MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Scrooge. Opowieść wigilijna” po raz setny!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 16 grudnia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już w najbliższą niedzielę (18.12) wyjątkowe wydarzenie na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Po raz 100. zostanie zaprezentowany spektakl „Scrooge. Opowieść wigilijna”, który swoją premierę miał w 2009 roku.

Jest to opowieść rodzinna – zarówno dla widzów, jak i na scenie. - Tak się złożyło, że występowałem z synem, który już dorósł - grał mnie młodego (czyli Scrooge'a), a teraz Kasia – moja córka, gra siostrę Scrooge'a – powiedział grający główną rolę Jacek Grondowy.

- Spektakl już kilka razy był przewidziany do zakończenia – nie udało się to i bardzo dobrze. Na każdym spektaklu jest komplet widzów – mówił na wstępie Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru.

Dzieło Charlesa Dickensa w reżyserii Henryka Adamka określane przez aktorów jako nasz „Kevin sam w domu” to opowieść o Scrooge'u, który w pewnym momencie swojego życia postanawia się zmienić. Szczegóły na www.teatrnorwida.pl/spektakle/scrooge-opowiesc-wigilijna/

Spotkanie prasowe w teatrze było też okazją do zaproszenia na kolejną, wyjątkową premierę. Już w sylwestrowy wieczór zobaczymy komedię „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sosnowskiego – szczegóły w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co grają w „Locie”?  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Ulica Tabaki nieco dłużej

Skok w blok wystartował!

KOD znowu pod sądem

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Nad Śnieżnymi Kotłami

Kandydaci PO

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%