MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Scena zbyt wulgarna?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:24
Autor: TEJO
Agent reprezentujący autora najnowszej premiery w Teatrze im. Norwida „Honor samuraja” ma domagać się od inscenizatorów przywrócenia pierwotnego tekstu tłumaczenia sztuki na język polski – poinformowały „Nowiny Jeleniogórskie”.

Zdaniem tygodnika polska tłumaczka amerykańskiego dramaturga Adama Rappa uważa, że w Jeleniej Górze ingerencja w tekst sztuki poszła za daleko i wprowadziła zbyt dużo wulgaryzmów.

Jak już informowaliśmy, pewne dialogi zbulwersowały kilka osób, które podczas premierowego spektaklu "Honor Samuraja" wyszły z sali jeleniogórskiego teatru.

Na razie nie wiadomo, czy sprawa kontrowersyjnej sztuki trafi do sądu. Zdaniem dyrekcji teatru, reżyser może mieć pewną swobodę w przystosowaniu spektaklu do realiów języka polskiego i polskiej rzeczywistości.

Póki co do organów ścigania nie wpłynęło doniesienie o popełnieniu przestępstwa. A używanie słów uważanych powszechnie za obraźliwe, w miejscu publicznym stanowi wykroczenie. Gdyby taka sprawa do sądu trafiła, potrzebna by była opinia biegłych językoznawców.

Inny spektakl jeleniogórskiego teatru, w którym aktorzy też w słowach nie przebierają, to „Testosteron”. Artyści sceny jeleniogórskiej w przedstawieniu autorstwa Andrzeja Saramonowicza wystąpili ponad 100 razy.
Sztuka nikogo nie zbulwersowała i wciąż bije rekordy popularności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Galeria na... płocie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~tomek.jg 11-01-2006 22:20
W sztuce "Made In Poland" w teatrze Modrzejwskiej w Legnicy też wieje wulgaryzmami. Mimo to nikt nie podnosi wielkiej afery z tego powodu. A sztuka jest świetna. Była nawet pokazywana w Telewizji Polskiej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody wręczone

Podgórna jest nadal zarośnięta

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Soboty z artystami

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2208
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%