MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Senator Mróz przestrzega władze Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 lipca 2017, 13:22
Aktualizacja: 13:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Krzysztof Mróz podkreśla, że w obecnej sytuacji prawnej w Polsce nie ma możliwości, aby samorządowcy decydowali o przyjmowaniu uchodźców bez zgody władz centralnych. – Opowieści niektórych prezydentów miast związanych z PO, że na własną rękę będą przyjmować uchodźców są niemożliwe z punktu widzenia prawnego. To czysta zagrywka polityczna – powiedział senator RP.

Czytałem na portalu Jelonka.com dosyć pokrętną wypowiedź zastępcy prezydenta i mam nadzieję, że ani Marcinowi Zawile, ani Jerzemu Łużniakowi nie przyjdzie do głowy na poważnie myśleć o ściągnięciu do Jeleniej Góry uchodźców – powiedział Krzysztof Mróz, który podkreśla, że ludzie przybywający do Europy to głównie imigranci ekonomiczni z Afryki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wspomina również o sondażach, według których 70 proc. Polaków jest przeciwnych sprowadzaniu uchodźców do kraju, a więc tym samym przedstawiciele Platformy Obywatelskiej kolejny raz nie słuchają obywateli „strzelając sobie w kolano”.

- PO w naszym mieście rządzi od 2006 roku i w tym czasie w Jeleniej Górze nie wybudowano ani jednego mieszkania komunalnego! Pomysły rozważania przyjmowania uchodźców są całkowicie chybione – najpierw trzeba uporządkować sprawy w mieście. Mamy bardzo wielu ludzi, którzy czekają na mieszkanie i na tym powinny się skupić władze Jeleniej Góry – argumentuje polityk PiS. - Gdyby panom prezydentom takie pomysły przyszły do głowy (sprowadzenie uchodźców), ze strony PiS w Jeleniej Górze będzie zdecydowany sprzeciw i wykorzystamy wszystkie możliwości prawne i kontakty rządowe, żeby to blokować – przestrzega K. Mróz.

Przypomnijmy, w wywiadzie dla naszego portalu zastępca prezydenta Jeleniej Góry stwierdził, że póki co nie było rozmów na ten temat, ale należy wyciągać rękę do potrzebujących. - W Jeleniej Górze na razie jeszcze na ten temat nie rozmawialiśmy. Jeżeli będą ludzie w potrzebie, kiedy sytuacja będzie spowodowana wojną – i chodzi tu o rodziny, a nie imigrantów zarobkowych – to nieludzkie byłoby nieprzyjmowanie tych ludzi – powiedział kilka dni temu Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, który przypomina, że w podobnej sytuacji byli Polacy w czasie drugiej wojny światowej, kiedy to polskie rodziny były przyjmowane m.in. w krajach arabskich. - W czasie stanu wojennego ludzie wyjeżdżali na zachód i mieszkali w obozach, w których dzisiaj mieszkają Syryjczycy. Musimy o tym pamiętać – dodał J. Łużniak. - Nie chodzi o to, że mamy przyjmować duże ilości, tylko mamy być ludźmi. W trudnej sytuacji trzeba wyciągnąć rękę – podkreślił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~komutenkit 4-07-2017 13:33
Człowieku jacy uchodźcy chcieliby przyjechać to tego biednego kartofliska,dla nich Europa kończy się na Odrze i Nysie,straszyć to ciemny lud a nie nas.
~III sort 4-07-2017 14:43
Panie Senatorze ,co Pan uczyni jak na granicy staną ludzie potrzebujący schronienia ,jedzenia ,dachu nad głową ? Będzie Pan strzelał,kopał,może do towarowych wagonów i na Madagaskar. Polska jest winna r..pierduchy w Afryce i Azji Mniejszej .W latach 60-90 jak polskie firmy budowały u Nich przemysł to ONI do nas się pchali? Tylko kształcili się . WY już boicie się własnego cienia .
~do 13:33 4-07-2017 14:44
Nie chodzi o to, że chcą przyjechac, ale że mają być osiedleni przymusowo i podstępem. Dostaną do wyboru - Polskę, Rumunię z socjalem albo zuruck do Turcji. Mieszkania komunalne dla potrzebujących to jedno. Ale co z gwarancją bezpieczeństwa? Ci ludzi są z innej kultury i reagują (co normalne) jak w swojej kulturze, policja na Zachodzie nie daje sobie rady, a co dopiero nasza, która ma problemy z miejscowymi burakami. Takie wyciągnięte z nosa deklaracje są psu na budę.
