MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Seksualne życie księży w średniowiecznej Polsce

Wiadomości: Polska
Niedziela, 22 marca 2015, 12:32
Aktualizacja: 13:37
Autor: MT
AleHistoria: Celibat wśród polskich duchownych zaczęto wprowadzać w XII wieku. Szło jak po grudzie. Nawet dwa stulecia później wielu księży wciąż święcie wierzyło, że nie wolno im tylko współżyć z mężatkami i dziewicami. W czasach pierwszych Piastów nikogo nie interesował stan cywilny kapłanów. Żenili się i płodzili dzieci, jak wszyscy inni mężczyźni. W 1197 roku porządek z małżeństwami księży próbował zrobić legat papieski Piotr z Kapui. Historyk seksualności Adam Krawiec jest przekonany, że jego nauki... po prostu zignorowano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy Polska zamieni się w pustynię?  

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Czy Jezus zmartwychwstał? | Analiza historyczna  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~soc-lib 22-03-2015 14:07
Co tam odległe czasy .Czas na prawdę o teraźniejszych czasach. Jak sobie radzą z celibatem i majątkiem .Dlaczego całe społeczeństwo ma łożyć na utrzymanie klechistanu?
~ 22-03-2015 15:00
Czas w plebaniach i episkopatach na kasy fiskalne ! Papierz sponsoruje dzieciom polskim windy, tym czasem polski kosciol majac weza w kieszeni, napycha kase do kieszeni. Wstyd .
~MUUUU 22-03-2015 16:25
Polska to kraj wyznaniowy ......dowod ? Konkordat , mowiacy o poddaniu I uzaleznieniu od watykanu . Bycie katolikiem to stan umyslu . Jesliktos w zyciu probowal sie uczyc czegokolwiek I nie udalo mu sie ,zaczal byc wiernym . Gdy wiedza jest za trudna do zruzumienia , wybierz religie . Religie sa powodem wszytskich wojen , szczegolnie tych w ktorych chrzescijanie zabijaja niewiernych . Patrz Iraq, Afganistan , Somalia Bengazi , tylko kilka z ostatnich dni . Czy ksiadz majacy dzieci sam sobie je chcrzci ? s...x po katolicku do odmawianie zdrowasiek przy molestowaniu ministrantow .
~andrzej k. 23-03-2015 13:02
Popieram poprzednie wypowiedzi. 1. Czas skonczyć w kościele katolickim ze ściemą tzw. celibatem ponieważ to męższczyzna, który ma normalne potrzeby a wtedy nie będzie zboczeńców molestujących ministrantów. 2. Dobrowolne opodatkowanie się katolików, czego boi się kościól bo zostanie ich 9 %. 3.Ustalenie cennika za usługi od chrztu po pogrzeb, oczywiście kasa fiskalna i koniec rzebrania na tzw. tacę i co laska.
~soc-lib 23-03-2015 15:28
Trzeba znieść konkordat!!!Widzę co niedzielę tych katolikow spieszących na 7 do kościółka ,kłamali ,oszukiwali ,kradli caly tydzień ,idą zresetować "sumienie "
~apostata 24-03-2015 14:37
A propos poprzednich postów nasunęło mi się pytanie, co mam zrobić z mandatem, który wlepiono mi za parkowanie pod katedrą pewnego pięknego miasta na wschodzie po 18, gdzie opłaty za parkowanie obowiązują do 18, ale ksiądz proboszcz postawił sobie prywatne parkomaty. Będę ścigany przez fiskus? A może wpisza mnie przez to do rejestru dłużników i nie dostanę kredytu? Co zrobić z tym mandatem, bo sorry, ale 5 dych nie zapłacę tej instytucji
~hihihi 24-03-2015 15:22
lepiej zaplac bo pojdziesz do piekla!
~taka moda 24-03-2015 22:04
na bycie antyklerykałem. Nudne to już. Małe mózgi, duże gęby.
~phh 25-03-2015 13:02
Krótka moda, kiedyś im przejdzie, wyszczekaja się dużymi gebami i wszystko na szczęście wróci do normy watykańska mafia będzie spokojnie rządzić, a ministranci czynić posługi po staremu jak się nalezy. Wystarczy im wmówić że to pase i dadzą sobie spokój

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debata: czy religia jest potrzebna?  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Państwo ZNISZCZYŁO wolny rynek i nie ma jak ODBUDOWAĆ gospodarki  

Debaty telewizyjne nie mają sensu?  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1365
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%