MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Saturday Night In Jelenia Góra”: Marek Napiórkowski i Jacek Królik

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 grudnia 2014, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Manu
Fot. JCK
13 grudnia (w sobotę) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30), w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka “Gitaromania”, odbędzie się koncert “Saturday Night In Jelenia Góra” poświęcony pamięci legendarnemu gitarzyście hiszpańskiemu Paco de Lucia. Bilety – 20 zł do nabycia w kasie biletowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 – 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Zagrają: Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Artystom towarzyszyć będzie znakomity krakowski gitarzysta i pedagog Jarosław Dzień.

Marek Napiórkowski i Jacek Królik, to od wielu lat niekwestionowane autorytety w świecie polskiej gitary. Obaj muzycy bardzo chętnie posługują się instrumentami akustycznymi i właśnie w takiej odsłonie zdecydowali się pokazać swój duet. Połączenie akustycznej wirtuozerii i elokwencji obu gitarzystów daje niezwykle interesujący efekt.

Projekt opiera się na autorskich kompozycjach muzyków, jak również na niezwykle ważnych dla świata gitary utworach z repertuaru wielkiej trójki: Ala Di Meoli, Johna Mc Laughina i Paco de Lucii. Część koncertu jest w pewnym sensie hołdem złożonym przedwcześnie zmarłemu wirtuozowi gitary flamenco - Paco de Lucia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karetki dla pogotowia

"Ławeczka" w MDK Muflon – wkrótce

Zniewalająca wanilia

Komentarze (3) Dodaj komentarz

rymcycymcy 7-12-2014 1:39
Marek ...będę ! :) ..strój gitarrosa !
~eco 7-12-2014 11:33
Czy gościnnie wystąpi Al Di Meola, Paco de Lucia i John McLaughlin? "Saturday Night in San Francisco" bylo zajefajne! We "Frisco", ale żeby w "Kwadracie"? W ciemno polecam!
~starr 8-12-2014 7:19
...Paco już nie zagra..a Al di Meola owszem...wystąpił w Jelonce (2008 ?)...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Używki w kulturze

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Co w Kinie Lot?  

Inauguracja senatora

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%