~a czy nie przyszło ci do gło 4-07-2017 14:45
do wyżej,jasny ludzie,że ten exodus niekoniecznie ma charakter wyłącznie ekonomiczny ? Ze te ciemnej karnacji ludy są szkolone od dziecięcia w zabijaniu ? Na przykładzie historii najnowszej PL ,można zobaczyć jak szybko roszczenia ekonomiczne przeobraziły się w działania polityczne. Zaistniał klimat i runęło to, o czym nikt nawet specjalnie nie myślał,ze tak może się stać. No cóż Piast Kołodziej nawalił sadowiąc podwaliny państwa w takim miejscu. Ani klimat fajny,ani sąsiedzi
~do II sort 4-07-2017 14:48
III sort, ja proponuję żebyś już przygotował skarpetę z zaskórniakami, bo my, skromne jeleniogórskie rodziny nie będziemy płacić za twoich gości. Oto oryginalny dowód wypłaty socjalu dla rodziny z 5-ciorgiem dzieci - prawie 4300 euro za jeden miesiąc! http://www.pro-deutschland.de/gesperrt.jpg
~Anonim+ 4-07-2017 14:55
...a później powie: a co nie uprzedzałem - po kolejnej niezbędnej (w świetle prawa) kontroli w samorządach i dyscyplinarnym odwołaniu władz...za jakieś 5 zł źle zaksięgowane!
~fafik 4-07-2017 14:57
Ot i chrześcijanie:) A w niedzielę rosół, kościół, giełda. Ot, jaka to prosta religia. Obcego nie wpuścimy, niech zdycha na granicy.
~do III sortu 4-07-2017 15:00
Sorcie III , długi względem różnych Azjatów i Afrykanerów ,uważam, mamy spłacone. Powiadasz ,że tylko się u nas kształcili. Tak, ale na NASZ,POLSKI rachunek, w ramach jakichś nieodkupionych win.Ty może nie z tych czasów, ale ja owszem tak. Ciągle był pobór jakichś kwot na bidnych murzynków i jamników ( tych od Wietnamu). W Domach Studenckich ,pamiętam, ciągle wucety damskie i męskie zapchane były pomarańczami i bananami. Tak władzunia PRL dbała o kolorowych "studentów",że tym aż żarło nosem wychodziło i czekolady się wałęsały.I to nie polskie biedne żaki , bo cytrusy były 1-2 razy do roku.Ja myślę,że pan Senator powinien/wykorzystując stanowisko/ zebrać dane stojące za IP i skierować tam potrzebujących. III sort solidarny ,przyjmie gościa, żonę,matkę, córkę odda we władanie..i użytkowan
~do fafik 4-07-2017 15:02
Weź sobie do domu ile chcesz i nie piernicz głupot gówniarzy !!! Pamperrsy zmień ka...lio !!!
~do fafika 4-07-2017 15:15
Zdycha na granicy? Ty z mózgiem fafika...Zapytaj Austriaków dlaczego posłali wojsko na granicę z Włochami!....Przełęcz Brenner....Nie policję, nie straż graniczną a wojsko!!!
~re 15,00 4-07-2017 15:54
wzór prymitywnej demagogii nie wymaga komentarza
~B+ 4-07-2017 15:57
@III sort A Ty co zrobisz dla biednych uchodźców jak zapukają do Twoich drzwi?
~kawda 4-07-2017 15:59
Fafiki i III czy X sorty myślenia, sami się tak nazywacie i kategoryzujecie. Włączcie myślenie, to nie boli, ale nie upubliczniajcie swoich przemyśleń i nie namawiajcie innych, bo i tak to nic nie da.
~romanescu1122 4-07-2017 16:13
z jednej strony rozumiem z drugiej uważam ,że to straszne ,że jesteśmy takim zaściankowym i ograniczonym narodem. Przecież przyjęcie symbolicznie tych kilkaset rodzin nie powinno być problemem dla 40 niemal milionowego narodu , który sterowany jest politykami spędzającymi tak duzo czasu w kościele... a co z miłosierdziem i pomocą dla bliźnich w potrzebie ? Przyjmijmy uchodźców chrześcijan ... przecież trochę Ich tam jest.
