MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ściganie z Liczyrzepą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 21 września 2010, 13:27
Aktualizacja: Środa, 22 września 2010, 11:10
Autor: arec
Fot. Krzysztof Kubik
Pierwsza edycja Maratonu Liczyrzepa przyciągnęła niemal 500 zawodników z całego kraju, którzy w ubiegłą sobotę rywalizowali na malowniczych trasach Kotliny Jeleniogórskiej.

Do wyboru były trzy trasy, a meta i start były umiejscowione w Karpaczu. Trasa mini, najmniej wymagająca o dystansie 67 kilometrów i różnicy wysokości 496 metrów, prowadziła przez Borowice, Przesiekę, Podgórzyn, Miłków, Łomnicę, Karpniki, Ścięgny. Trasa mega , o dystansie 120 kilometrów i różnicy wysokości 552 metrów, prowadziła wokół Jeleniej Góry. Najbardziej wymagająca była trasa Giga, będąca połączeniem trasy mini i mega.

Zwycięzcą klasyfikacji open na trasie Giga został Artur Detko z Aktio Group Mostostal Puławy, który uzyskał czas 06:09:06,71. 9 miejsce przypadło w udziale Waldemarowi Twardziszewskiemu z Teamu Podgórzyn. Na trasie mega w klasyfikacji open triumfował Robert Żmudzin z TGV Team z czasem 03:48:10,57, a wśród pań najlepsza była Katarzyna Orłowska z Athletics Nysa.

Na trasie mini zwyciężył Mateusz Dubieniecki z M-GLKS, który uzyskał czas 02:03:35.06, a najlepszą z pań okazała się Aneta Adamek z Lechii Piechowice.

Nagrodę główną, rower szosowy marki Author otrzymał Kamil Chwistecki ze Świnoujścia.

Organizatorzy zawodów – firma Maraton Liczyrzepa i Rotary Club Karkonosze dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania maratonu: Burmistrzowi Karpacza Bronisławowi Malinowskiemu i Kowar Mirosławowi Góreckiemu, Komendant Policji w Karpaczu Pani Mirosławie Prośniak , Naczelnikowi Wydział Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze Maciejowi Dyjachowi oraz wszystkim policjantom, strażakom i strażnikom leśnym, którzy w profesjonalny sposób zabezpieczali maraton, a także wszystkim sponsorom.

Kolejna edycja Maratonu Liczyrzepa odbędzie się za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Poznali wyniki rekrutacji

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~r55 22-09-2010 8:43
współorganizatorem był Rotary Club Karkonosze a nie Rotary Club z Jeleniej Góry
~ander 22-09-2010 11:46
świetna impreza wszystko ok

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sudety w Gościńcu

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
119
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%