trzeba się trzymać rzeczywistość, która jest taka, że dobra zmiana nigdzie się nie wybiera, nie tylko u nas, ale i w Europie, i to może nam pomóc. A samopomoc z PSL (i z PO) to... no... każdy już chyba wie, co to są znajomi Królika. Mam też koncepcję biznesową dla Jeleniej Góry w temacie starych dziadków i babciów. To jest poważny pomysł. Uwaga... Proponuję zamiast wymyślać nowe odmiany czegoś, co w przeszłości nazywane było "domem kultury", zbudować wypasiony dom starców, ale dla Niemców. Z widokiem na Karkonosze, w jakimś spokojnym, zacisznym miejscu, z małym parczkiem. Może z tego by były pieniążki na naszych emerytów i rencistów, zamiast przekładać z kieszeni do kieszeni i usiłować przelewać z pustego w próżne? Dobły pomysł?
~Sarna 13-10-2018 8:28
W tym odcinku podoba mi się wypowiedź pana Niedźwieckiego. Pan Gluza tez całkiem nieźle, tylko szpilkostrada pochłonie miliony. Ponadto jest wiele różnych form dla seniorów- zajęcia w ODK, JSM, JCK, MOPS, czy KPSW. Naprawdę seniorzy jeśli tylko chcą, to mają co robić. Niedawno były przecież senioralia.
~Boss 13-10-2018 8:45
Za darmo ,bezpłatnie .............. nie istnieje coś takiego za wszystko płacą podatnicy również emeryci którym to chore państwo nalicza podatek im więcej gadania damy,zrobimy,obiecamy tym większe obciążenia dla ludzi ,dostępność do czegoś to kwestia zamożności tak jest na całym świecie nie przeskoczycie tego obietnicami kłamstwami przestańcie okradać ludzi z owoców pracy a problemy znikną automatycznie nikomu nie są potrzebne śmietniki chowane w ziemię po 500 tysięcy ,cieknące fontanny ,promenady ,hale widowiskowe ludziom potrzebne są pieniądze bo jak je będą mieli to stać ich będzie na wszystko a potrzeba budowania atrakcji narodzi się sama zrobią to prywatne podmioty i jeszcze na tym zarobią , w tej potyczce najmądrzej pan Niedźwiecki ,Paweł Gluza asekuracyjnie po prostu powierzy temat ludziom którzy na tym się znają Mróz bez komentarza ,Łużniak te same brednie bez pokrycia Papaj ha ha ha lepszy od aktorów Bareji
~ha ha ha... 13-10-2018 9:04
Seniorzy powinni korzystać z bezpłatnych usług sportowych... Oj Panie Mróz, może z bungee;-)
~Sarna 13-10-2018 9:29
do: ~ha ha ha... (9:04)
Ale w ping ponga na Złotniczej mogą sobie pograć- był o tym artykuł na Jelonce.
~........................ 13-10-2018 19:08
do: ~ha ha ha... (9:04)
A dlaczego nie? Np. z fitnessu lub pływalni?
~Tak 13-10-2018 10:22
Śledzę ten cykl od pierwszego odcinka i przekonuje mnie jeden kandydat - p. Gluza. Rzeczowo, konkretnie, bez bajek i ogólnikowych wstępów. To nie wstyd, że mówi o konsultacjach i wspieraniu się specjalistami, nikt z nas nie zna się przecież na wszystkim. A jelonce dziękuję za ten cykl, coraz więcej moich znajomych zmienia zdanie o kandydatach... Powodzenia p. Gluza!
~Ja 13-10-2018 13:18
do: ~Tak (10:22)
Jelonkowi komentatorzy znają się przecież na wszystkim ;)
~Walwan 13-10-2018 10:26
Papaj łączy w sobie młodości i doświadczenie. Luzniak to już dziadziuś a Gluza to zna kogoś kto coś wie albo wie kto może cos wiedzieć hahahaha jakiś żart;))))
~pomocny 13-10-2018 12:59
Chciałbym wyręczyć osoby, które tak namiętnie kopiują i wklejają identyczne komentarze pod wszystkimi filmikami. Musicie wiedzieć, że są one nie na temat i nie wnoszą nic nowego, a Wam brakuje jakiejkolwiek kreatywności, ale do sedna. Tak wiemy: - Papaj może i je szpinak, ważne że ma siłę walczyć z tym bagnem. - Papaj marynarz w końcu wyprowadzi to miasto z mielizny na szerokie wody. - Papaj będzie rządził samodzielnie, a nie jak Grzesiu. - Papaj przynajmniej nie ma rodziny, której trzeba stołki pozałatwiać. - Zadaszenie Konopnickiej i zrobienie całorocznego pasażu jest super pomysłem, który będzie prawdziwą perełką w Jeleniej Górze. - Bardzo ciekawe pomysły ma ten Papaj, widać że młodość wygrywa z biurokratą Łużniakiem. - Cała oświata za Papajem, ciesze się że zablokuje powstanie centrów usług wspólnych, to przecież byłoby jednoznaczne z zwolnieniami ludzi i całkowitym ubezwłasnowolnieniem szkół. - Papaj ma jaja że startuje, wielu już podwinęło ogon i uciekło z tego miasta, oby mu się udało. - No i gitara, w końcu kampania nabiera rumieńców Papaj wysuwa się na pierwsze miejsce jeśli chodzi o pomysły na Jelenią Górę. Komentarzy tych jest więcej ale chciałbym zakończyć moim ulubionym, a zarazem najbardziej żenującym, który pod wczorajszą publikacją pojawił się dwa razy: - Papaj ma fajnego kota, widać lubi zwierzęta a tacy ludzie z natury są dobrzy. Mam nadzieję, że pomogłem zbierając powtarzające się opinie (niestety nie wszystkie) w jeden komentarz. Nie musicie dziękować.