~@#$%^&* 4-07-2017 16:28
Tak, nie bądźmy "zaściankowi"....a tymczasem: Przyszłoroczny wielki festiwal Bråvalla-Festival w Szwecji (największy w kraju) został już wykreślony z kalendarza imprez...Powód? Tegoroczne gwałty. Było ich za dużo, nawet jak na Szwecję.
~III sort 4-07-2017 16:35
vectuś 31,,ograniczony umyslowo chłoptasiu. Tak przekroczą granice i zaraz zaczną gwałcić,gotować w kotłach .Co ty wiesz o tamtych latach jak koszuline trzymałeś w zębach. Kto mowi o przyjmowaniu indywidualnym ? Trzeba stworzyć miejsca do zamieszkania i w dodatku ICH chronić bo bojówki tzw. mlodzieżywszechpolskiej zlinczują uchodźców. TY 31 tamte rządy wysyłały na studia i płaciły w $$.
~maria11 4-07-2017 16:38
do pana vprezydenta...zanim pomyslimy o "biednych dzieciach z syrii" to moze sprowadzimy do Ojczyzny Polaków z Kazachstanu moze tutaj bedziemy równie zaangazowani
~jhuuhoi 4-07-2017 16:57
czy w gnieździe bociana może mieszkać jastrząb i czy może mieć z nim potomstwo i czy będą je wspólnie wychowywać ?, chyba raczej nie no ale białe kobiety rozkładają swoje nogi dla muslimów i innych skutek jest taki że oni mają zupełnie inna mentalność i nigdy nie będą się podporządkowywać, a tak informacyjnie to dla mieszkańców paryża została uruchomiona aplikacja w której pokazane są strefy no-gozone heh tak informacyjnie biali ludzie mają wiedzieć gdzie się ich napada,gwałci, zabija,okrada - tylko że strefy coraz bardziej się rozrastają
~18 sqandal 4-07-2017 17:06
... dziwne to sprowadzanie , zresztą i tak uciekną na zachód , więc po co ta gatka
~do 16:35 4-07-2017 17:10
Jakoś "wszechpolskiej" się nie boję, ale takiej wyrośniętej "ofiary wojny" może się nawet policjant obawiać: dumny Irańczyk reaguje po kontroli w supermarkecie https://www.youtube.com/watch?v=Q9vmGfReFc8
~pff 4-07-2017 17:43
A ten dalej o jastrzębiach i bocianach :D Zacięta płyta.Mróz wie, ze o m.in. jego akcji zwożenia pisiaków autokarami do Warszawy na "spotkanie z Trumpem" huczą największe stacje w USA , a w takim NBC robią sobie z Polski regularny polew ? Nie z Mroza, Machałek, czy ich rozdygotanych wielbicieli, rownież ze mnie. Idźcie wy w p..du.....
~Do III sort 4-07-2017 17:44
Polska jest winna ? Chyba ty i politycy, bo na pewno nie polscy obywatele. Niektórzy to mają tupet, jak nie wkręcają że mamy się odwdzięczać za to ze jacyś Polacy kiedyś emigrowali (my zostaliśmy tu u siebie więc niby za co mamy się odwdzięczać ?) to znowu że nasza wina a paszoł won z tym obwinianiem ty 10-ty sorcie
~ 4-07-2017 17:58
A ten dalej o tym , co i jak o nas mówią. Gdyby NBC nie miało tematu, że wożą na Trumpa , to byłoby żle, że nie wożą , bo ignorują Trumpa. Całe zachodnie lewactwo poluje na Trumpa i nie ważne, co on, Duda , Kaczyński zrobi lub nie zrobi. Czy ty o tym wiesz ? A NBC napisała coś o „ polskich obozach śmierci „ ??? Wiesz, że wszyscy mają polew z takich rozdygotanych poczuciem klęski lewaków, jak ty ? Idż ty w p...du ...
