MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Schetynowcy” walczą o pozostanie w PO

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 maja 2015, 13:44
Aktualizacja: 13:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum Jelonki.com
Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz pozostali politycy jeleniogórskich struktur Platformy Obywatelskiej, którzy zostali usunięci z partii decyzją władz krajowych, po podtrzymaniu decyzji przez Sąd Koleżeński PO, postanowili odwołać się walcząc o pozostanie w ugrupowaniu.

Podczas wizyty w Jeleniej Górze (17.05) sprawę skomentował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna: - Uważam, że to nieszczęśliwa decyzja (Sądu Koleżeńskiego – red.), szczególnie, że miała ona miejsce kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Wydaje mi się, że doszło tam do braku koordynacji pomiędzy biurem krajowym a Sądem Koleżeńskim. Mam nadzieję, że zostanie to wyjaśnione w sposób absolutnie oczywisty – powiedział na konferencji prasowej w Filharmonii Dolnośląskiej.

Poparcie dla polityków usuniętych za start w konkurencyjnym do PO komitecie Marcina Zawiły w ostatnich wyborach samorządowych wyrazili dolnośląscy parlamentarzyści Platformy z posłanką Zofią Czernow na czele.

Przypomnijmy. Z Platformy Obywatelskiej zostali usunięci: Jerzy Łużniak, Wojciech Łużniak, Michał Kasztelan, Janusz Wojtas i Michał Guz.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komisja w terenie

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 20-05-2015 14:04
Nie można bzykać dwóch lasek jednocześnie, żeby jedna o drugiej nie wiedziała.
~anonim777 20-05-2015 14:05
Trzeba mieć grosz ambicji i honoru ,jak stracili zaufanie to trzeba się pogodzić. No coż ,jak nie umie się nic więcej ja "trucie buły" a trzeba z czegoś żyć to się "rencami ianogami" trzyma.,,,W jesiennych wyborach dostaną czerwoną karttkę.
~fan sekty po 20-05-2015 23:31
Do jesieni i PO was sekciarze....Paweł was wykończy
~enformatyk 20-05-2015 23:53
nie bądź taki kategoryczny. pamiętaj że każdy medal ma dwie strony. 1. to nie oni chcieli "po trupach" przejąć władzę 2. po przewrocie pozostali lojalni czyli nie zmienili ani poglądów ani nie zaczęli popierać kogo innego 3. poparli kandydata który był w PO i uzyskał oficjalną zgodę PO na kandydowanie. To tak jakby ktoś powiedział "tak Marcinie, zgadzamy się żebyś kandydował ale twoich wyborców ukamienujemy" - pachnie lekkim fałszem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Studium na początek

Bulwar Cieplicki otwarty!

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Wreszcie dobra droga

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%