MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Sejmik naukowy w Dwójce

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 kwietnia 2018, 8:00
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2018, 8:15
Autor: Koło Chrobrówki/Sara Kowalczyk
Fot. Użyczone/SP 2
W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 pod hasłem „Rodzinne pasje zbliżają i uczą” odbył się wczoraj (23.04) kolejny sejmik naukowy z okazji Dnia Ziemi. Przybyłych na spotkanie powitał szkolny chór „Złote nutki” pod batutą Darii Wyrostek–Pelc.

Najpierw wystąpił Jerzy Borys wraz z córką Weroniką Borys, którzy przybliżyli uczniom swoją wspólną przygodę z narciarstwem. Opowiedzieli o początkach swojego zainteresowania tą dyscypliną sportową oraz o tym, jak się rozwijała. Dzielili się także wspomnieniami ze wspólnych wyjazdów, treningów i zawodów. Ukazali piękno odwiedzanych miejsc nie tylko poprzez opowieści, lecz także podczas przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Następnie Przemysław Kowalczyk i jego córka Sara opowiedzieli o różnych dyscyplinach sportu, które razem uprawiają – kolarstwo, narciarstwo, pływanie, bieganie, wspinaczka oraz wędrówki po górach. Relacja bogata była w rozmaite anegdoty oraz opowieści o doświadczeniach i przypadkowych spotkaniach ze sportowymi idolami. To, o czym opowiadano, zobrazowano zdjęciami ciekawych miejsc, wydarzeń i medali zdobytych w rozmaitych zawodach.

Na zakończenie swoją pasję przybliżyli: Stanisław Dąbrowski i jego wnuczki, czyli Klara i Ela Dąbrowskie. W trakcie ich wystąpienia uczniowie dowiedzieli się wiele o podróżach odbytych przez Elę i Klarę oraz ich dziadka, który odwiedził aż 80 krajów! W trakcie opowieści dziewczynek i ich dziadka, zebrani mogli „odwiedzić” różne kontynenty, miejsca bardzo egzotyczne, odległe i jednocześnie interesujące. Nie zabrakło ciekawostek i licznych fotografii z podróży.

Każdy sejmik naukowy wnosi coś nowego. Tegoroczny pokazał, jak ważne są rodzinne pasje. Nie tylko pozwalają kreatywnie i aktywnie spędzać czas, lecz także łączą pokolenia i umacniają więzi. Uczą również wielu cennych rzeczy, jak: pokora, wytrwałość, pracowitość, rywalizacja, konsekwencja. Nie od dziś wiadomo także, że podróże kształcą, dostarczają wielu wrażeń. Zdobytą wiedzę można wykorzystać później nie tylko w szkole, ale z czasem zaszczepić zamiłowanie do własnych zainteresowań nowym pokoleniom…

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (10) Dodaj komentarz

rymcycymcy 24-04-2018 14:38
...kolarstwo, narciarstwo, pływanie, bieganie, wspinaczka, wędrówki, idole, piosenki, anegdoty ...sejmik naukowy ! :) Za moich czasów, nie tak dawnych całkiem, nauką była ...matma, fiza, przyroda i chemia i takie tam inne ! :)
~ 24-04-2018 21:14
do: rymcycymcy (14:38)
Dzieci mogły poznać rozwój nauki i jej wpływ na wiele dziedzin życia. Wiedzę można przekazać w bardzo różny sposób. Im dalej od ławki, tym dłużej zostaje w pamięci. To była podróż w czasie i po ciekawych zakątkach Ziemi. Było bardzo ciekawie.
~do rymcymcy 24-04-2018 22:19
do: rymcycymcy (14:38)
Przeczytaj komentarze pod nędznym swoim, a zakumasz o co chodzi.Nie byłeś, nie wiesz, więc nie pisz bzdur. Poza tym piszesz: "za moich czasów była... matma, fiza..."- jakoś królowe nauk nie poszerzyły Twoich horyzontów i nie rozwinęły inteligencji, bo jedziesz takimi komentarzami, niczym koń z klapkami na oczach... Inteligencją nie grzeszysz, a kozaczysz... To opinia ogólna, po licznych Twoich wywodach w Jelonce na różne tematy...
~ 24-04-2018 23:00
do: rymcycymcy (14:38)
Nie tak dawnych ? Ha,ha,ha Pamięć zawodzi !
~Kajetan 24-04-2018 20:14
Było ciekawie, koleżanki że swoimi rodzicami opowiadaly o przygodach, pasjach i rodzinnych hobby. To fajny sposób na poznawanie świata, rozwój wiedzy i zainteresowań. Fajne spotkanie, inna lekcja.
~ 24-04-2018 20:58
Dzień Ziemi i organizacja sejmiku naukowego to na pewno okazja aby poznawać piękno planety w ciekawy, kreatywny sposób. We współczesnym świecie wszyscy dążą do perfekcji ale zbyt rzadko mówi się o higienie psychicznej czyli potrzebie odstresowania i odpoczynku po ciężkiej pracy. Świetnie, że w szkole można się uczyć przez motywowanie do rozwoju pasji i aktywnego trybu życia. Gratulacje!
~czytelnik-obserwator 25-04-2018 7:56
Wszystko super, ale wymienione w artykule osoby mają dość wysoki status społeczny - co z tymi, którzy mogą zagraniczne wojaże lub wypad na narty powąchać przez ekran monitora? Może warto spytać tych, których na to nie stać, jakie są ich pasje, jak spędzają czas... Okaże się że też w ciekawy sposób:) A może nawet ciekawszy np poznając pobliską okolicę i jej zielone zakątki :)
~ 27-04-2018 15:50
do: ~czytelnik-obserwator (7:56)
Przestań się ośmieszać... Ani z ciebie czytelnik ani tym bardziej obserwator...
~ 27-04-2018 15:56
do: ~czytelnik-obserwator (7:56)
Ty, gosciu, sprawdź sobie znaczenie wyrażenia "status społeczny"!
~starr 25-04-2018 9:06
P.Borys zaczynał od poniemieckich nart w Starej Kamienicy, p.Dąbrowski od wędrówek po okolicznych górkach i kursu przewodników sudeckich.Pokazali młodym ludziom drogę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Koderzy ze Ścięgien

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2226
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%