~ 4-07-2017 17:59
* nieważne
~do IIIsort 4-07-2017 18:08
Wiesz z tym strzelaniem na granicy, to jrszcze całkiem nie dawno i w cywilizowanych krajach jak ktoś chciał nielegalnie się wedrzeć do kraju to dostawał kulkę i nikt nie robił afery, po za tym wobec tego że 7 mld ludzi to o wiele za dużo dla naszej planety i tego że niektóre mnożą się jak króliki to twoja propozycja....a nie powiem
~lesław 4-07-2017 18:14
polityczne draństwo . Może Tusk chce mam sprowadzić do Jeleniej Góry razem z Zawiłą kilka tysięcy niemców bo miasto się wyludnia. Najlepiej matki z dziećmi.
~pff 4-07-2017 18:15
Przecinek przed "lub" tłuku. Reszta bez sensu, staraj sie, bo zacznę cię ignorować barani flaku.
~pytajka 4-07-2017 18:17
Co na to Zofia Czernow???
~ 4-07-2017 18:26
Niezależny portal internetowy http://www.pi-news.net/ poinformował, że roczne koszty utrzymania inwazorow okreslanych przez lewactwo jako "uchodźcy" - 150 miliardow euro (600 miliardow złotych). Schetyna zobowiązuje się do PRZYJMOWANIA UCHODZCÓW przez Samorządy tam gdzie władzę sprawuje PO. Samorządowcy z PO pakujcie się i jedźcie tam, gdzie muslimów pod dostatkiem. Oni chętnie się z wami asymilują, ubogacą was.
~ 4-07-2017 18:33
bez sensu ? Dla ciebie tak, bo to nie jest tekst dla ciebie, podobnie jak Media Markt. Obydwa nie są dla idiotów ! Aleś ty rozdygotany .... Buhahahaha :D A wiesz k...nku, że pewnych grepsów np. emotikonów nie stosuje się wszędzie na siłę. A zwłaszcza się ich nie NADUŻYWA !!! Wiesz, że robi się to tylko, tam gdzie jest to pewna wewnętrzna umowa np. Twitter. Nadużywanie gdzie indziej świadczy o ubogim warsztacie pisarskim, gdzie kołek ma problemy z opisaniem słowami stanów emocjonalnych !
~ 4-07-2017 18:40
W czasie gdy w wielu z tych miast setki a może nawet tysiące ludzi czeka na mieszkania socjalne lub komunalne ci popaprańcy chcą przyjmowania emigrantów zwanych uchodźcami. Mam nadzieję, że elektorat to zapamięta i w przyszłorocznych wyborach samorządowych stracą swoje stołki.
~kizior 4-07-2017 18:45
Ehhh panie mróz,pan i panu podobni i tak doprowadzicie ten kraj i jego obywateli do rozpaczy,przez programy "500+","mieszkanie+" i przywileje dla niektórych grup społecznych np rolników zadłużacie kase państwa i "dokręcacie śrubę" innym ludziom którzy chcą uczciwie żyć i pracować w tym chorym kraju.Czy nie wie pan,że każda dana przez was złotówka kosztuje podatników 1,7 złotego? Czy pan i pana partyjni koledzy nie wiecie,że pieniądze nie biorą się z "bankomatu"...? Nie jestem fanem PO,ale PiS to jest już całkowita porażka.Moim zdaniem tylko d...l może przyklaskiwać rozdawnictwu.Ja jestem za tym,żeby państwo niczego mi nie dawało ale też żeby mniej mi zabierało!
~do kozior 4-07-2017 19:02
Do ciebie chyba cięzko informacje przebijają? Wykradziony wcześniej VAT spokojnie sfinansowałby 500+...PIS to może nie geniusze, ale wystarczyło nie kraść, aby państwo zarobiło. Nagle bliskie plajty spółki państwowe wyszły na plus..cud jakiś, nie? I nie bardzo rozumiem, co ty od senatora w temacie oczekujesz...Aby zabrał polskim dzieciom a dał uchodźcom? Potłukło cię?
~ 4-07-2017 19:34
Jaś Fasola ostrzega... - dowcip czy co?
