MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ścieżki rowerowe po wakacjach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 13 czerwca 2009, 11:23
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2009, 8:06
Autor: Angela
Rowerzyści podczas rajdu szlakiem tramwaju jeleniogórskiego. – Bezpieczniej jeździłoby nam się wydzieloną ścieżką – mówili.
Fot. TEJO
Rowerzyści pytają, kiedy rozpoczną się prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wolności. Dotychczas nikt nie udzielił im żadnej konkretnej informacji na ten temat, chociaż decyzja o realizacji tych prac zapadła niemal dwa miesiące temu. Dyrekcja zarządu dróg i mostów zapewnia, że w czerwcu będzie zorganizowany przetarg, a sierpniu lub wrześniu ruszą prace.

– Rozpoczęcie budowy dróg rowerowych w sierpniu lub wrześniu to jakiś żart! – komentują rowerzyści. Jelenia Góra chyba jako jedyne miasto w Polsce, które będzie budowało drogi rowerowe po sezonie rowerowym, chociaż pieniądze na ten cel zostały przydzielone w marcu, a decyzja o ich przeznaczeniu zapadła 28 kwietnia – mówi Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Chodzi o kwotę 200 tysięcy złotych, którą urząd miasta przeznaczył z tegorocznego budżetu na rozwój turystyki rowerowej w Jeleniej Górze. Pierwotnie te pieniądze miały zostać przeznaczone na oznakowanie dróg rowerowych. Jelenia Góra nie może się jednak poszczycić ani ich ilością, ani odpowiednim stanem nawierzchni.

Jeleniogórscy rowerzyści zaczęli więc interweniować by zmienić cel przeznaczenia tych pieniędzy na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wolności. Przychylny temu pomysłowi był sam dyrektor MZDiM, Czesław Wandzel, który spotkał się z jeleniogórskimi rowerzystami 28 kwietnia.

Podczas tego spotkania zapadła decyzja, że zamiast znakowania, będzie budowa dróg rowerowych. Jak mówią rowerzyści, minęło niemal dwa miesiące, budowy – ani widu, ani słychu.
– Próbowaliśmy się dowiedzieć co dzieje się z tymi pieniędzmi i kiedy rozpoczną się prace, ale spławiano nas jakimiś ogólnikami – mówi prezes cyklistów Zbigniew Leszek. Czesław Wandzel tłumaczy, że terminy zarówno przetargu, jak i rozpoczęcia prac wynikają z procedury prawej.

– Obecnie przygotowywane są dokumentu, w czerwcu zorganizujemy przetarg, i jeśli uda się go rozstrzygnąć w sierpniu lub we wrześniu wykonawca rozpocznie prace – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za narkotyki

