MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Ścigali zbirów w parku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 lipca 2007, 11:31
Autor: AGA/ TEJO
Fot. Archiwum
Jeden bandyta zatrzymany, drugiego szuka policja.

Miałem wrażenie, że oglądam jakiś film akcji – mówi pan Krzysztof, który we wtorek o godz. 13 przechadzał się po Parku Zdrojowym. To nie był film, ale pościg policjantów, którzy gonili dwóch zbirów. Przestępcy wcześniej ukradli Niemce na tak zwaną wyrwę torebkę z pieniędzmi i rzeczami osobistymi.

– Działali wspólnie i w porozumieniu – informuje kom. Bogusław Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Mundurowi dopadli jednego z bandytów. Uciekając w stronę wałów wskoczył do rzeki. Pobiegł za nim policjant i też wskoczył. Tam go złapał.
– Aż zacząłem mu bić brawo – relacjonuje pan Krzysztof, który był świadkiem zdarzenia.
Przestępca jest jeleniogórzaninem i ma 18 lat. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Niestety, drugiego rzezimieszka nie udało się dogonić, ale policja ma jego dane. Wiadomo, że to 25-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.
Jak dodaje kom. B. Kotowski, łup udało się odzyskać. Zwrócono go właścicielce.

Za rozbój obydwu przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia.

Kradzieży na wyrwę może być w Cieplicach więcej, bo akurat przypada szczyt sezonu w uzdrowisku. Potencjalnymi ofiarami są starsze panie z Niemiec. Zawsze noszą w torebkach wartościowe rzeczy i pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Podgórna zarośnięta!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~lady in blue 25-07-2007 11:56
Brawo, policja. Czy Straż Miejska by tak potrafiła?...
~miecz 25-07-2007 12:14
To jest wlaśnie kompromitacja obrazu polaka , fama niesie że polak to zlodziej , zbir , brudas i pijak. Te zlapane ka...lie powinny być na miejscu ukatrupione , aby nie rozplęglo sie to dziadostwo zlodziejskie jeszcze bardziej. Poszkodowane kobiety zapewne opowiedzą sąsiadom o zlodziejskiej Polsce bo takie wiadomości to jest najmocniejsza promocja miasta– prawdopodobnie z ich znajomych juz nie przyjedzie do Cieplic w turystyczne odwiedziny. A ka...lie będą siedzieć w pace , żreć , spać i ćwiczyć na silowniach – a to wszystko na koszt uczciwych ludzi.Dobrze spisali się policjanci –a żule powinni mieć dupy sine przez conajmniej kwartal, bo inaczej tej plagi zlodziejstwa w Jeleniej Górze się nie wypleni !
~do miecz 25-07-2007 12:51
Zgadzam się w 100% jeszcze się takich utrzymuje a za kratkami mają lepiej niż w domu niektórzy! Gdyby tak zaprzęgnąć wszytkich no prawie wszystkich z więzienia do robót w mieście, to szybko by wyładniało :D pokopaliby rowy, ludzie by z nich się pośmiali, to więcej już by nie kradli i nie kombinowali jak koń pod górę! Pozdro
~damo 25-07-2007 14:14
Śmiech na sali... "Za rozbój obydwu przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia". I taka sama kara czeka kogoś kto zabije, zgwałci itp. Bezprawie jest w tym kraju i tyle. Postawić szubienice na rynku i co tydzień wykonywać egzekucje. Nie ma litości!
~supermen do lady in blue 25-07-2007 14:30
in de lue straz iejska to naprawdewiele potrafi!!!!!!!!! nie mozna z tych milych panow obrazac oni sa nieustraszeni w działaniu.widziałem parerazy jak sie mocowali z blokadami aby poskromic niegrzecznych kierowców.
~do damo 25-07-2007 14:41
No moze nie na Placu Ratuszowym, ale lepiej na wzgorzu ongis do tego przeznaczonym. Co to za przyjemnosc pic piwko w ogrodku gdy obok dynda na sznurku jakis bandzior.
~J23 25-07-2007 18:42
a w tym samym czasie patrol Straży Miejskiej czatuje na kierowców, zamiast spacerować po Parku ,a kontrole drogowa pozostawić policji drogowej. Paranoja.
~do Lady in blue 25-07-2007 21:18
Czy droga Lady in blue sluszala jak straznik miejski zlapal bandyte z bronia z przeladowanym nabojem, ktory usilowal napasc na kantor przy ulicy Konopnickiej. Wszelkie brava dostał pelniacy z nim policjant a on dyplom ! Jakie to zenujace!!! A gdby bron temu bandycie wypalila!? Bzdetne sa te komentarze....
~Ciepliczanin 25-07-2007 23:11
Brawo dla policji....ale zgdzam sie z damo to jest raczej parodiia za to wykroczenie 12 lat więzienia jak tyle dostaja przestepcy ktorzy pozbawili kogoś życia...... jedyne jest pocieszajace ze znalazl sie taki funkcjonarjusz ktory za nim pobiegal bo watpie czy straż miejska by pobiegła
~Do 21:18 25-07-2007 23:27
Ten jeden, jedyny przypadek ( z przed paru lat ) przedstawiany jest już poraz kolejny. Zaczyna to być nudne, pochwal Się SM czymś innym ! Nie pochwalisz się bo nie ma czym !!!!!!!!!!!
~noisy 25-07-2007 23:32
Czy policja czy straż miejska– WAŻNE ŻE ZAREAGOWALI!! A starsza pani z Niemiec mimo iż była ofiarą rabunku odzyskała torebkę – To też sie liczy! Bravo dla policjanta, który wskoczył do rzeki!!
~Gocha 26-07-2007 0:12
Mieszkam blisko Parku. Co tam się dzieje po godz. 22–gie? O zgrozo. Boję się wyjść z malutkim pieskiem na spacer. Gdymym miała wilczura– może? Pijaństwo i zaczepki. Stały temat. Wiem, że jest tam niebezpiecznie Dlaczego naszej "władzy" tam nie ma. Musiała by pójść grupa kilku Panów. A sczególnie to się dzieje w tzw. "amfiteatrze" będacym pod patronatem "Miłośników Cieplic". Niszczenie tego miejsca "po wiweńku: widzi się następnego dnia.
~do Gocha 26-07-2007 12:21
Nie przesadzaj nie jest az tak źle, fakt faktem na amfiteatrze kręci sie sporo "podejrzanych" osób ludzie po prostu lubią tam usiąść grupą i pić piwo(!)(konsekwencje są różne zresztą widać po stanie ławek) Ale przecież przy wejściu do parku z placu piastowskiego często stoi (koło samoobsługowego) SM Wiele razy przechodziłam tamtedy późną porą i czułam sie bezpiecznie.
~żenada.......... 26-07-2007 23:42
wszystko fajnie ale dziś był wyrok dla sprawcy: dozór 1 raz w tygodniu (czyli za to co zrobił ma stawiać się w komisariacie policji na 2 minuty w tygodniu) przez pewnie około 3–4 miesięcy żenada................ brawo Sławek!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

W KSON–ie dzieje się

Jest pomnik przyrody

Patrole w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
141
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%