~pff 4-07-2017 20:20
Mechanizm z..bistych dochodow panstwa z tytulu odzyskania utraconego vat poznal kazdy majacy cokolwiek do czynienia z dzialalnoscia gospodarcza :) Tez bylem zaskoczony naglym ,szybkim zwrotem. Ludzkie paniska z pis pozwracali w trybie przyspieszonym vat, by potem, gdy nie bylo juz komu zwracac ,policzyc kase i radosnie porownac okresy masowych wyplat z okresem wyplat zerowych i spowodowac orgazmy u wielbicieli nowej wladzy.Tak wygladala skuteczna walka pis z wyludzeniami vat. Z naplywem uchodzcow bedą walczyć do wyborow parlamentarnych.Wygrają- uchodzcy przybeda wpuszczeni po przekupieniu potrzebujacej calych przyczep euro na kolejne 4 lata ekipy pis, przegraja- wpuszcza ich liberalni nastepcy .I żodyn, żodyn tego nie wie, że sprawa jest przesądzona :) Macie g.. do gadania.Zreszta ja też.
~ateista 4-07-2017 20:31
PO kradło tyle lat ale tymi murzynami i muzułmanami strzelają sobie w plecy. Na wyborach polegną, bo nawet ja, pierwszy raz od kilkunastu lat, pójdę głosować i to na PiS. Zgodnie z zasadą 'wróg mojego wroga' itd. Bo PiSu też nie lubię...
~do kozior re 4-07-2017 20:32
iSukces PISU niebawem przekształci się za sprawą Morawieckiego jak kariera kreowanych przez tą partię SKOKów. Latwo zdobywać poklask rozdawnictwem, a potem " jakoś to będzie "To już niedługo..
~antyŁgarz 4-07-2017 20:45
PiS czyni zło wszędzie i każdym możliwym sposobem. Także strachem. Podobnie jak kościół z którego biorą przykład. Ten najbardziej negatywny. Strachem i obietnicami złych zdarzeń, i Ci i Ci zmuszają ludzi do czynów niezgodnych z ich wolą. Szantażem i kłamstwem. Dlatego PiS już zjeżdża na twarz z pagórka, na który się wdrapał po dwóch stopniach drabinki. Oby jak najszybciej. Wtedy chciałbym spotkać pana Mroza i popytać o parę rzeczy. Dziś nie muszę go słuchać, wiem co powie, bo nie wyjdzie ani słowa poza Kaczyńskie bełkoty. TFU!
~do : pff 4-07-2017 20:52
Pff ponieważ zaczynasz mówić ludzkim językiem, to ja też … To co ty opisałeś , istotnie występuje i ma jakiś wpływ na wolumen zbieranych podatków VAT. I może mieć efekt do wykorzystania propagandowego w poszczególnych okresach rozliczeniowych. Niemniej jednak eksperci podatkowi , nawet ci niezbyt sprzyjający PiS – owi i obecnemu rządowi przyznają , że wystąpił , obok innych , bardzo poważny efekt uszczelnienia ściągania podatku VAT. Co do wróżenia z fusów na takie tematy, co będzie w przyszłości z uchodźcami, z kasą unijną, z polityką PiS to gratuluję zdolności … Wróż Maciej z telewizji jesteś ??? Podaj swój numer telefonu , to zadzwonię … 0 700 ??? ??? ??? , chyba, że doradzasz Schetynie i te nędzne grosze od telewidzów olewasz.
~ys 4-07-2017 20:58
po słowach i czynach poznać dobrego chrześcijanina - zatrzasnąć drzwi przed potrzebującymi i potem krzyżem leżeć w kościele w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku- zachowanie typowe dla pisowskiego ciemnogrodu.
~@#$%^&*( 4-07-2017 21:04
Tak przy okazji...W Berlinie obawiają się pandemii wirusa MERS, to coś dostaje się od wielbłądów i jest groźne jak ebola. Ciekawe. Ale lepiej pośmiejmy się z Kaczora, hi hi.
