MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Sceniczne „myki” Łukasza Dudy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 17:36
Aktualizacja: Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Twórca i reżyser Teatru Odnalezionego „wymęczył” dziś młodych adeptów aktorstwa, którzy biorą udział w projekcie „Teatr i Szkoła”. Łukasz Duda to kolejna osobowość sceniczna zaproszona do przeprowadzenia warsztatów w ramach przygotowania do wiosennego spektaklu.

Po Bogdanie Kocy, Jacku Grondowym i Tadeuszu Wnuku pałeczkę TiSz przejął przedstawiciel młodego pokolenia realizatorów teatralnych jeleniogórskiego świata kultury. Pochodzącego z Oleśnicy Łukasza Dudy nie trzeba było młodym ludziom przedstawiać. Choć w Jeleniej Górze jest dopiero od kilku lat, już zasłużenie zdążył wyrobić sobie markę cenionego instruktora, reżysera i artysty.

– U mnie przerwa jest po dwóch godzinach, a że tyle trwają zajęcia, to przerwy nie będzie – oznajmił młodzieży prowadzący znany z zamiłowania do wielu rozwojowych ćwiczeń fizycznych, których opanowanie procentuje później w pracy scenicznej. Obecność Łukasza Dudy i młodzieży na scenie studyjnej TN dało się zresztą słyszeć w całym teatrze, który niemal drżał w posadach, kiedy grupa wykonywała, jak nazwał to instruktor – rozmaite „myki”.

Były ćwiczenia rozwijające nie tylko poszczególne mięśnie, lecz także pozwalające na wyrobienie zaufania do partnera. Przed danym zadaniem prowadzący tłumaczył, jakie mięśnie są w nie zaangażowane. – Organizm człowieka jest instrumentem, który trzeba dokładnie poznać, aby go opanować – to dewiza Łukasza, który dał też młodzieży nieco wytchnienia podczas ćwiczeń relaksacyjnych. Kolejna odsłona warsztatu Ł. Dudy za tydzień.

„Teatr i Szkoła” to wspólny projekt Teatru im. Norwida oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze realizowany przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie. Zadaniem młodzieży oraz instruktorów jest opracowanie przedstawienia, które zostanie zaprezentowane na przełomie maja i czerwca podczas ogólnopolskiej prezentacji rezultatów przedsięwzięcia. Są w to zaangażowane różne sceny i szkoły w kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Nowe zasady w szkołach

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rasp1 8-12-2009 0:33
nawet ciekawa... (ta blondynka)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Trwa "Davos" w Karpaczu

Będzie taniej za wodę i ścieki

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Skromny początek roku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
587
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%