Bezpieczniej nad Kaczawą

Śmierć na żwirowni

Komentarze (16) Dodaj komentarz

ago. 13-06-2009 11:31
Procedura procedurą, ale dlaczego to "przygotowywanie dokumentów" trwa aż dwa i pół miesiąca? Prawie tyle samo czasu, co łącznie wszystkie terminy proceduralne.
~eppi 13-06-2009 11:53
NO super,po wakacjach rusza prace,organizacja na medal,tylko u nas takie babole sie wali
~eppi 13-06-2009 11:55
a Uroczyste Otwarcie proponije na 23.12.......,rok nie znany,i w swieta rodzinka pojedzie na rowerowy spacer.BRAWO
~olo 13-06-2009 11:58
jesien i zima to najlepszy czas na budowanie,
daria30119 13-06-2009 12:15
A prace się nie rozpoczną bo pogoda nie dopisze i następny sezon będzie bez ścieżki rowerowej...!
rymcycymcy 13-06-2009 13:00
A nie mówiłem ? ;)
~HAVA o rowerach 13-06-2009 13:04
..akurat przed zima skoncza , jesli skoncza ..i przyda sie to jak psu ( albo suce) na bude ........brawo Jelenia Gora ........jak zwykle jest sie z czego smiac .......i nie zapomnijcie zaprosic ksiedza aby poswiecil ta sciezke "rowerowa".......normalnie jak czytam takie informacje na wymioty mnie zbieta ( moja suke tez ).
~Zbigniew Leszek 13-06-2009 13:27
Całe zamieszanie z tymi 200tys złotych dla rowerzystów jest przez naszych ,,BEZRADYCH,, to oni zapisali w budżecie taki, a nie inny sposób wydatkowania tej kwoty – oczywiście dla nas rowerzystów bezsensowny. Spotkanie rowerzystów 28.04 z Dyrektorem Wandzlem przyczyniło się do zmiany sposobu w wydatkowaniu tych pieniędzy i to jest powodem niepotrzebnego przesunięcia tej inwestycji – tylko szkoda, że dopiero po wakacjach. Byłem kiedyś na spotkaniu w Sobieszowie z Panią Zofią Czernow po burzliwej dyskusji na temat dróg rowerowych – na który zresztą przyszła kompletnie niezorientowana – powiedziała, że jak będziemy lepiej przygotowani to z nami porozmawia - chciałbym jej zdać pytanie – A KIEDY WY RADNI OBUDZICIE SIĘ W KOŃCU I ZACZNIECIE WIDZIEĆ POTRZEBY NAS MIESZKAŃCÓW JELENIEJ GÓRY – teraz? - czy jak zwykle przed samymi wyborami. Z kolarskim pozdrowienie Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N zapraszam na naszą stronę - www. jeleniogorski klub kolarski
piipi 13-06-2009 15:00
..WIEKSZOSC Jelonkowiczow ma wolne tylko w soboty i niedziele,a wtedy beda rowniez prace remontowe przy sciezce rowerowej przerwane !. ~Lepiej teraz wykorzystac te pieniadze na sciezke rowerowa,bo pozniej one moga ...ZNIKNAC !
~wieści z Wrocławia 13-06-2009 15:18
Żeby nie szukać daleko. Weźmy Wrocław (oczywiście - stolica województwa, duże miasto, więcej pieniędzy etc.). Czytam w internecie o nowej inwestycji rowerowej. Mija miesiąc - widzę ją na ulicy. Można? Można! Dla przykładu: system park and drive - zadaszone parkingi dla rowerów przy pętlach komunikacji miejskiej, nowe parkingi, ścieżki rowerowe na każdym nowym chodniku, władze na dniach ogłoszą przetarg na system wypożyczalni rowerów miejskich i kolejne ścieżki rowerowe w centrum miasta. Ba! Powołano nawet oficera rowerowego przy Urzędzie Miasta (bynajmniej nie marionetkowego). Jutro we Wrocławiu święto rowerzysty - spotkanie ze wspomnianym oficerem i władzami miasta na placu Solnym. Można - tylko trzeba chcieć! (i nie chodzi o narzekanie - chodzi o świadomość, że to da się zrobić... i oby również w PIĘKNEJ Jeleniej coś wreszcie zrobiono!) P.S. A my i tak skrytykujemy to na forach ;)
~Miłośnik rowerów 13-06-2009 16:04
A jak już wybudują, yo jakość tej drogi będzie tak nędzna,że po 2 latach trzeba będzie ją remontować. Tak to jest gdy do przetargu bierze się najtańszą firmę a reszta pieniędzy znika nie wiadomo gdzie! Drodzy rowerzyści nie pozostaje nam nic innego jak marzyć o drugiej Holandii, i jeździć po niebezpiecznych, pełnych pijaków drogach! Koszmar!
~Trzy grosze... 13-06-2009 16:58
...a moze przy okazji dowiemy sie, co slychac na placu budowy Focus Park i innych planowanych w miescie inwestycji...
~cyklista 13-06-2009 21:08
A może wzorem innych miast powołamy Masę Krytyczną.W ten sposób będziemy przypominać o naszym istnieniu i potrzebach.
~abc 13-06-2009 21:19
a może tak radni i cała reszta wybrali się na rowerki i zobaczyli jak się kręci po naszych okolicach życzę im takiej samej jazdy w ratuszu
~drrrr 13-06-2009 23:26
czy bez zwalania winy na radnych, panujące nam miłościwie władze, same nie potrafią nic zrobić; czy radni widzieli kiedykolwiek jakiś program budowy dróg rowerowych (powiązania, terminy, koszty); w czasie wyborów PO (J.Łużniak) tak dużo mówiła na ten temat; w roku wyborczym prace ruszą z kopyta
~ALEKS 15-06-2009 9:08
Jako kolarz wolałbym aby nie budować ścieżek rowerowych, ponieważ po żadnej z tych które mamy nie da się jeździć rowerem szosowym( kostka brukowa, krawężniki co 50m na Sudeckiej czy Wrocławskiej). Ja z tych ścieżek nie korzystam i wedle przepisów mogę za to dostać mandat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zamienili przejście w parking

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Przebudowa chodnika

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
508
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%