~Boss 4-07-2017 21:19
To ne są uchodźcy tylko barbarzyńcy którzy mordowali muzułmanów z innych odłamów wiary a teraz uciekają przed zemstą tam każdy walczył z każdym od lat i jak na wojnie raz ty strzelasz raz do ciebie strzelają dopóki był jeden gracz USA było OK ich sojusznicy mordowali inne plemiona teraz tamte plemiona maja wsparcie Kurdów,Rosjan i nie ma lekko więc się ucieka udając ofiary reżimu Asada trzy dni temu na ka...le National Geographic leciał dokument o Syrii muzułmanie sami robią tą rzeźnię a USA,Rosja,Izrael dostarczają im broń bo to dobry interes sprowadzając ich do UE sprowadzacie wojnę za 20 lat Europa będzie takim samym syfem jak Syria
~ 4-07-2017 21:37
Wklejam jeszcze raz , już raz opublikowane a dalej , jak widzę , aktualne : Wszyscy „ zatroskani „ o KK i katolików, „ serdeczne „ – „ walcie się „ !!! Albo jesteście niespełna rozumu albo jak to mawiają ruscy – „ pożyteczni idioci „ ! Proponuję przeczytać i zastanowić się. Mówi to ksiądz, ale mówi o tym co uprawiacie, nie wiadomo dlaczego. Oto okazuje się, że ci, którzy propagują europejski kołchoz bez odniesień do chrześcijańskiego dziedzictwa, za to z nieograniczonym prawem do st, eutanazją, tzw. małżeństwami gejowskimi, kultura typu „Klątwa”, ideologią gender w szkołach i szaleństwem multi-kulti, teraz wyrastają na prawdziwych chrześcijan. Bo głównym wyznacznikiem bycia chrześcijaninem stała się zgoda na relokację imigrantów. Im kto więcej imigrantów chce przyjąć, cdn.
~pff 4-07-2017 21:41
No i ekspert Boss wam wyjaśnił ciemniaki, co i jak :D Rozkminił problem :D A ty vectruś s..dalaj, czepilo sie g... statku i krzyknęło "płyń!". Faktycznie, partner do rzeczowej dyskusji mi się trafił.Żryj gruz.
~ 4-07-2017 21:42
. Im kto więcej imigrantów chce przyjąć, tym większym jest chrześcijaninem. cdn. W konsekwencji z ewangelicznej cnoty gościnności zrobiono bałwochwalstwo w służbie ideologii, która dąży do zniesienia państw narodowych i wymieszania wszystkiego pod jednym europejskim, a może i światowym rządem. Taki superrząd byłby pod światłym wpływem „starszych i mądrzejszych”, jak np. znany spekulant finansowy George Soros. Zwany przez niektórych dla niepoznaki „filantropem”. Ks. Kowalczyk podkreśla, że ludziom znajdującym się w dramatycznej sytuacji trzeba pomagać: zatrzymać działania wojenne, tworzyć obozy dla uchodźców w regionie, aby ludzie mogli szybko wrócić do swoich domów, pomóc w odbudowie. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/345689-wazne-slowa-ks-dariusza-kowalczyka-z-ewangelicznej-cnoty-goscinn
~ 4-07-2017 21:44
I jeszcze dodatkowo słowa śp. Helmuta Kohla : Orbán mówi, że to Kohl przekonał go, iż " Europa będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale " ! Wykluczacie europejski kalifat ? Zaryzykujecie ?
~do : pff 4-07-2017 21:53
pff to zakompleksiony prostak i idiota i dlatego potrafi tylko obrażać innych. Bo to ZAKOMPLEKSIONY PROSTAK I KOMPLETNY IDIOTA !!! Jak zwykle problemy z argumentami k...nie więc znowu bluzgi ... No to lepiej siedż w tym p...zdu, gdzie byłeś i jest właściwe dla ciebie k...nie miejsce. I więcej k...nie emotikonów, żeby wszyscy widzieli, jakiś ty k...n. Bo u ciebe palancie k...nizm w emotikonach się mierzy !
~re15.54 4-07-2017 21:59
Demagogia ?Nie.Fakt.Własnymi oczyma widziany. Ale,ale pan przedsiębiorca nie płacący ZUS-u za prac.? Jasne już wszystko. Ale z tej gawiedzi darmowych roboli nie będzie. Nie ta nacja.
~do wyżej 4-07-2017 23:05
Haha, nie, ani darmowych ani żadnych roboli nie będzie. "Przyszli fachowcy", gdzieś w Niemczech, godzina południowa: https://www.youtube.com/watch?v=NVic-BfnnXI
~max 4-07-2017 23:29
te brudasy to nie są idioci, wiedzą że w europie można gwałcić i kraść bez konsekwencji. bo system jest słaby a angela von hitler zabrania ich karać.