~ 13-10-2018 13:56
do: ~pomocny (12:59)
Kot Papaja powinien zostać prezydentem.
~........................ 13-10-2018 19:22
do: ~pomocny (12:59)
No cóż, pan Jarosław Kaczyński też ma fajnego kota... Może wybierzmy go na prezydenta Jeleniej Góry? Przynajmniej przyciągnąłby pieniądze do naszego miasta. Panu Papajowi jako członkowi Platformy Obywatelskiej będzie o to raczej trudno.
~ 13-10-2018 14:02
Polecam artykuł "Obiecują La Ramblę na deptaku". W tle pierwszego zdjęcia jest całe sedno Jeleniej Góry na plakatach. "Chińska galeria" oraz "Pracuj jako opiekunka w Niemczech" mówią wszystko o tym, jak Łużniak "rozwinął" to miasto.
~$( 13-10-2018 15:15
Niestety spora część komentarzy to kopiuj i wklej. Są to slugusy Papaja. Dobrze że mieszkańcy nie będą głosować na niego i na Luzniaka. Oni już mieli więcej niż 5 minut w służbie dla mieszkańców Jeleniej Góry a pokazali totalne DNO. Oby nikt z mieszkańców juz się nie nabrał na ich obietnice. Albo Mróz albo Gluza poczekam do końca wszystkich pytań i może będę mógł osobiście spotkać jednego i drugiego i zadać im pytanie wtedy zadecyduje na którego oddam głos. Ludzie pamiętajcie co zrobili Luzniak i Papaj będąc u władzy PRZYPOMINAM ŻE NIC TYLKO POGRAZALI MIASTO.
~Taka 14-10-2018 14:32
Widzę po sondzie, że p. Papaj pogonił "swoich ludzi" do wykorzystania wszystkich dostępnych im kompurtów i wszelakiego sprzętu by tylko słupek poszedł w górę.UBAW PO PACHY 😂😂😂
~ 14-10-2018 15:24
do: ~Taka (14:32)
Zgadza się. 2 tysiące głosów przybyło od wczoraj, a Papaj z 4 miejsca wyskoczył na 1-sze. Kpina, fałszowanie sondaży i gra nie fair. Jeśli Papaj nie jest fair wobec wyborców i konkurentów w czasie kampanii, to czego można się spodziewać później? Będzie tylko gorzej.
~pompowanie 14-10-2018 20:13
do: ~ (15:24)
Podobnie Gluza
~Jakub 14-10-2018 21:09
do: ~pompowanie (20:13)
Specjaliści... Nawet jakby Gluza sam siedział przed komputerem i pompował internetowe sondaże, zagłosuje najprawdopodobniej na niego. Na większość pytań odpowiedział zdecydowanie najlepiej ze wszystkich.
~antykomuch 14-10-2018 20:40
a ile głosów ma Pachóski
~Matb 14-10-2018 21:57
Przeglądając wszystkie dotychczasowe nagrania stwierdzam jednogłośnie: głosuję na Pana Gluzę! Jedyny kandydat, który wypowiada się rzeczowo i bardzo konkretnie, przedstawiając realne działania. Trzymam kciuki za młodość, pora na nową erę dla Jeleniej Góry!! Pozdrowienia dla wszystkich kandydatów.
~mieszkaniec 14-10-2018 22:50
Grzegorz Niedźwiecki - jedyny kandydat niezależny, obywatelski, nieuwikłany w partyjne układy, tworzące zawsze konflikty interesów.
~niezalogowany 15-10-2018 4:47
Z moich obserwacji wynika, że przez weekend przybyło ok. 1,5 tys. głosów. Słupek podskoczył z 17% do 34%, a więc z mojego oszacowania wynika, że prawie każdy głos oddany przez weekend był oddany na Papaja.
~niezalogowany 15-10-2018 4:51
do: ~niezalogowany (4:47)
To tak w nawiązaniu do wątku rozpoczętego przez użytkownika Taka z 14-10-2018 14:32 :-)
~Dikanda 15-10-2018 16:27
Ja się też powtórzę.Mówię NIE dla dalszego zadłużania miasta.170 milionów długu.Życie ponad stan.I co, następny kredyt po to aby zrobić to bezsensowne zadaszenie ulicy Konopnickiej.Litości.Po nas choćby potop?
~Kargul 15-10-2018 22:47
A dlaczego praktycznie na wszystkie pytania Pan Gluza zaczyna odpowiadać durnowatym śmieszkiem? Wkurza mnie ta ignorancja? Albo to brak pewności tego o czym się mówi? Lipny gość i w ogóle niewiarygodny.
~anonimous 16-10-2018 14:14
Kandydat Mróz mówi "każden" !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Polak, który odmówił Fordowi  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Radosne Mikołajki

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
675
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%