MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ściganie z Liczyrzepą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 21 września 2010, 13:27
Aktualizacja: Środa, 22 września 2010, 11:10
Autor: arec
Fot. Krzysztof Kubik
Pierwsza edycja Maratonu Liczyrzepa przyciągnęła niemal 500 zawodników z całego kraju, którzy w ubiegłą sobotę rywalizowali na malowniczych trasach Kotliny Jeleniogórskiej.

Do wyboru były trzy trasy, a meta i start były umiejscowione w Karpaczu. Trasa mini, najmniej wymagająca o dystansie 67 kilometrów i różnicy wysokości 496 metrów, prowadziła przez Borowice, Przesiekę, Podgórzyn, Miłków, Łomnicę, Karpniki, Ścięgny. Trasa mega , o dystansie 120 kilometrów i różnicy wysokości 552 metrów, prowadziła wokół Jeleniej Góry. Najbardziej wymagająca była trasa Giga, będąca połączeniem trasy mini i mega.

Zwycięzcą klasyfikacji open na trasie Giga został Artur Detko z Aktio Group Mostostal Puławy, który uzyskał czas 06:09:06,71. 9 miejsce przypadło w udziale Waldemarowi Twardziszewskiemu z Teamu Podgórzyn. Na trasie mega w klasyfikacji open triumfował Robert Żmudzin z TGV Team z czasem 03:48:10,57, a wśród pań najlepsza była Katarzyna Orłowska z Athletics Nysa.

Na trasie mini zwyciężył Mateusz Dubieniecki z M-GLKS, który uzyskał czas 02:03:35.06, a najlepszą z pań okazała się Aneta Adamek z Lechii Piechowice.

Nagrodę główną, rower szosowy marki Author otrzymał Kamil Chwistecki ze Świnoujścia.

Organizatorzy zawodów – firma Maraton Liczyrzepa i Rotary Club Karkonosze dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania maratonu: Burmistrzowi Karpacza Bronisławowi Malinowskiemu i Kowar Mirosławowi Góreckiemu, Komendant Policji w Karpaczu Pani Mirosławie Prośniak , Naczelnikowi Wydział Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze Maciejowi Dyjachowi oraz wszystkim policjantom, strażakom i strażnikom leśnym, którzy w profesjonalny sposób zabezpieczali maraton, a także wszystkim sponsorom.

Kolejna edycja Maratonu Liczyrzepa odbędzie się za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Milanos mistrzem powiatu

Poświst na "góralu"

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~r55 22-09-2010 8:43
współorganizatorem był Rotary Club Karkonosze a nie Rotary Club z Jeleniej Góry
~ander 22-09-2010 11:46
świetna impreza wszystko ok

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Stop marginalizacji średnich miast

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Trzy medale w Oleśnicy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
720
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%