~analityk 5-07-2017 0:09
Ech... panie senatorze, chyba każdy trzeźwo, zdroworozsądkowo i samodzielnie myślący, uważnie od parunastu już lat patrzący na łapki wam, jak i waszym "zapiekłym wrogom" z tzw. opozycji totalnej, nie powinien mieć już cienia wątpliwości, iż jest to kolejny etap tej waszej POwsko-PISowskiej wojenki. Coraz więcej ludzi to widzi. Prócz waszych fanów, z jednej i drugiej strony rzecz jasna. Doprowadziliście (wspólnie) do niezłego kociołka w kraju. Ludziska są gotowi niemal łby sobie poukręcać, broniąc zawzięcie jedni - status quo poprzednich władców (twórców zielonej wyspy), drudzy - idei orędowników dobrej zmiany. Aż chwilami umyka uwagi jeszcze większy pi...olnik w Europie, gdzie co krok przekracza się szczyty absurdu,np. S. Keller proponuje przesiedlać całe syryjskie wiochy. Niemcy potrafią.
~... 5-07-2017 0:09
Jeśli się zgodzimy, będziemy musieli im dać zakwaterowanie i tyle socjalu , co mają w Niemczech .Będziemy ich musieli pilnować , aby nie uciekli do Niemiec. Jak to zrobią , to na nasz koszt ich z powrotem do nas przywiozą :( Prawdziwi Syryjczycy , chcą wracać do swojego kraju , ale jest ich garstka , reszta, to młodzi Afrykanie i inne nację (:
~ 5-07-2017 6:20
Jesli ktos z PO ma wole aby ich dzieci byly gwalcone to to sie nazywa szczegolny rodzaj zboczenia. Ale ci z PO-PSL ponoc tak ma
~xx 5-07-2017 8:39
pp. Zawiła i łuzniak do swojego domu tak, macie wille więc sie klika rodzin np; z Syrii pomieści, oczywiście pokryjecie koszty utrzymania i opieki lekarskiej z własnej kieszeni
~jola5 5-07-2017 8:42
Jeśli samorządy w Polsce mogą prowadzić sprzeczną z rządową politykę zagraniczną, czy jakąkolwiek zresztą, to ja poproszę jednak o zmianę konstytucji i ustawy o samorządach. Samorządy PO deklarują chęć przyjęcia "uchodźców". Rozumiem, że podadzą listę posłów PO i ich adresy domowe pod które chcą przyjąć na własny koszt i ryzyko.
~tomek 5-07-2017 8:53
Czytam niektóre komentarze i zastanawiam się co ci ludzie mają w głowie... Migracja Polaków podczas drugiej Wojny Światowej jest porównywalna do tego??? Wasi dziadkowie się w grobach przewracają! Słyszeliście żeby jakiś Polak uciekł przed wojną i u arabów, czy gdziekolwiek indziej molestował ich kobiety, wjeżdżał samochodem w tłum ludzi czy się wysadzał? Ok nie można każdego kategoryzować, ale ja tego ryzyka nie podejmę czy abdullah czy inny muhamad jest akurat samobójcą czy nie i nie chcę ich w swoim kraju i mieście!!!!
~wert 5-07-2017 9:01
Ja mam gdzieś czy będą chcieli być u nas czy nie.Sprawa jest klarowna nie dla migrantów.Zawsze może trafić się taki co zechce tu przyjechać nigdy nie mów nigdy.
~Zatkało mnie, naprawde... 5-07-2017 10:16
Zaniemówiłam, na dobre ,choć wygadanam. Jescze jeden,bardzo osobisty powód na NIE.Wsiadłam do autobusu,zwykle korzystam z miejsc uprzywilejowanych,mam prawo. Tym razem zajęłam"normalne". Za jakiś czas wsiada mniejszośc narodowa zasiedziała,choć nie zintegrowana od nigdy.Nie płacąca podatków, choć wróżą,ale będąca na wikcie i operunku społecznym,. Karnacją przypominające te dostawy będące w "drodze". Mniejszość narodowa ok.50 z mniejszą rozdartą "pincet plus"lat 4. Nasze spojrzenia skrzyżowały się i słyszę: No co Polaczko tak na mnie gapisz się. Ustąp miejsca. Należy mi się! Zatkało mnie. Mniejszość na stojaka dotrwała jakoś do końca swej podróży. Nikt z młodych miejsca nie ustąpił, choćmoże powinien. Ja. też nie. Patrzeć tylko jak autobusy oznakują "nur fur Moslems "czy jakoś tak.
~gluś 5-07-2017 10:56
dobrze że starożytni Egipcjanie nie byli katolikami i przyjęli uchodźców Maryję, Józefa i Jezusa
~Polska dla Polaków 5-07-2017 11:03
Polska dla Polaków. Ci którzy chcą ciapatych niech przyjmą ich pod swój dach. Niech ich nakarmią i dadzą kasę.
~Glusiu : wniosek 5-07-2017 11:09
z twej wypowiedzi taki jest,że u nas im niedobrze będzie, a nam z nimi, więc niech pozostaną tam gdzie są ,albo panowie niech wracają walczyć o swoją ojczyznę, a nie dekować się po Polskach jak jakieś baby.
~jeżozwierz1 5-07-2017 11:32
Panie Prezydencie Łużniak. Pan pokazuje ludzką twarz tak sam z siebie, czy z urzędowego obowiązku? Jeśli z tego drugiego powodu, to proszę nie wypowiadać się w imieniu 70% ludzi, którzy nie chcą brać udziału w tym imigracyjnym chaosie. W całej Polsce słychać głosy o przyjmowaniu imigrantów i w całej Polsce nie ma żadnych warunków na utrzymanie imigrantów w godnych warunkach. Gdzie Pan w Jeleniej Górze widzi miejsce na ulokowanie przybyszów zza wielu granic? Jakim finansowym zapleczem Pan dysponuje, że występuje w imieniu nas wszystkich? Deklaracja "dobrego serca" i wrodzonej wrażliwości jest niestety zbyt słabym ogniwem w dzisiejszych czasach, kiedy dookoła rodzima bieda i złe zarządzanie miejską kasą.
~do 10:56 5-07-2017 12:25
Glusi, dobrze , ze gimnazja likwidują, bo gimbaza nie będzie taką głupotą po forach świecić:P Starozytni Egipcjanie to wykorzystali przodków Maryi i Józefa do niewolniczej pracy, ty palancie!
~` 5-07-2017 12:44
Ankieta - Chcę uchodzców [ ] - nie [ ] - tak - ulica i adres zamieszkania ( adres zamieszkana pobieramy w celu lokacji biedaczków - u państwa w salonie prosimy dokarmiać i nakazać żonce robić im 'masaże' bo im puchną ten tego. )
~kaka tu 5-07-2017 15:46
a potem PIS w kościele klęczy i się modli żarliwie. Zero empatii, zero ludzkiego odruchu i gestu.
~do wyżej-Odwal się! 5-07-2017 17:43
A potem klęczą chrześcijanie w pomarańczowych kombinezonach i ich głowy ścinane są w brutalnym rytuale: https://www.youtube.com/watch?v=VFa_xAKq7AQ
~pff 5-07-2017 23:13
Procentowo ilość chrzescijan zabijanych przez Daesh mieści sie w granicach błędu statystycznego. Co do zasady morduja innych muzułmanów. Film jest stary i ograny, choć wstrząsający.Ale kręcili brutalniejsze.
~do pff 6-07-2017 0:04
Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną w świecie/To nie film, to zdjęcie. I co, brutalniejsze by cię przekonało, że jednak warto zadbać o bezpieczeństwo naszego kraju i naszych dzieci?
~pff 12-07-2017 10:39
Ściślej rzecz biorąc to kadr z filmu. Przekonuje mnie, że są ludzie gotowi oddać życie dla idei, nie oglądając się na niebezpieczeństwo. Podobno osoby z tego ujęcia mogły ocalić życie w bardzo prosty sposób, przyjmując islam. Już was widzę niedzielni katolicy klęczących w ten sposób :D Pobilibyście się w kolejce do imama przyjmującego w poczet wyznawców proroka :D
~Roman 16-07-2017 23:44
Brawo Pan Prezydent Łużniak. Panie senatorze Mróz proszę się postawić w sytuacji rodziny, która musi uciekać przed skutkami wojny. WSTYD !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Pustostan po premierze

Alarmy bombowe

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
186
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%